Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Здравейте!


RceH

Recommended Posts

Първо здравеите всички!

 

Аз се сдобих с една шкода 120L това лято и един колега(kolev123) ме открехна на тоя форум и искам да ви кажа че е много як.

 

Днес докато си сърфирах из нета намерих тая снимка и мисля че трябва да ви я покажа

 

Ето го линка:

http://www.acrt.sk/fotogaleria/maxspeed ... oro120.jpg

 

Айде толкова от мен че почва формулата а тука в канада е малко късно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл и от мен :)

Снимката е яка, жалко само че не се вижда какво показва оборотомера. Интересното е, че термометъра е под 70 градуса :o. Да си призная и аз веднъж постигнах подобен резултат, ама колата отзад беше на трупчета :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако вдигне наистина толкова ще хвръкне като щайга. :D

 

Пробвай на Хашек щайгата дали хвърчи при 200 км/ч. :mrgreen:

Едно е сигурно - при такава скорост стрелката на спидометъра се чупи, проверено ;):lol:

CAR.GIF

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Krankenstein :mrgreen: ;)

 

ikonoma недей така бе колега, тва е НЕизказване от твоя страна :smt082 и аз съм виждал на Хашек Rapid-a да вдига 200км/ч въпреки, че половин Варна, дето беше на магистралата, в онзи момент би подкрепила твоето мнение....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да стане с як тунинг,но заводските изработки ще се клатят като кибритени кутийки още при 130-140 км/ч.Нали двигателя е отзад и въздушната струя "надига" леката предница.

Това на снимката да не е Октавия?При 70 км/ч и при 170 км/ч се държи еднакво отлично на пътя,но за старите модели това е изключено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа....максимални скорости по книжка:

1. Шкода 105S, 105L - 130км/ч

2. Шкода 120L - 140км/ч

3. Шкода 120LS, 120GLS - 150km/ч

 

За 105L (сравнително добре поддържана :) ) максималната постигната скорост е точно тази, проверено и доказано!

Не мога да повярвам че някой със 120 ще достигне скорост от 170 км/ч по равен път без подобрения по автомобила. Освен това дори и да е възможно е твърде опасно. Просто автомобила не е създаден за такова натоварване. Някой може да сметне в какви обороти трябва да е бил двигателя :roll:

А иначе дори и при посочените скорости не може да се каже че има някаква необичайна нестабилност в поведението на автомобила. По-сериозни са други два проблема - шума и разхода.

Само някой да не ми каже че автомобила може да постигне по-високи скорости от посочените от производителя! Не и с 21% !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да стане с як тунинг,но заводските изработки ще се клатят като кибритени кутийки още при 130-140 км/ч.Нали двигателя е отзад и въздушната струя "надига" леката предница.

Това на снимката да не е Октавия?При 70 км/ч и при 170 км/ч се държи еднакво отлично на пътя,но за старите модели това е изключено.

 

Ти някога карал ли си 120L :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с мнението, че предницата на Шкода 105/120 й пречи при стабилността й на пътя. Колата си заспива на пътя и няма никакви проблеми с управлението/поведението при по-високи скорости, стига разбира се ходовата й част да е здрава. На връщане от събора в Копривщица я понастъпих до 160 км/ч на шосе с неравности (кръпки) по асфалта (малко преди сливането с варненския път)! И колата се държеше съвсем нормално и не е имало признаци за колебания относно стабилността.

А "теорията" за леката предница, а от там и за "излитането" - това са пълни глупости и нямат нищо общо с реалността. Този, който е измислил тази лъжа е пренебрегнал факта, че въздушната струя, освен че минава под колата, минава и над нея. Имам два въздухозаборника на предния капак - който не вярва мога да му демонстрирам как от 110-120 км/ч нагоре е очеваден натиска на въздушния поток върху тях/респективно върху цялата предница/кола. Ама сега някой пък да не ревне, че въздуха много натискал колата отгоре и заради слабия мотор тя не може да вдигне повече от 120 км/ч...:)

А относно шума при достигане на макс скорост - не бих казал, че е толкова силен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по километраж почти всичко е възможно.....иначе при по голяма скорост 120-ката доста подскача или поне на мен ми направи такова впечатление....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да те повозя :) Няма да е като в някоя баварка, но и със сигурност няма да подксача или да имаш усещане за нестабилност, както го описват по-горе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Za 120L sys 170 km/h не съм бил там но за 105Л със 140 км/ч аз лично съм го правил, карам само с 95 бензин :) а за нестабилността на колата ако задните пружини са смачкани и предницата е с 20 см по висока от задницата и амортисьорите са заминали - тогава ще танцува - всяка кола ще е нестабилна!

 

Просто съм против сравненията със съдове за съхранение на селскостопанска продукция!

 

Естествено ако отношението към автомобила е било такова и колата прилича на щайга (разсипана е от неправилна експлоатация и липса на поддръжка) то тя и ше се държи като такава на пътя - това важи за всяка марка и модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като возия е по добре от много автомобили от нисък клас като форд ескорт (старите модели) и разни измислени кадети - не искам да обиждам собствениците на такива автомобили, изказвам лично мнение и никого не карам да се съгласява!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За вдигането на по-висока скорост от показаната в книжката със заводския мотор без подобрения съм съгласен, да. + тва не сме уточнявали какъв е двигателя на Хашек - работата е там, че въпроса е принципен - може ли да се вдигне "заветната" скорост от 200км/ч с Estelle/Rapid - еми явно може и катко е явно, че не се е преобърнала от невероятната въздушна струя, която минава под автомобила [-o< ...... А също който не вярва може да се консултира с Ясен и да го пита как е Estelle-а при 180км/ч с Favorit-ски мотор :!:

 

Друго, що да е нестабилна една 120-ка при 130км/ч не мога да разбера :roll: . Щом по книга е толкова значи преди да са мислили да я пускат в серийно още са я тествали хората и ако имаше некви опасности, най-малкото е нямало да пишат такава скорост за максимална. Аз пък съм карал 105L с Favorit 781.136 мотор и вдигнах почти 145км/ч на магистралата... колата си седеше в платното ни потрепваше, ни са клатуркаше, песен ви казвам ...нищо! Как тъй става не знам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да те повозя Няма да е като в някоя баварка, но и със сигурност няма да подксача или да имаш усещане за нестабилност, както го описват по-горе

 

Mishelle возил съм се хиляди пъти в 120-ка (на Йоско-High_Octane )....която смея да твърда беше като нова преди 1-2 години...за съжаление няколкото удара (не по негова вина ) осакакатиха малко колата .....нямам намерението да я сравнявам с някоя баварка....по скоро бих я сравнил с кола от нейния клас....но не бих отказал возене ;):D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато има възможност те мятам до мен, правим 150 км/ч и ако усетиш нестабилност в колата бирата е от мен. Иначе черпиш ти. Важното е, че и в двата случая ще я изпием :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нестабилността се усеща най-вече във волана заради неизбежното износване на кормилната кутия и ябълковидните болтове на щангите.А и старите шкоди отпред са доста по-високи например от Октавията,което със сигурност пречи на аеродинамиката.Както и Ладата са най-подходящи за селскостопански автомобили,а не за такива скорости.Затова на извънградско си карам Октавията. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нестабилността се усеща най-вече във волана заради неизбежното износване на кормилната кутия и ябълковидните болтове на щангите.

- 1. Износването на кормилната кутия се получава само от претоварване на предницата и не е никак неизбежно + това частите за ремонт-а на този възел струват не повече от 40лв. и ремонт-а е елементарен. Аз съм с нови такива и смея да твърдя, че в кормилната кутия нямам луфтове. 2. Шкодите след 84г. от модификация М не са с кормилна кутия, а с рейка! 3. Понеже предницата на 105/120 е лека ябълковидните болтове се износват много малко в сравнение с тези на коли с предно-разположен двигател, да не говорим, че са по 13лв единия и се сменят за нула време. Мога да ти покажа ябълковидни болтове на 20г., които не са износени прекалено, че да имат нужда от смяна!

 

Както и Ладата са най-подходящи за селскостопански автомобили,а не за такива скорости.
Тука мисля, че трябва да се намесят вече модераторите и да те изселят от този форум заради неадекватните ти постове, обиждащи всички нас!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука мисля, че трябва да се намесят вече модераторите и да те изселят от този форум заради неадекватните ти постове, обиждащи всички нас!

Не обиждам никого,просто не вярвам на митовете за стабилността на тези стари модели.Аз си харесвам Октавията прекалено много,така че може би съм много по-голям шкодаджия от някои от вас!Просто не съм толкова закостенял за да хваля тези стари коли,а не да гледам напред.Надявам се,че ме разбрахте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой горе спомена за аеродинамика....мисля си че точно 120-ката има доста добра така (естествено за своето време)....ако я сравня с БМВ-тата от това време (да се рразбира така наречените акули),БМВ са с доста кофти аеродинамика(обратния наклон на предницата може да изглежада добре но не е много функционален )....но си вдигат по над 200км. , зашото окачването е добро.....та идеята ми е че ако на една Шкода 120 се сложи някое по-добро окачване тя спокойно може да си прави и доста по-голями скорости!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука мисля, че трябва да се намесят вече модераторите и да те изселят от този форум заради неадекватните ти постове, обиждащи всички нас!

Не обиждам никого,просто не вярвам на митовете за стабилността на тези стари модели.Аз си харесвам Октавията прекалено много,така че може би съм много по-голям шкодаджия от някои от вас!Просто не съм толкова закостенял за да хваля тези стари коли,а не да гледам напред.Надявам се,че ме разбрахте.

 

ikonoma :-k хмм... :smt009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе да кажа "Добре дошъл" на човека, че за малко да изпусна нишката. Иначе в Канада верно е късно...баси - 4:16 е...ше легам. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.