Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Двигателно масло за TDI-PD


Recommended Posts

Някой знае ли откъде може да се купи такова масло, естествено не от Еуратек, защото подозирам, че много му надуват цената.

Става дума за синтетичен Шел, на който е написано че е за помпа-дюза.

В бензиностанциите /Шел/ не са чували за него. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей земляк,

защо държиш толкова на този Шел. ЕураТек от 1-2 години работят с Шел преди работеха само с Castrol. Можеш да погледнеш на по-долния адрес и сам да си избереш

 

http://www.motobul.com/spravochnik.htm#oil%20select

 

Във В.Търново има пребогат избор.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че колата е с Шел, защото аз на мойта трябваше да и долея малко масло и звъня в ЕураТек и изненада колата е с Castrol въпреки всичкки лепенки по мотора Skoda препоръчва Шел. Относно цените на маслото в ЕураТек не са толкова високи даже бих казал че са нормални, а и да кажа че такова масло никъде другаде освен в ЕураТек не можах да намеря. Маслото е Castrol GTD 505 01 5W-40 и е специално за помпа дюза цената доколкото си спомням беше 21-22 лева за литър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Този линк е гола-вода. Интересен е за четене, но според мен се разминава с действителността! Как така ще се оределя какво масло да се сипва в двигателя на базата на годините на автомобила??? Смехории. Определящия фактор за това какво да налеем според мен е състоянието на двигателя!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ъъъъ - къф е тоя линк?!? мнооо се разминава - даааа...аз требе да съм си преебал колицата ако гледам кво препоръчват...щот тая Formula RS никога не съм я ползвал. От началото си е карана колата с GTX3 Magnatec... аз последно турих Мобил синтетика - и ми хареса. Кат го източих на 10К още беше като ново - имам впредвид мазно, а не цвета :) А има и една яка добавка - като мед се точи - мое следващия път да сипа. На другата кола сипах такава - стана по-тиха :)

Инак по темата - мисля, че маслото требе да е мнооо тънко - най-вече заради турбината - оти нали там, за да маже убаво требе да е "тънко" - М10Д не върши работа...(поне аз държа на хубаво масло главно заради мазането на турбината). Ама разни умни глави са писали и аз съм чел, че има мноо яки минерални масла. Демек, мое и с такова да подкараш новата кола - характеристики като синтетиката имат :) Така че...

Па тука кфи масла има... Дават за некви камиони - около 100К смяна...не бе - не на трансмисията, а на двигателО!!! Аз и преди бех чувал за некви такива изпълнения на Мерцедес (извратени са тея гадове)... Ама тука го видОх със мойте си очи... Малко са отплеснах, ама...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей майсторе, викам ти така понеже не ти знам имет

-това за което споменаваш да не си го слушал от твоя майстор ?

 

Боже, всеки взе да разбира от всичко!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей майсторе, викам ти така понеже не ти знам имет

-това за което споменаваш да не си го слушал от твоя майстор ?

 

Боже, всеки взе да разбира от всичко!?!

Мараба п - ако на мен говориш де - кажи за кое по-точно стаа на въпрос..дет съм го чул от майстора ми :) само да уточня - малка грешка съм допуснал - не е 100К а 50-55K...щото предполагам, заради тея 100К споменаваш..."Боже, всеки взе да разбира от всичко!?!" Или ако не е за тва - кажи ти какво знаеш...от майстора ти...или от некаде другаде :) Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest Пламен от Севлиево

Точно за теб става въпрос ZloQQ

 

Чудех се, от кога стана толкова компетентен по маслата?

Гледам си писал под името си master of skoda а в същото време не можеш да се оправиш сам с твоята Octavia 1.9 TDI и ходиш при някакъв твой мастор.

 

Поздрави!

Пламен

p.s. нищо лично, не бих искал да те засягам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха :) Не бе човек - не си ме засегнал... Мастер ъф Шкода викаш, а? Е - порoви се и разбери как е направен форума и ще разбереш, защо под името ми стои този надпис :) Колкото до маслата - къде стана дума, че ходя на майстор, какво мога и какво - не :) Иначе - за маслата - ако ти е интересно на какви интервали има възможност да се сменят и тук на много места го правят - погледни например:

http://www.performancemotoroil.com/big_rig_50000_mile_oil_changes.html

Има и още - много по-подробни, ама ако имаш интерес можеш и сам да потърсиш... Иначе - не ме засягаш :) Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Стефане точно това е маслото Castrol GTD 505 01 5W-40 :!: В Еуратек цените на маслото са много добри, спрете да ги критикувате за щяло и нещяло! И разбира се, че там не се продава само масло Шел - голям смях! Аз лично на никой не препоръчвам Шел! А тоя справочник от линка е гола-вода ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Стефане точно това е маслото Castrol GTD 505 01 5W-40 :!: В Еуратек цените на маслото са много добри, спрете да ги критикувате за щяло и нещяло! И разбира се, че там не се продава само масло Шел - голям смях! Аз лично на никой не препоръчвам Шел! А тоя справочник от линка е гола-вода ;)

 

Продават само Шел, защото от няколко години Шкодите от завода си излизат с Шел а не с Кастрол... Малко смяна настъпи. И какво против Шел-а имаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Стефане точно това е маслото Castrol GTD 505 01 5W-40 :!: В Еуратек цените на маслото са много добри, спрете да ги критикувате за щяло и нещяло! И разбира се, че там не се продава само масло Шел - голям смях! Аз лично на никой не препоръчвам Шел! А тоя справочник от линка е гола-вода ;)

 

Продават само Шел, защото от няколко години Шкодите от завода си излизат с Шел а не с Кастрол... Малко смяна настъпи. И какво против Шел-а имаш?

 

Не продават само Шел ;) Преди месец си купих Castrol от Еуратек ;) Стига глупости

 

А за Шел-а съм чувал от много места (сервизи), че не е добро масло! Добрите масла за мен са Castrol, Mobil, Motul не всички модели разбира се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Стефане точно това е маслото Castrol GTD 505 01 5W-40 :!: В Еуратек цените на маслото са много добри, спрете да ги критикувате за щяло и нещяло! И разбира се, че там не се продава само масло Шел - голям смях! Аз лично на никой не препоръчвам Шел! А тоя справочник от линка е гола-вода ;)

 

Продават само Шел, защото от няколко години Шкодите от завода си излизат с Шел а не с Кастрол... Малко смяна настъпи. И какво против Шел-а имаш?

 

Не продават само Шел ;) Преди месец си купих Castrol от Еуратек ;) Стига глупости

 

А за Шел-а съм чувал от много места (сервизи), че не е добро масло! Добрите масла за мен са Castrol, Mobil, Motul не всички модели разбира се!

 

Да добре, аз пък съм чувал от много сервизи че Шкодите били големи боклуци...все едно нищо не каза. Има 1254 вида масла ама не бих казал за никое нищо освен ако лично не съм се убедил. Имам поглед само над Шел. Всъщност това е най-безсмисления спор съществуващ в всички авто-форуми. Затова повече няма да коментирам. Точка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Favorit 1.3LX

 

Продават само Шел, защото от няколко години Шкодите от завода си излизат с Шел а не с Кастрол... Малко смяна настъпи. И какво против Шел-а имаш?

 

Абе пич не се изказвай неподготвен. :!:

Като не знаеш по-добре не говори. Моята Skoda e с Castrol. Отделно съм купувал 1 литър от ЕураТек, така че недей да говориш на изуст че продават само Шел :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Грешка. Трябваше да напиша че в Русе в Еуратек последния път като ходих имаше само Шел... :oops: А иначе в твоята Фабия можеш да си я караш с каквото искаш. Но ставаше въпрос че вече Шел са заели мястото на Кастрол за Шкода :!: От завода колата ти е излязла с такова масло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Грешка. Трябваше да напиша че в Русе в Еуратек последния път като ходих имаше само Шел... :oops: А иначе в твоята Фабия можеш да си я караш с каквото искаш. Но ставаше въпрос че вече Шел са заели мястото на Кастрол за Шкода :!: От завода колата ти е излязла с такова масло

 

Отново си в голяма грешка :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Грешка. Трябваше да напиша че в Русе в Еуратек последния път като ходих имаше само Шел... :oops: А иначе в твоята Фабия можеш да си я караш с каквото искаш. Но ставаше въпрос че вече Шел са заели мястото на Кастрол за Шкода :!: От завода колата ти е излязла с такова масло

 

Отново си в голяма грешка :lol:

 

Е тука вече не се признавам за виновен :D

 

http://www.zircom.uk.com/ats.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте се дрънкали за глупости ... кат е в гаранция колата ще я карате с тва дет ви препоръчва Еуратек / дано не е тва масло , което се разпространява по бензиностанциите Шел / пък после кой за какво има пари ;) Аз бях много доволен от Репсол / като качество - цена / и двата буса ги карах с такова , но за баба сега и полусинтетиката на Опел върши работа 8) 8) 8) , но за турбодизелите знам само , че е трябва да е тънко маслото за да маже качествено турбото.

 

Ай със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай сега бе брат, значи въпроса е че той обяснява, че новите шкоди от завода са с Шел. Незнам как е при другите, но при мене колата е гаранционна и още не съм сменял първото масло(колата е на 9000км.). Наложи се да долея малко масло и от ЕураТек ми казаха че колата е с Castrol такова и долях. Нали според тебе ако съм с Шел няма да ми кажат да долея Castrol. :!:

Нека и други колеги с нови шкоди ако знаят с какво масло са да пишат тука по един ред та да не се окаже че RS модела е с Castrol, а другите да са с Шел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Fabia Diesel 1.9 SDI, 2005-та година - колата е заредена със Shell. 100% съм сигурен, при взимането на самата колата специално разпитвах за маслото пича, дето ми я предаваше - с какво е заредена в момента, кога да го сменям, какво да сипя и т.н. Та така. Възможно в RS-a да е с Castrol, a другите - със Shell.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай сега бе брат, значи въпроса е че той обяснява, че новите шкоди от завода са с Шел. Незнам как е при другите, но при мене колата е гаранционна и още не съм сменял първото масло(колата е на 9000км.). Наложи се да долея малко масло и от ЕураТек ми казаха че колата е с Castrol такова и долях. Нали според тебе ако съм с Шел няма да ми кажат да долея Castrol. :!:

Нека и други колеги с нови шкоди ако знаят с какво масло са да пишат тука по един ред та да не се окаже че RS модела е с Castrol, а другите да са с Шел.

Тука вече отидох в гъбите... Няколко неща да напиша. Първо управителя на Еуратек Русе в един разговор ми беше казал че вече Шкодите излизат от завода с Шел, На всички Фабии които съм виждал си имат (само РС не съм виждал) стикерчета че Шкода препоръчва Шел. Отделно сме представители на Шел и имаме рекламни стикери които не мога да ви ги снимам но цитирам - "Всички автомобили Шкода вече напускат завода със стикер Шел Хеликс на двигателя. Сега, от деня в който получат своя автомобил вашите клиенти ще знаят, че Шкода препоръчва моторните масла Шел Хеликс. Шкода и Шел работят заедно, за да бъде печеливш вашият бизнес и клиентите ви удовлетворени". Знам че до преди няколко години (не помня точно колко) Шкода си бях с Кастрол фабрично. Е затова твърдя това. Просто няма начин и логика едни Шкоди да са с едно а други с друго масло нали? :roll: Това знам, повече няма какво да добавя.... Питай пак в Еуратек :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

логика има. старите шкоди 2000 2001 примерно са с кастрол новите са с шел. Шкода са имали договор с кастрол в началото после са го сменили с шел какво толкова,след 2год. може да са приста ойл, който плати най-много той е препоръчан от шкода - толкова е просто.

мойта е 2000г. и карам с кастрол

САМО ЧЕ НЕ ТОВА Е ТЕМАТА

 

мисля че цените на маслото не са надути в еуратек много скъпа им е смяната, за труд мноо пари взимат

но можеш да провериш колко струват в еуратек после в бензиностанцията и накрая в някой по-малки магазини като тези на улСимеон в София или ул.Козлодуй

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.