Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Има ли разлика в предния мост при Шкодите


Unicata

Recommended Posts

Днес видях една шкода 120 '87, а аз имам 105 '81 и ми предложиха да я взема за малко пари, обаче собственикът е продал предния мост, искам да знам дали мога да сваля предния мост от моята кола и да го сложа на тази 120-ка.

преди някой да е казал че не ми трябва да се занимавам с това искам да кажа, че ме удариха миналата седмица и за ремонт и части ми искат 200 лева, а аз за тия пари мога да взема това купе и да сложа(ако мога) предния мост.

Човека който ми предложи колата ми каза че може и да не стане че моята май е с рейка а неговата била другояче, ама нали не разбирам и не разбрах за какво става дума. Та мога ли да сложа моя преден мост или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом твоята е 81 ,а другата 87 това значи че твоя мост е малко по тясен(с по къси носачи)....иначе захващането е същото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш, но както каза адаша Ников отпред колата ще ти остане тясна, а отзад с дългите полуоски, освен ако и тях не смениш с къси... но не мисля, че ще се наложи - аз например отдавна карам отпред с широк мост от японка а отзад съм с къси полуоски, като разликата съм компенсирал с гумите - 165 отпред, 185 отзад;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 105/120 има общо 3 варианта на предния мост:

1) До 83г. - Преден мост с кормилна кутия /тесен/;

2) До 85г. - Преден мост с кормилна кутия, но с по-дълга средна щанга. Общо към 7см по-широк от стария. Нова вече е купе тип Японка.;

3) След 85г. - Същата ширина преден мост, но вече с кормилна рейка - резултата е, че волана се върти чувствително по-лесно дори и на място и рейката не се налата да и доливаш масло и не тече!

 

Като цяло проблема с поставянето на стария мост на кола 87г. е следния: На японките дупката в купето където минава кормилния вал за към рейката е леко изместен настрани спрямо на твойта. За да сложиш стария мост, ще трябва да пробиеш нова дупка в купето и да вземеш кормилния вал от старата ти кола.

 

В момента не се сещам за друг проблем, но винаги може да изникне нещо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Шкода 87' година да сложиш мост от модела 81' год. ще изглежда смешно. Виждал съм такива изпълнения и седи много неестествено. Но ако ти харесва, от техническа гледна точка няма проблем. Разликата в размерите е по 3см от всяка страна или общо 6 см на мост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето трябва да търси къса рейка :mrgreen: пък такова нещо няма. Трябва да се струговат 2-те щанги към външния накрайник и да се навие по-дълбока резба, но пък там месото е аланкат (бих казал алангле :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) ама пак става с повече играчка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.