Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Затъмнени стъкла...


Favorit

Recommended Posts

Изчетох пак темата и не ми стана ясно как да си затъмня задния прозорец :( Преди 2 дена се пробвах ама заради овала на джама в долния край постоянно ми се нагъваше :( До колкото разбрах трябва да го правя на части (ленти). Айде ако някой го е правил да дъде жокер от къде се почва, на части ли се прави и има ли разни други чалъми

Става въпрос само за задния джам , другите ся ясни :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях пуснал тема за тониране на джамове, но някъде е изчезнала (или аз не можах да я намеря с търсачката във форума)

 

Няма оригинално тонирани стъкла за Шкода. Навремето имаше вакуум-камери (във Варна имаше такава в "Аутомотор"), където се сваляха стъклата на колата и в камерата се тонираха взависимост от времето на ексопзиция (при максимално тониране стъклата ставаха просто огледални а отвътре много затъмнени). Ставаше просто супер, до момента, в който КАТ ги забрани. Аз на моята 120Л Тогава момчетата си взеха партакешите и изчезнаха. Говоря за година 1993.

 

Сега знам, че такава камера има в гр. Нови Пазар или Каспичан, но не знам подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Обелва се! Отлепяш с ножче малко докато успееш да го хванеш с пръсти и дърпаш! След това най-вероятно ще има останало лепило по стъклото- него можеш да махнеш с някакъв разредител + парцал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми по подобен начин както сем аха винетка или най обикновенна лепенка.

 

В повечето случай като махнеш фолиото то остава голяма часто от лепилото му по джама, може да пробваш със спирт да го изчистиш като внимаваш ако имаш реотани на задния джам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да обясни как се маха вече сложено фолио :)

както са написали колегите ,а накрая можеш да използваш бензин също върши голяма работа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, много тъпо звучи това заглавие за тема определено :D

Може ли някой да ми каже как е най добре да си затъмня стъклата ако реша. С фолио ли, или как, и какви пари би ми излязло долу-горе, че нямам никакъв поглед за тия неща. Задното е забранено да се затъмнява нали?

Здрасти, на мойта и сложих uv и съм ного доволен. Цената е 260 без да се занимавам. Направи я с най светлото. При мен на предните е от най светлото, а задните/странични/ и задното следващия тон и стана супер, но понеже от зад е направена цялата се получи доста тъмна. На моя цвят стой перфектно :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, много тъпо звучи това заглавие за тема определено :D

Може ли някой да ми каже как е най добре да си затъмня стъклата ако реша. С фолио ли, или как, и какви пари би ми излязло долу-горе, че нямам никакъв поглед за тия неща. Задното е забранено да се затъмнява нали?

 

На мен затъмняването ми излезе 190лв. Двете задни врати + задния прозорец. Процедурата отнема 40-45 минути. Плюс едно ходене за проверка дали навсякъде е хванало лепилото.

Как ще ги затъмниш решаваш сам. На мен фолиото ми е 70%. Имаш вариант 5 (почти не си личи), 30, 50, 70 и 90. 90 е вече много тъмно. Как изглежда можеш да видиш ТУК: http://skodameeting.hit.bg/index.htm - гледай за червена Octavia (тая от аватара).

Относно затъмняването на задния прозорец - няма проблем ако имаш странични огледала.

Поздрави и успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майко откъде я изровихте тая тема... smile020 Темичката е на 2 годинки само,даже не си спомням че съм питал подобно нещо. :) Вече не ми е актуален проблема де - Фела си има много яко тонирани стъкла :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа... Дори аз не обърнах внимание колко е стара темата. Поне последните мнения бяха нови и ....

Та по тоя случай един smile149 да не стават повече грешки :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.