Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Оборотомер


RceH

Recommended Posts

Здравейте!

 

разглеждах снимките от срещата ви в боровец от 2003 и видях една шкодичка с "леко" модифицирано табло.

понеже и аз имам такъв оборотомер от лада 2106(стори ми се че 90лв за оригинален оборотомер за Rapid са малко множко)имам следния въпросът: когато падат оборотите стралката на оборотомера подскача доста и ми е интересно дали има начин това да се избегне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допреди половин година имаше два оборотомера в магазина на Симеоновско шосе в София на цена 48лв., но ге купиха и сега нов може да си вземе човек само с поръчка и на по-висока цена.

 

Аз съм с оригинален оборотомер и трябва да ти кажа, че също има голяма инертност на стрелката, за разлика от оборотомерите в таблата на опели и други западни коли. Примерно като карам с около 60 на 4та и тръгна да намалявам като включа 3та като се дигнат оборотите и стрелката ходи я спри. Трябва и доста време да се укроти. Само при плавна промяна се движи добре. Просто тия оборотомери са модел от преди 30 години примерно и затова са такива гадни. така, че не си мисли, че със шкодовия е по-различно. Ако дойдеш понеделник на срещата, ще ти покажа нагледно тази работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бих дошъл но 7000км ми се видят малко множко :D

 

но се очертава да си дойда в бг-то по коледа та може ако се събирате тогава да дойда(щях да дойда на срещата дето беше някаде през август но ми се промениха плановете и не успях)

 

П.П.абе вярно че не са перфектни и оригиналните оборотомери но поне тоя дето е на Ники на 120-ката нямаше много луфт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7000 км. са бая :) ти къде си всъщност...щото можем да си направим една среща може би... Я сподели ако не е тайна. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей...баси работата :smt085 Ако знаех по рано, можеше да се чуем и да пием по бира в Ниагара. Аз бях там в началото на септември за два дни и в Канада прекарах един ден - много се изкефих на тая Канада - страхотно красиво е около Ниагара (за сметка на щатите - все едно е паднала бомба). А виждам, че Торонто е близко до водопада...Ама са ми е много далеч на мен - от Чикаго са почти 600 мили, което си е 8 часа път, ако се кара над разрешената скорост. Нищо - ще се засечем в Бг. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.