Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ламбда сонда с помпа ???


Guest октавиан

Recommended Posts

Някой има ли инфо за това чудо ?

куплунга е с 6 крачета , единственото което разбрах е къде е нагревателя , щото кабелите му са по-дебели :oops:

 

Въпросът : къде е сигнала и колко трябва да е напрежението при ламбда единица ?

 

Проблемът : колата харчи много , пуши черно и лампата "CHECK ENGINE" свети постоянно

 

Еуратек и други сервизи : можеби ... ъъъ... сииигурно.... дава грешка ... аве карай то не и пречи така ... сичко си изглежда наред ...

 

Понеже долу горе съм в час , мерих , мерих и стигнах до тая сонда преди катализатора , която нещо не ми е ясна

та питам ? ако някой може да съдейства

 

Става въпрос за OCTAVIA 2001 1,8 20V Turbo , мотора е ARX

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Моят двигател е също АРХ и доколкото знам има две ламбда сонди като тази преди катализатора незнам с какъв куплунг е но има 4 извода :

- два бяли са нагряване 12 волта при контакт

- другите два трябва да има до към 1 В като се мени според работата на двигателя.

Ина4е моита ми я смениха в един бош сервиз с 1 година гаранция 200 лева някаде и ве4е изгоря веднъж казаха 4е била окъсила на нагряването от 12 в.

Моят съвет е отиваш в горубляне и някъде около пощата търсиш МИШО много го хвалят в www.audibg.com(там някъде на търсене му търсиш телефона) щото в Еуратек ми се видя малко тъмна индия...:)))))

И да пишеш какво е станало...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не е така. явно има разлика в годините и предната сонда е с 6 кабела - 12V за нагревателя , управляема маса на нагревателя , сигнал 0-5V , маса на сигнала и още два кабела , които са много мътни. На тях има постоянно 2,68V.

Според това което намерих като инфо , освен нормалния измервателен елемент , вътре има нещо като йонна помпа , която като се появят йони м-у електродите й , почва да ги мести насам натам и консумацията й се повишава :roll: ... ама к'во от тва :?: :roll:

Освен че ми е любопитно да разбера как точно работи това нящо , в крайна сметка искам да разбера как се проверява дали е изправно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Просто имаш модел с ШИРОКОСПЕКТЪРНА ламбда сонда , затова сигнала ти е 0-5 волта.Това вътре е нагревател на сондата.

Защо реши че не е нормално ,какви са симптомите.

Цената и е около 170лв за всеки случай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.