Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монтаж на централно заключване


niko

Recommended Posts

Днес си поставих две от 4 те машинки за централно заключване на двете леви врати! За утре ми останаха другите две и централното ще го вържа към алармата. До тук доста добре става поне според мен 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво niko. Колега, аз като се замисля, на твойто Favi снимки не съм виждал, бих бил щастлив да споделиш някои запечатани мигове на Чеха с мен ( Нас ). Гледам няма те в галерията, в членове също... :roll:

 

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Пичовете, дайте да помогнеме на едно "бакше" от София, голям приятел ми е и отскоро е шкодаджия. Кара една Фабия 1.9 дизел. Пича е мераклия, ама я е взел без централно заключване и сега се мъчи да скалъпи нещо, ама не в Еуратек за по 150 лв./врата...

Ходил по колеги алармаджии /колеги, щото и аз с това се занимавам/, но те му казали, че вратата била "запечатана" или занитена и няма никакъв достъп до езичетата. Аз такова животно не съм отварял, пък на мойта Октавия нищо такова във вратата "запечатано" не видях. Ако имате някакъв опит - моля пишете някой ред :docbobo@abv.bg. Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сърдете се на инженерите от VAG ... доколкото знам бравите на Фабийте и Октавийте си вървят с механизма за централно и монтирането на машинки е почти невъзможно и ако иска таквоз нящо ще трябва да търси брави от Голф ама 3 ли 4 ли не съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте момчета!

 

Тази тема ме интересува особенно много. Нещо са ме подгонили мераците и аз да слагам централно заключване на моята Фела, така че ще се радвам да прочета това-онова. Не че не можа това до бъде направено в сервиз, но...... друго си е да се понаплескаш! (Тати винаги е искал да има момче... :lol: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lovely_engi - имаш късмет - на фелата се слага много по-лесно от на Фабия или Октавия. (занимавам се с монтаж на СОТ и автоаларми)

Купуваш 4 броя двупроводни машинки (като питаш те знаят какво значи "двупроводни" и "петпроводни") и една петпроводна машинка за централно от всеки магазин за авточасти, който предлага и нещо по тунинг или козметики. ВСИЧКИ МОДЕЛИ СА ТАЙВАНСКИ. Но не се притеснявай - вечни са. В София ги пазаруваме по около 2.50 - 5.00 лв за машинката. Модул за централното не си вземай - ще ти обясня как се прави - елементарно е.

 

П.С. (да не помислиш, че те свалям) :oops: :D :oops: :D Ако ти се разкарва до София - ела ще се "понацапаме" заедно пък ще почерпиш нещо за помощта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lovely_engi - имаш късмет - на фелата се слага много по-лесно от на Фабия или Октавия. (занимавам се с монтаж на СОТ и автоаларми)

Купуваш 4 броя двупроводни машинки (като питаш те знаят какво значи "двупроводни" и "петпроводни") и една петпроводна машинка за централно от всеки магазин за авточасти, който предлага и нещо по тунинг или козметики. ВСИЧКИ МОДЕЛИ СА ТАЙВАНСКИ. Но не се притеснявай - вечни са. В София ги пазаруваме по около 2.50 - 5.00 лв за машинката. Модул за централното не си вземай - ще ти обясня как се прави - елементарно е.

 

П.С. (да не помислиш, че те свалям) :oops: :D :oops: :D Ако ти се разкарва до София - ела ще се "понацапаме" заедно пък ще почерпиш нещо за помощта.

 

Боби, що не посвалиш и мен ;) на мен ми бяха изгорели 2те машинки на десните врати - сменихме ги с нови с помощта един приятел, но и модула за управление в алармата се оказа изгорял. В комплекта с машинките, който купих от Конрад имаше и отделен модул за управление, но в сервиза за автоаларми Равена, който ми е най-близо ми казаха, че няма как да се върже тоя модул и трябвало да си купя нова аларма от тях (между 100 и 200 лв) + монтаж. Иначе моята аларма си работи, та ако можеш да помогнеш в случая да тръгне и ценнтралното, да идвам да се цапаме :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок! Дадено... :D Кrankenstein,

Макар, че не откликвам на мъжки покани за свалки...

Пък и щом те влече :roll:

Вземи си 2-3 бр. релета от "Conrad" 12 V/15 A - те им викат "жълтите" за платков монтаж и два бр. машинки за централно и заповядай - "ше се цапаме заедно..."

 

P.S. По-добре пазарувай такива неща от БСМ - на Цариградско - по евтини са, а и мисля, че са малко по-качествени.

А в големи фирми за алармени системи не ходи с подобни молби - щото да ти кажа - лакомията край нема. Нали знаеш, че са малко майсторите, дето ще ровичкат 4-5 часа по нещо за феноменалната печалба от 5 лв. Всеки ти вика - "предишният майстор - куц окуцел - аз ги разбирам най-много - ново ти требва и късмет имаш, щото само при мене го има" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...за 100-200 лв.

 

P.S. 2 - ако не си изхвърлил модулчето за централното - разтури го и виж - ако има (99.99%) вътре такива релета (2 бр.) - не се хаби да купуваш - ще ги ползваме тях

 

АЙде, пък ако и от тая свалка не си доволен - не ставам ни за алармаджия, ни за сваляч ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе, само да не остана прелъстен и изоставен :lol: пиши ми на ЛС къде и кога да дойда, но имай предвид, че в работни дни съм зает до 18.30, та най-добре ако можеш през почивните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живея в Liulinstadt - тука е и помещението, в което нашето момче монтира автоалармите. Събота или неделя може да поровиме. Ще ти пратя тел.

 

:oops: :oops: :oops: МАМО, АМА ТО ВЕРНО ПРИЛИЧА НА СВАЛКА БРЕ........... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха тва с свалката кърти от всякаде :lol::lol: ще чакаме развитието :mrgreen: :mrgreen:

 

колкото до централното тука в пловдив на руския пазар(вече турски) до кат преди 2 години си купих централно 4 машинки 2 от които командни+ модул сичко тва в кутия с всичките му неща необходими за монтиране за 20лв. и в старата шкода работи 2год, и сега в тази си го прехвърлих желязно е. марката му е Eaglemaster. ( и верно в модула има точно 3 жълти релета 8) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Специални благодарности на Боби Доктора (или Боби Сваляча:))! С неговата неоценима помощ свършихме страхотна работа в неделя и централното ми вече работи! Хвала, Боби! =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даааааааааа!Боби е много готин 8) !Всеки,който успя да се запознае с него,ще го потвърди!

И ние сме си дали вече заявка за "свалка".Ще слагаме аларма на новата ни любов :P !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак ми става неудобно от толкова хвалби :oops: :oops: :oops: Майка ми иначе говори за мен: "Чудя се защо така разправят хората: Людмило, златно момче имаш... Ама ела да го видиш в къщи какъв дзвер е........" Пък и жена ми е на същото мнение :(:(:( Та - не знам - не ме хвалете много да не хвана уроки. Иначе - който е с SKODA (пък и не само) и го е закъсал нещо по електрониката - ще помагам с удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
Чак ми става неудобно от толкова хвалби :oops: :oops: :oops: Майка ми иначе говори за мен: "Чудя се защо така разправят хората: Людмило, златно момче имаш... Ама ела да го видиш в къщи какъв дзвер е........" Пък и жена ми е на същото мнение :(:(:( Та - не знам - не ме хвалете много да не хвана уроки. Иначе - който е с SKODA (пък и не само) и го е закъсал нещо по електрониката - ще помагам с удоволствие.

 

Не разбрах има ли друг вариант за Фабията освен Еуратек за по 287,10 лв. комплекта...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Позволявам да се включа в темата. Имам проблем с централното, тотално отказа :? Успях да си пиша само веднъж с Боби, след което той изчезна безследно. Някой има ли негови координати???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Колеги и аз се интересувам доста да сложа централно на Фабииката, че нали е базова ](*,) и няма и в един сервиз ми казаха 140 лв с монтаж за всички врати. Интересно ми е като чета обаче, казвате че е почти невъзможно, освен ако не е фабрично?! И на мен ми се иска да мога влизам отвсякъде :D smile012 . Щом казаха оттам, явно става, не мислите ли??? Ще бъда благодарен за съвет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз се интересувам доста да сложа централно на Фабииката, че нали е базова ](*,) и няма и в един сервиз ми казаха 140 лв с монтаж за всички врати. Интересно ми е като чета обаче, казвате че е почти невъзможно, освен ако не е фабрично?! И на мен ми се иска да мога влизам отвсякъде :D smile012 . Щом казаха оттам, явно става, не мислите ли??? Ще бъда благодарен за съвет!

 

моята я монтираха отдавна вече... почти не помня, но беше под 100 лв - с китайски машинки и т.н.

в друг "сервиз" ми искаха пак такива - 150 лв.

 

проблема е за петата врата - все още си я отварям през лостчето... ](*,) фабричното предполагам, че е с вакуум... и не знам откъде да намеря - обърнах света - намерих електромагнитен клапан - ама той идва слабичък - отваря само, ако е затворена на 1-та степен - с други думи не става

та, пак с други думи - нп за монтажа - зависи алармаджиите доколко са се ояли....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 1 въпрос на 130 ката ми има аларма ама дистанционото е много старовремско и голямо с сравнение с по новите,въпроса ми е дали е възможно да сменя само дистанционото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.