Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

импулсен режим на чистачките


tyny

Recommended Posts

някой може ли да ми даде информация за схемата на лостовата система за чистачките - знам че трябва регулатор - имам такъв но не знам как да го вържа .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В най-долно положение на лостчето за чистачките се задейства Интервалния включвател. По принцип това импулсно реле получава + потенциал след контакт /предпазител №2/, а посредством лостчето за чистачките се свързва към маса. От кабелния сноп на управлението на чистачките отива в щепсела един червен кабел / пин №1 в щепсела/ - на него се получава маса в най-долно положение. Друг червен кабел в този сноп няма, а и от другата страна - откъм контакта липсва кабелна обувка и кабел, защото много малко Шкоди имат фабрично окабеляване за това. От този сноп, който отива към чистачките се прекъсва /срязва/ жълтия кабел /пин №4/ и двата му края се свързват към останалите два на импулсното реле така, но тук вече става по-дълго за обясняване, така, че първо пиши дали си взел оригиналното реле за 120-ката.

 

Явно нямаш зелената книжка Аз ремонтирам Шкода, защото там е обяснено доста добре. Надявам се да си си набавил оригиналното реле, защото на други автомобили има малка разлика.

 

Абе Наско каза, че си от 5та част, аз съм от 4та, що не минеш насам направо да ти го обясня и да го свържеме. Ако искаш звънни 0877 203 994 Виктор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за информацията . наистина живея в дружба-5 . ще се възползвам от предложението . в момента съм затрупан от работа и ще мина към теб след нова година. тамън ще ти покажа новите ми предни седалки - рукаро от опел кадет .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зелената книшка на хорст илинг я имам (даже частично съм я сканирал ). благодаря за насоката за схема . за дружбенсия събор - идеята не е лоша . кажи кога си свободен и ти е удобно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

пети вече мина , предлагам някоя събота или неделя да съберем личния състав и конете някъде в дружбите ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

rukaro - така пишеше на лепанка на седалката. имам снимка и ще ти я пратя ако ми дадеш мейл. по въпроса за регулатора - факт е че работи . също така ще задоволя любопитството ти - не е направен от л.... . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ne se pise rukaro a rikaro i ako sa ot snimkata izobsto nemat nisto obsto s deistvitelnosta a do regolatora ka si go hapravi ot laina li xaxa :lol:

ходи във форума на датата ще се псуваме колко ти е кеф, недей да правиш золуми тука :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.