Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съединител за Октавия 1,9TDI/110к.с.


TDI_fen

Recommended Posts

Някой да е сменял съединител??????

Чух че се сменяли: - феродовия диск,притискателния диск,аксиалния лагер(дотук нормално),но и МАХОВИКА !!!!!

Като всичкото това струвало 1 200лв.(оригинални)

Използуването на неоригинални (по-евтини части),не било препоръчително защото например на ЗАКС притискателния диск се пукал бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе хе Еуратек много ще се радват ако на всеки съединител изписват и по един маховик за по 1200 лв. Ако ти е свършил съединиля метни един комплект дискове с лагер , а за маховик трябва да мислиш ако изпуснеш стартера да прецака венеца т.к. на дизелите не се сменя само венец ;)

За марките по пазара всеки си има свое мнение ... аз предпочитам Delphi / старо Lockhead / за накладки , съединител , спирачна течност дискове и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на колко км. си че сменяш съединителя?....пък чак и маховика....тия са луди....и при мен с сменя феродовия диск,притискателния диск и аксиалния лагер...иначе започва да тресе колата ако смениш само феродовия.....не съм чувал добри отзиви от Delphi....някаккъв един мек е и се пали много бързо (като го напънеш и започва да изпуска,това е при БМВ-тата).....Закс е друга бира.....за моята кола е около 350лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм 7,8 коли преди тази Октавия,никога не се е сменял и маховика.Но при Октавиите от 110к.с. и нагоре,вероятно поради огромният въртящ момент (235 Nm и повече) системата вероятно е по различна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти да не я ползваш за пътна помощ клата та ще се притесняваш за маховика :mrgreen:

Свали първо всичко на земята и го огледай пък тогава купувай ;)

Тъпото му е , че не се сменява само зъбния венец и сигурно за това са те подвели :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.