Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблемче със скоростния лост


Guest

Recommended Posts

Здрасти, пак се появе проблем с нашия любим автомобил (с моята броика де) та седя си аз на светофара на Александровска Болница за на ляво и като реших да тръгна се оказа че скоростния лост се върти на където му е кеф и немога да изключа от 3та :( А от скоростите капеше масло :( Някой има ли идея от какво може да е това ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оправих се оказа се че лоста е изкочил, той има ли нещо от сорта на ябълка в долната част, и това в което влиза лоста (това което е пълно с графитна грес) има ли скосяване от 2 те страни както на снимката http://img497.imageshack.us/img497/9694/image0031if.jpg от 2 страни е скосено от 2 не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от каде капеше от саединителя отдолу или от пробката?

Ако е от саединителя има един семеринг който се сменя от кам скоростната кутия ама трябва да се свали скоростната кутия и така иначе семеринга беше май около левче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На лоста от долу има една пластмасова "сфера" - в кавички защото е с по сложна форма, която се разбива и после започва да се яде металната част, евтино е и лесно се сменя.

 

За семеринга - може да се смени без да се маха скоростната кутия, но мотора е задължително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Griffin абе незнам като слязох на светофара да видя тоя дето беше отпред дали ще тръгне някога (тои пък не можеше да запали, с две думи имам ебати късмета ;) )и се наведох да видя, и аз незнам какво очаквах да видя, и капеше от некаде ама откаде, въобще не съм гледал аз исках само да се прибера :) днеска като се прибирах от даскало ми прегря естествено щото водната помпа ПАК по - скоро не пак а отново :) пръска, спрях налях си малко антифриз, после пак прегря щото бушоните не дават хубав контакт и вентилатора не върти понякога, намерих там да паркирам близо до южния парк. Седя вътре псувам на ум и слушам по ретро радио за този сайт http://www.fsc.bg/ins/ за гражданските

 

@deel_1981 мда трябва да си я сложа долната ябълка определено, но мисля да разпробия 3те болта които стискат лоста да ги хвана със нормални гайки с федерки (не на алуминиевата резба) и да им капна по 2 капки с електрожена, само чакам малко да се стопли ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.