Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Двигателно масло за TDI-PD


Recommended Posts

 

мисля че цените на маслото не са надути в еуратек много скъпа им е смяната, за труд мноо пари взимат

но можеш да провериш колко струват в еуратек после в бензиностанцията и накрая в някой по-малки магазини като тези на улСимеон в София или ул.Козлодуй

 

Т'ва е верно :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече писах в бензиностанциите "Шел" не са и чували за такова масло - специално за помпа-дюза.

Мислиш ли, че ще го има в някакви магазинчета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак виж какви са цените в Еуратек поне няма да е менте аз съм си зимал АРАЛ 0W40 пълна синтетика (мисля 4е е само за бензин) от там. Иначе в радиала под моста Чавдар има секви масла ама колко са истински???????? и том съм си зимал засега няма проблеми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не се карате повече, ето маслата които Еуратек предлага.

Онзи ден имах път към сервиза им та взех и ценовата листа. Цените са за 5 литра (с ДДС):

 

Castrol:

- GTX High Mileage 15W40 - 69.20

- GTX Magnatec 10W40 - 87.90

- GTD Magnatec SDI/TDI 10W40 - 90.50

- TXT 5W40 - 103.00

- GTD 505.01 TDI/PD 5W40 - 112.50

- Formula SLX LongTec 0W30 - 175.00

 

Shell:

- Helix Super 15W40 - 43.03

- Helix Plus 10W40 - 67.20

- Helix Diesel Plus 10W40 - 70.45

- Helix Ultra 5W40 - 106.92

- Helix Diesel TDI/PD 5W40 - 109.25

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това се казва добра информация! Браво!

Само че като ми сменят мяслото в Еуратек ми вадят шишенца по 1 литър, ама какво да се прави...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми требва да пробваш за да разбереш дали има такова масло в малките магазинчета ама щом в еуратек има би требвало и в другите да има питаш и щи кажат

иначе инфото с цените и маслата наистина е полезно БРАВО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това се казва добра информация! Браво!

Само че като ми сменят мяслото в Еуратек ми вадят шишенца по 1 литър, ама какво да се прави...

така излиза много по скъпо :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То по принцип си е скъпо (двойно и отгоре, баси).

Ей на какви цени например братята словенци ти предлагат Castrol-а:

 

http://www.motor-oil.si/castrol.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята я карах 128 000 км с castrol GTD 505.01 5W/40.

Първите 60 000км - смяна на всеки 7500км,и след това на всеки 10 000км.

На 128 000км,свалях главата и майстора ми установи ( визуално) прекалено вис. износване ( за тези километри).Видя малко ръбче в горната част на цилиндрите и надраскани хидравлични повдигачи на клапаните(единия даже беше блокирал)

По опаковката на маслото (щрих кода започва с 80) може да се види че е произведено в Италия.Но аз го купувам само от официалните дистрибутори,и те твърдят че било само бутилирано в Италия.Там нямало рафинерия на Castrol. :roll: :roll: :roll: :?:

И тъй-като на големите марки се правят най-много ментета,реших да мина на друго.

 

MOTUL Specific VW 505.01 5W-40 - масло специално разработено за двигателите TDI на VW (Seat,Skoda,Audi)

 

http://prospeed.bg/motul_products.php?c=34&s=1797&p=4

Надявам се че това ще е оригинално! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.