Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тихо реле за мигачи


The Best Forman

Recommended Posts

Смених старото електромеханично реле с електронно и настъпи тишина 8)

Лесно е само ,дето ми отне около седмица докато се светна как се връзва новото реле . Използвах реле от Кадет с 3 крака на Вернет /от ф-ма Косер на ул. Цар Симеон/ прехвърлих кабелите едно към едно и се оказа че свети само левия , после намерих кой кабел е за десния мигач , дадох накъсо двата мигача и свободния крак на релето дадох на маса .... работи трепач 8) 8) 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • The Best Forman

    11

  • Mishelle

    6

  • tyny

    6

  • rsk

    4

Най-много писали в темата

ОО колега мерси за идеята, това ще трябва да се пробва. Междудрогото на по-късните 120-ки релето е по-тихо /Сравнявам мойто с на Corropt/. Интересно обаче, че на едно приятелче от входа което има Опел Кадет релето си му щрака яко - като при мене - кадета е 89та 1.3 моно.

 

ПП: Колко струва новото реле от магазина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за Кадет , което взех е 10 лв. , а електронното за Шкода е 18 и щрака като старото :lol: , като при това релето си е немско 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и още по-прост начин :mrgreen: . Който приложих пък аз.Специално на Fav/For, цъкалката е под средните духалки на таблото, и е се държи от метална скоба захваната за джоба под духалките. Та просто изкарах цъкалката от тая скоба и я оставих свободно да виси в таблото вътре ;) . Спря да цъка :lol: в момента е тиха, приглушена много яко с 0 лв инвестиции :) .

 

Поздрави :smt039

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също си смених релето и не останах доволен - с новото електронно когато ми звъни телефона мигачите полудяват :( със старото електротерпмично нямах такива ядове . релето което сложих е nippon-denzo свалих го от nissan sunny . мисля да опитам да го екранирам за да не се смущава работата му. ако не даде резултат ще си върна старото !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не си направил като хората ... моито си бачка идеално , даже не се влияе от по слабите токове на малки обороти 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти ли е направило впечатление , че на малки обороти на светофар релето цъка с една скорост , а като подадеш газ почва да забързва и особено показателно е ако има включени повечко консуматори 8)

Електронното реле го няма тоз проблем ... винаги държи 1 Hz ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

винаги държи 1 Hz

 

по стандарт честотата не трябва да е 1 hz а 1.5hz (формулирано е като 90 мигвания в митута) .

 

по- разумно е да си оправиш инсталациата на колата (виж си алтетрнатора , акомулатора и провери дали нямаш падове по кабелите и бушоните)

 

особено показателно е ако има включени повечко консуматори

 

под смущение имам в предвид това че когато ми звани мобифона(benefon dragon nmt 450i) мигачите мигат с честота около 5 hz.

 

смущенията бяха премахнати с 2 кондензатора 100nf към маса и екраниране на релето с медно фолио . фолиото и то на маса .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво реле си слагал , но при мен няма такива проблеми с мобифони и GSM ми , а и ми се стори по - лесно да метна ново реле отколкото да екранирам старото ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мартине, колега без де се обиждаш обаче ебем ти и електронното реле ако трябва да се екранира с медно фолио и да се слагат допълнително кондензатори по метода на въдушния монтаж - някъде се губи смисъла от смяната или поне аз него схващам. Предполагам, че просто новото ти реле не е направено както трябва от схемотехническа гледна точка, за да не се влияе от смущения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нисана от които го свалих е 89 година . тогава не е имало масово разпространени мобилни телефони. релето го подбрах по крайния изпълнителен елемент( 40 амперово реленце японско производство ). имах избор между други 5-6 броя (сред които релета от ford , vw , opel , renaut). имах и оригинално GM реле от опел кадет 1.8 ex , но то не ми вдъхна доверие (а и егн - то му не ми хареса особено )японското ми се стори най - надежддо . по- лесно ми беше да сложа два кондензатора отколкото да ходя до сервиза да го сменям. на платката на релето имаше достатъчно обем за монтаж на 2 кондензатора . старото електротермично остана в сервиза които се намира в захарна фабрика (16 км в едната посокаот нас) . поради разбираеми причини (0,98 лв л/LPG )си спестих тази разходка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

истинските ГЪЗАРИ НЕ ИЗПОЛЗВАТ мигач

това е за да не им се прецака лостчето на мигачите бреее

че знаеш ли колко е скъпо

ха ха ха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... винаги съм искал да монтирам тъпан в релето (за да се чува по-добре), ама идва малко голям за таблото ...

 

не знам какво да направя:

а) да си монтирам генератор на ниска честота с 5+1 колони по цялата кола, имитиращ тъпан или

б) реле от Ford-T, ЗИС или Белорус...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш да си го сложиш на предна дясна седалка или лявата ако си по- нисък - таман ще виждаш по- добре пътя . ако имаш таванен багажник - и това е решение - и слепите водачи на МПС-та ще разбират на каде отиваш ....

 

... винаги съм искал да монтирам тъпан в релето (за да се чува по-добре), ама идва малко голям за таблото ...

 

не знам какво да направя:

а) да си монтирам генератор на ниска честота с 5+1 колони по цялата кола, имитиращ тъпан или

б) реле от Ford-T, ЗИС или Белорус...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги мен не ме дразни цъкането но понеже обичам да си човъркам по бричката релето го увих с тънко дунапренче после с изолирбанд. На празен ход се чува леко вече като подам малко гас въобще не се чува. По тоя начин не се дават никви пари а и се прекарват още незабравими моменти покраи любимата кола споменавайки мамата надупени за пореден път пред нея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги мен не ме дразни цъкането но понеже обичам да си човъркам по бричката релето го увих с тънко дунапренче после с изолирбанд. На празен ход се чува леко вече като подам малко гас въобще не се чува. По тоя начин не се дават никви пари а и се прекарват още незабравими моменти покраи любимата кола споменавайки мамата надупени за пореден път пред нея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци, не си мислете, че се заяждам - напротив и аз много се кефя на оптимизациите, НО каква е идеята релето да цъка по-тихо? Знаете ли, например, че на доста нови автомобили с електронни "релета" (със тиристори, транзистори, симистори и т.н. ....истори), които са абсолютно безшумни, има монтиран генератор на цъкане (например Пежо Партнер (не, че е кола за пример, но е произведена дето се вика вчера))!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пък на citroen C6 му вибрира седалката (по друг повод, ама все пак...). бъдещето е в мигач с МР3 звук на каквото си поискаш (например пррръъъъц... ооооо, или пък мигачът да ти вика: "я, я, натюрлих, ооо вундербаар, я, я!)!!!

 

са да я пускам ли тая глупост или дан я пускам... :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ме прощават всички мигачи и техните релета, че се ебавам с тях, ама целта ми е просто да натрупам 440 мнения до 04.4.2006-та (сега, когато пиша тези редове имам 332, а с това ще станат 333!) :-({|=

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета я тая тема и се чудя: за какво искате тихо реле за мигачите? Напоследък редовно давам знак на някой който кара със забравени мигачи защото не ги чува (е, понякога ги чува ама не го усмисля). Та цъкането на релето е точно за да го чуваш и да знаеш че МИГА! Ако целта беше да не се чува има поне хиляда места да го завре конструктура та да не се чува.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.