Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със стрелката за бензина


orange!

Recommended Posts

Стрелката на бензиномера се "занулява" от време на време, после се оправя сама или след леко пошляпване от моя страна.

 

Това на какво се дължи?

 

Аз предполагам, че масата някъде не прави добър контакт, ама къде?

 

Давайте акъл :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери първо на самия часовник(уред) масата или под задните седалки има едно капаче,отваряш и там са буксите на резервоара...провери ги тях.....

 

Дано да съм ти бил полезен.. :D

Успех ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, пошляпването го остави за гаджето си, тва да не е вефа, та да се оправя с удар!

 

Ако си проверил дали всички котакти на уреда и на сондата са свързани здраво /те фабрично са достатъчно стегнати, че да не се размърдват, а и масата за уредите на таблото е посредством навързани чрез кабелни обувки един за друг проводници и силно се съмнявам да е в това проблема/ следва следното разяснение: сондата в резервоара е от реостатен тип + контактор за жълтата лампичка. Този реостат е навит от съпротивителна тел и поплавъка посредством една вилка свързва горивопоказателя /волтметър по същество/ с реостата. Посредством изменението на съпротивлението на реостата се променят показанията на уреда. Обаче: след време някои части от тоя реостат не дават контакт и когато нивото стигне такъв момент стрелката изведнъж пада. Като стигне поплавъка до друго ниво пак се качва, нали? Същия проблем имах аз със старата ми сонда. Нова струва 35лв. капсулована от фаворит ако не се лъжа, по цени в София. Аз си реших проблема с намиране на шкода - донор на сонда, която работи. Бях отварял сондата и пръскал реостата с контактен спрей не въднеж, но без особен резултат.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.