Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

диагностичен уред или кво е т,ва


corropt

Recommended Posts

попадна ми следното ''нещо'' .пише на него диагоностиче уред но няма идея как се ползва.Преди бях видял 1 120ка със същия уред на таблото така, че може би за оборотомер става. Отзад има щуцер за въздух и винт за регулировка на въздуха и по този начин се движи стрелката ако има вакум по скалата (обратно на ч. стрелка) а ако духна по часовниковата стрелка. Кабелчето което се вижда е за осветление на уреда.Има някакви натписи по него както ще видите примерно ''спирачен режим'' на 60 -70 от скалата и за това си мисля че това едвали са 6000 -7000 оборота???? :?: :?: :?: Давайте идей как се ползва това нещо.

http://bgphoto.net/photos/4678/o632644608550937500.jpg

http://bgphoto.net/photos/4678/o632644608361562500.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам,че този уред следи налягането на вакуума в колекторите в различните режими на работа на двигателя и спомага за диагностиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така - уреда си е диагностичен и ако можеш да работиш с него, то той би ти показал много информация, точно както си пише на скалата - Хлабина на клапаните и т.н. Доколкото знам, той се връзва за мъркуча отиващ от двигателя към сервото. Аз имам един такъв в гаража и мислех отзад при мотора да го захвана, но понеже незнам как точно се работи с него съм го прибрал в кутия :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-обикновен манометър за подналягане... Попринцип се монтира в купето (ако не беше толкова грозен) така че да се вижда от мястото на шофьора... идеята е да виждаш дали не си натиснал педала повече от необходимото ... а когато двигателя работи на празен ход вакуума в колектора индикира състоянието на двигателя - ситните надписи по периферията са затова... естествено това е относително , тъй като ниските стойности може да са в следсвие на доста повече от изброените причини...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей това чаках МЕРСИ МНОГООООО. ясно ми е за кво е вече. наистина е грозен, а аз даже го изпуснах на земята и стъклото се сцепи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.