Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нови джанти или Още една употреба на флекса


Galliard33

Recommended Posts

От старите ръждясали джанти с малко работа си направих чисто нови (само на вид, де ;) )

 

Работата се състои главно в :

1. махане на 10-20 слоя ръждива люспеста гадост от вътрешната част - тук се включи флекса и

2. подготовка за боя - тук се включи бормашината с телена четка отпред.

 

Втора стъпка - боядисване - черен нитроцелулозен емайл лак за 3,50, разреден с коресилин и върти, върти...където видиш. За красота отвън боядисах някой елементи с сребърен феролит, някакъв гръцки беше, много добри акценти даде.

 

Накрая отидох и си купих две чудни зимни гуми-копачки за по 50 кинта, регенератки Malatesta, още топли от завода в Италия, шибнах ги на джантите и колицата заспа. ;) :mrgreen: ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако дадеш и снимки да ги видим (дали са станали по добре от моите резервни) ще бъде перфектно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и да дадеш снимки и на пролет да скиваме, да видим кво е станало с тях през зимата :mrgreen: . Щото ако не си ги обработил добре на пролет ще повтаряш същата операция :| . Дано издаянят повечно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех тоя флекс, тая бормашина. Поздравявам те за работата колега, дано всичко е наред с джантичките и да им се радваш по дълго време само кажи имаше ли много псуване докато свали ръждата ако не си споменавал мамата достатъчно отсега да ти кажа че напролет боя пак :lol: (само се шегувам не ти го пожелавам в никакв случаи)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен :) На твое място обаче бих сложил и допълнително лак върху боята, че от тая сол напролет... абе дано не ти се налага. Мойте са лакирани и вече трета годинка карат. Появиха се само няколко незначителни точици.

Сега когато имам малко повечко свободно време започнах да подготвям обърнатите джанти. Мисля да ги пръсна в два цвята, ама до тогава бая работа ще падне. Между другото ти с флекса не ги ли нарани джантите, че аз само с телена четка на бормашината карам. От време на време ползвам и една телена четка на флекса. Ма с диск не смея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.