Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Затъмнени стъкла...


Favorit

Recommended Posts

Мда, много тъпо звучи това заглавие за тема определено :D

Може ли някой да ми каже как е най добре да си затъмня стъклата ако реша. С фолио ли, или как, и какви пари би ми излязло долу-горе, че нямам никакъв поглед за тия неща. Задното е забранено да се затъмнява нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забранено е затъмняването на всички стъкла!

Прави се изключение само за задните странични при положение че имаш две огледала за задно виждане.

Забранени са и всякакъв вид щори.

Затъмняването става със фолио или тониране на стъклата. Къде въобще тонират стъкла едва ли някой може да ти каже, а и цената на услугата ще бъде много сериозна.

Остава ти само варианта с фолиото.

Продават се различни видове - според процента на затъмняване и качеството на материала.

Има по 3-4 лева ролката до много по-скъпи от рода на 60 $.

Залепването е трудна операция и най-вероятно ще съсипеш доста фолио докато го сложиш както трябва. Разни хора предлагат услугата затъмняване на стъкла с фолио ама едва ли те влече.

И най на края за какво ти е това?!?

Не мисля че е много красиво - фолиото лъщи, напуква се, издрасква се, получават се мехурчета. А и всяка вечер като се стъмни ще паркираш само на огледала...ще вземеш да си смачкаш бронията някъде.

От друга страна ако ти е мерак си сложи. Ако не ти хареса винаги можеш да го махнеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично окепазих 1 ролка фолио докато си направя стъклата на задните врати. Ако искаш да стане както трябва - моят съвет е - свали си стъклата и си ги работи у вас, аз така направих. Ползвах фолио от 5.80лв Dark Black, оставих го да съхне цял следобяд и цялата вечер след като го залепих. Нужни са поне 2ма за залепянето на филиото, разтвора на вода и веро, в който се топи, и с който се мокри фиолиото и стъклото по време на операцията, нека да е топличък. Шпатолата в комплекта фолио + резача вършат работа, но когато залепиш фолиото и трябва да избуташ балончетата въздух, увий тънък парцал около шпатолата за да не дереш самото фолио!

Доста важно е също и като ги затъмниш, как ще изрежеш фолиото по стъклото - тва го направи преди да го монтираш на вратата, щото има вероятност да се наложи да го правиш наново...

Фолиото не се дращи, ако го сложиш внимателно и не го надереш ти, не се напуква, ако не е от 2-3лв (апък даже и те не се напукват - последните 4 години бях с такова, тая година реших да сменя с по-тъмно и по-хубаво...), мехурчетата се махат докато всичко е още мокро, с повечко натискане и с парцал върху шпатолата ;)

Тъмните стъкла са много яко нещо, можеш да си оставяш разни неща на задната седалка без да се налага да ги покриваш с каквото и да било, а ако и задното ти стъкло е тъмно - не ти скиват колоните, не пече - лятото е адска кирия :idea: и не знам бе мен ме кефи.

Odin, мисля, че бъркаш за задното стъкло - него също можеш да затъмниш, ако имаш 2 странични :roll: ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен си ме кефият двете затъмнени странични задни стъкла на Шкодилака. Както Редлайн_ пише - оставяш на задната седалка каквото си щеш и не се скива :) И аз съм с дарк блек фолио. Някъде към 6 кинта беше ролката, като една ролка стига и даже остава за двете стъкла. Но ако нямаш опит може и да ти се наложи и втора ролка да взимаш :) И отново както колегата написа - най-удобно е да свалиш стъклото и да го облепваш в демонтиран състояние, след което обрязваш фолиото със скалпел, монтираш и си готов.

Много е вярно правилото за шпатулата + парцал, иначе наистина фолиото става на едни финни драскотинки, щото пластмасата на шпатулата е леко гадничка.

Аз лепя фолиото с помощта на онези спрейове за миене на стъкла, само че плен с вода. Режа парче фолио, малко по-голямо от стъклото. Пръскам сравнително обилно по стъклото и после по фолиото. Полагам фолиото върху стъклото и благодарение на водата си го намествам много лесно. Също така лесно, но с малко повече упоритост се гонят мехурчетата и се залепва фолиото, като се работи от центъра на стъклото към ръбовете му. Не е необходимо после да го оставяш с часове да съхне :) След половин до един час е готово и може да се монтира.

Жоре прав си, че може да се облепват двете странични задни стъкла при положение, че имаш две странични огледала, но не си прав за щората на задното стъкло. Според правилника на задното стъкло нямаш право да монтираш перде, но щорите за разрешени:)

А за това дали стават по-лъскави стъклата - ми не е вярно :) Това не е сиво/сребристо фолио, а черно, т.е. стъклата не стават огледални :) И другото е, че когато си с черно фолио вечерно време видимостта през стъклата е по-добра от колкото през деня, т.е. паркирането и денем и нощем не е проблем.

И дето Редлайн_ казва - готина е комбинацията фолио + тъмна щора. Аз така съм си го направил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е убедихте ме! И аз ще си сложа! Само че веднага цитирам:

"ПРАВИЛНИК за прилагане на Закона за движението по пътищата:

......

Чл. 12. Моторното превозно средство не трябва да има отвътре или отвън каквито и да е предмети, които намаляват видимостта или отвличат вниманието на водача, както и предмети с остри изпъкнали ръбове или части, които представляват опасност за водача, пътниците или другите участници в движението.

Чл. 13. Забранено е поставянето на пердета на стъклата на предните врати и на задното стъкло. Допуска се поставяне на пердета на стъклата на задните врати само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

 

..................

Закон за движение по пътищата

 

Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) (1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.

(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И другото е, че когато си с черно фолио вечерно време видимостта през стъклата е по-добра от колкото през деня.

 

мойте наблюдения са точно наобратно. През лятото като карам съм с тъмни очила+ тъмно задно и странично стъкло = доста колебания дали не се крие зад мен някоя черна кола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турското фолио е по 5-6 лева ролката. Ако искаш качествено фолио се приготви да дадеш към 160лв без ДДС. Аз на фабията и сложих такова американско което е много добро със сичките му там екстри UV филтри слои против издиране и др. около 45-50$ линеен метър. Турското като отваряш стъклата по често се издира. Аз сложих на задните странични и на задното стъкло. Няма да имаш проблеми ако сложиш на задното стъкло това ти го гарантирам. Не можеш да слагаш само на предните странични стъкла. Препоръчвам ти ако го правиш да си намериш някои които е слагал и друг път защото иначе ше опропастиш бая ролки особено за задното стъкло :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА за 50$ метъра доста ще те яд ако не стане от първия път :mrgreen: :mrgreen:

но пък за от това за 5-6лв. , с каквото съм и аз можеш да правиш по няколко опита . Мойто е от най-светлото и денем почти не личи. Искаше ми се да си тонирам леко стаклата ама това ще е много скъпо и затова избрах варианта за 5лв. :)

 

ПОздрави

P.S. А забравих да спомена че свалянето хич не е лесна работа, така че гледай да стане от първия опит :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отдавна карам със затъмнени задни стъкла. В началото бях с по-светло фолио, но след едно люто го смених с най-тъмното и ми се струва, че то е най-смислено, въпреки че всичко е въпрос на вкус. Относно монтажа: задължително сваляне на стъклата и работа спокойно, трябват 2ма души, това фолио обикновеното при нас е по 3лв ролката, за да не се надсраска при минаването с шпаклата използвайте прозрачната част, която отлепяте от фолиото - с нея е по-лесно отколкото да се завива шпаклата. При правилен монтаж не се надрасква от сваляне/вдигане на стъклата. На 120-ката примерно няма как да се сложи фолио на задния прозорец заради овала му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турското фолио е по 5-6 лева ролката. Ако искаш качествено фолио се приготви да дадеш към 160лв без ДДС. Аз на фабията и сложих такова американско което е много добро със сичките му там екстри UV филтри слои против издиране и др. около 45-50$ линеен метър. Турското като отваряш стъклата по често се издира. Аз сложих на задните странични и на задното стъкло. Няма да имаш проблеми ако сложиш на задното стъкло това ти го гарантирам. Не можеш да слагаш само на предните странични стъкла. Препоръчвам ти ако го правиш да си намериш някои които е слагал и друг път защото иначе ше опропастиш бая ролки особено за задното стъкло :!:

 

Fabia vRS да те питам има ли от това скъпото фолио, но по-светло и по-зеленикаво като оригиналните прозорци? И ако има от къде мога да го намеря?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста разновидности. Мисля че има такова по светло и зеленикаво, но трябва да се провери на място.

Фирмите които аз намерих са две. Първата е където аз си правих колата там е по евтино. Ето ти адреса и телефона:

 

гр. София 17 84

бул. Цариградско шосе номер123

7-ми км

 

тел.: (02)971 81 21

(02)971 81 61

 

Фолиото е с 2 години гаранция, монтажа се включва в тая цена която съм писал малко по горе.

 

Адреса на другата фирма е:

бул. Васил левски 100А, ап8

тел 943 31 58

44 74 95

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

wow. мерси за невероятно подробната и обширна информация която сте ми дали, като прочета постовете още веднъж и може да се каже че вече съм слагал и сам фолио :mrgreen:

Засега не мисля да слагам поне не преди пролетта но поне разбрах какви пари ще ми трябват и какво да търся. 10х още веднъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отдавна карам със затъмнени задни стъкла. В началото бях с по-светло фолио, но след едно люто го смених с най-тъмното и ми се струва, че то е най-смислено, въпреки че всичко е въпрос на вкус. Относно монтажа: задължително сваляне на стъклата и работа спокойно, трябват 2ма души, това фолио обикновеното при нас е по 3лв ролката, за да не се надсраска при минаването с шпаклата използвайте прозрачната част, която отлепяте от фолиото - с нея е по-лесно отколкото да се завива шпаклата. При правилен монтаж не се надрасква от сваляне/вдигане на стъклата. На 120-ката примерно няма как да се сложи фолио на задния прозорец заради овала му.

 

beliq_lebed, колега не е вярно тва бе [-( , че на задното стъкло на Estelle не може да се лепи фолио - на всяко стъкло става - просто не ползваш цяло пърче фолио, ами го режеш на ленти, които залепваш много плътно една до друга и даже ги застъпваш малко една върху друга, щото фолиото се свива с 1-2мм като го пече слънцето 1 лято...

 

Имам приятел с R19 Chamade - задния джам е от 5 пърчета и е супер, сам си го е правил ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Favorit 1.3LX: защо не направиш като мен? Затъмнямаш с фолио от най-светлото страничните и задното стъкло и си готов...хем куките немогат да те надушат,хем изглежда супер....аз бях точно така,но смених задното стъкло с оригинално тунинговано(за което благодаря на Миро,Ясен,пак Миро :) и сички останали :lol: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го взех от варненската банда....вече при тях от къде е... Хашек да каже..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите пък бяха тонирани като я купих:) явно предишният собственик и той е бил фен на шкода :mrgreen: Обаче, нито знам къде са правени, нито колко е струвало :roll: От вътре много приятно се гледа, кафеникав цвят са.

 

 

2121248img2ui.th.jpg 2121249img1fi.th.jpg

 

2121250img3zi.th.jpg 2121247img4bc.th.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То вариант освен с фолио има и с "изпичане" - стъклото се демонтира, маже се с някаква смес, след което се изпича или нещо подобно. При тази операция по желание може да се затъмни само част от стъклото. Баща ми навремето докато караше Шкодилака си беше направил така сенник на предното стъкло - преливащ и досущ като на "западните" коли. Само че за съжаление тогава колата нощуваше на улицата и точно на петия ден (нощ) завистив съсед му го счупи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отдавна карам със затъмнени задни стъкла. В началото бях с по-светло фолио, но след едно люто го смених с най-тъмното и ми се струва, че то е най-смислено, въпреки че всичко е въпрос на вкус. Относно монтажа: задължително сваляне на стъклата и работа спокойно, трябват 2ма души, това фолио обикновеното при нас е по 3лв ролката, за да не се надсраска при минаването с шпаклата използвайте прозрачната част, която отлепяте от фолиото - с нея е по-лесно отколкото да се завива шпаклата. При правилен монтаж не се надрасква от сваляне/вдигане на стъклата. На 120-ката примерно няма как да се сложи фолио на задния прозорец заради овала му.

 

beliq_lebed, колега не е вярно тва бе [-( , че на задното стъкло на Estelle не може да се лепи фолио - на всяко стъкло става - просто не ползваш цяло пърче фолио, ами го режеш на ленти, които залепваш много плътно една до друга и даже ги застъпваш малко една върху друга, щото фолиото се свива с 1-2мм като го пече слънцето 1 лято...

 

Имам приятел с R19 Chamade - задния джам е от 5 пърчета и е супер, сам си го е правил ;)

 

да прав си че се прави на парчета ама на 120-та е изключително неудобно да се лепи на задния прозорец фолио :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Естел-ката задното стъкло се прави на 3 парчета и нищо не се забелязва,а ако си с реотани- използваш тях ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Естел-ката задното стъкло се прави на 3 парчета и нищо не се забелязва,а ако си с реотани- използваш тях ;)

 

е то аз и още един приятел успяхме но на 4 парчета и след 2 ролки фолио и един ден :? но както и де важен е краиният резултат 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

maniaka_89, братле още веднъж ще подчертая, че стъклото се демонтира и си го правиш квото си искаш после ;) , на място не се наемам дори на Fav-a дето му се вдига 5тата врата да го затъмнявам - аз за тва и не съм го направил още, щото тряа голема организация: сваляне на стъклото, лепене на фолиото, нощуване на колата в гараж, на другия ден слагане...

На пролет живот и здраве 8)

 

Ей го на: http://www.chrudim2000.cz/tuning/jina_auta/tom_favo/tom28b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.