Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

problem


Skoda_120L

Recommended Posts

Здравейте

Миналата зима оставих моята Шкода 120Л с вода през зимата.Лятото опитах да язапаля,ама не ще.Може ли да съм спукал блока и какво може да и е?Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mоже всичко може!!!

 

абе човек ако влезнеш в най-добрия сервиз за коли и има кажеш само това което си написал тук ще ти се изсмеят в лицето, и няма да могат да ти помогнат и да искат.

 

Дай малко повече информация пък някой може и да ти отговори тука нещо смислено. Ти даже не си написал дали ти върти стартера.На теб за 1 година(от миналата зима до сега когато се сещаш за нея) като си си заебал колата може и акумулатора да са ти откраднали.А после се чуди дали ти е читав двигателя.

 

Колкото по-подробно описваш промлемите си, толкова по-подробни отговори ще получаваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

върти без проблем,на таблото всичко си свети по реда.Акумuлатора е от тая

година.Карбуратора не е пипан,по рано не е давал проблем,бензин има.Още нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

върти без проблем,на таблото всичко си свети по реда.Акумuлатора е от тая

година.Карбуратора не е пипан,по рано не е давал проблем,бензин има.Още нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери помпата дали ти подкачва бензин, щом дълго не е палена първо преди да пробваш да запалиш напомпай продължително с ръчното лостче....ако имаш прозрачен филтър на бензинопровода към карба ще видиш дали тече натам... ако нямаш сваляш капака на въздушния филтър, и помпаш газта докато не почне да пръска бензин от ускорителя в карба...можеш да сипеш малко бензинец направо в камерата, за да припали. Провети си и тоците - дали има искра на свещите и ток към делкото от бобината, това, че ти свети таблото и върти стартера не значи, че дава искра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет от стар Шкодаджия . Когато един автомобил не е пален дълго време маслото пада в картера и когато решиш да го запалиш след време нямаш никаква компресия и затова се свалят свещите и се сипва палко масло за да направи компресия и след това правиш това където ти е написано по горе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости - палил съм доста коли, вкл. и Шкода, дето са седяли по 1-2-3 години непипнати. Слагал съм им акумулатора, подкачвал съм бензинец и колите си палят без грешка. Естественно, че после е имало доискусуряване на работата на двигателя (центровки, сваляне на карб и др.), но колите палеха!!!

Странно как и тук не си написал за "безплатния съвет"...сякаш ние всики взимаме пари за писането във форума :)

А относно проблема на колегата с водата - пълно безхаберие. Толкова ли не можа да заделиш 20 кинта за 5 л. концентрат??? Надали при твоя случай така от разстояние ще намерим лек. По-скоро трябва да се види и да се пипне. Отиди в раздел Бял списък, там ще намериш координатите на добри майстори, избираш си някой, например този при Зоо парка, намираш някой да те изтегли до там и ще разбереш защо не ти пали колата.

Успех и дано в момента си с антифриз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкачих бензин,очистих карба,свещите си дават ток да та утрепе.Има масло(тя и по-рано не харчеше),смених и свещите.Друга зима проблем не даваше-лятото пали от раз и върви,а пък винаги я карах с вода вместо антифриз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкачих бензин,очистих карба,свещите си дават ток да та утрепе.Има масло(тя и по-рано не харчеше),смених и свещите.Друга зима проблем не даваше-лятото пали от раз и върви,а пък винаги я карах с вода вместо антифриз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се дават пари за ремонт-тя струва 200лв,пък майстора ще вземе повече.Искам сам да я оправя.

 

нещото което ти препоръчвам е да си купиш(ако я нямаш вече) книгата ''АЗ РЕМОНТИРАМ ШКОДА'' за 10 лв пише доста полезни неща.

 

Погледни в бял списък с майстори съмнявам се да вземе някой повечве от 20-30 лв за труд оснаталото което даваш ще е за части който ще трябва да си купиш и ако сам си правиш каквото и да било.

Симо на зоопарка ми взе преди около 8 месеца 30лв за реглаж клапани, ъгъл на запалване, смяна на чукче наковалня почистване и реглаж на карбуратор и още не знам к'во беше.от тея пари 10лв са ми частите и 20 му е труда като му казах да прегледа вс. по двигателя което може да се износи ,счупи ,регулира и тн.

 

иначе пиши в бъдеще до каде си стигнал с самостоятелните ремонти, ако имаме идеи ще помагаме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Не ми се дават пари за ремонт-тя струва 200лв"

Това е възможно най-безмисленото оправдание, което можеш да дадеш. Ако бе имал и най-малкото желание щеше да видиш в Бял списък адреса и телефона не на един майстор, да проведеш един телефонен разговор и да се убедиш, че цените, които споделя колегата са реални. Ако пък проблема е в резултат на замръзнала вода и съответно последван от скъпоструващ ремонт, излиза, че за да спестиш 18 кинта за антифриз, си изхвърлил 200 на улицата. Аз такива логики не ги разбирам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тях видя ли ги?

Мирише ли на бензин като въртиш?

Припалва ли като подаваш от време на време газ?

Залепнал клапан на карбуратора (този за пълненето)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под "Тях" имах предвид ЖИГЛЬОРИТЕ.

От де да знам, че заглавието не се показва при отговор :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера я купиха за 200лв на отпадъци.Повече с нея не искам да се занимавам
- Заради такива неща и хора вече смятам да помисля хубаво дали си заслужава да се помага със съвети преди да пиша във форума.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерил си за 450 лв в идеално състояние!!!???!!! :lol::lol:

Човече 25 годишни коли в идеално състояние няма.... :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехх, и как вчера си я купил, пък миналата зима си я оставил с вода...???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехх, и как вчера си я купил, пък миналата зима си я оставил с вода...???

 

абе човека я продал и са му я купили за скраб, а той си е купил ''нова'

 

 

Да му е честита новата колица и вече да не пести 20 лв за консумативи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.