Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпроси на един начинаещ


novaka

Recommended Posts

Тъй като от скоро се интересувам от Шкоди, и все още не съм на ясно с особеностите на колите с двигател отзад моля да извините ако въпросите са много смешни.

Интересуват ме някои технически данни за автомобилите Шкода, и по специално за семейството 105/120/130/ RAPID.

1 Разстояние между болтовете на джантите.

2 Коефициент на въздушно съпротивление (Cx) или поне как стоят нещата с еародинамиката спрямо лади и москвичи.

3 Предавателни числа на дифериенцялите в различните модификации и взаимнозаменяеми ли са те.

4 Предавателни числа на 4 и 5 скоростните кутии.

5 и един лайшки въпрос- къде е резервоара

6 как стои въпроса с поставянето на друг двигател, чувал съм за такива с ладови мотори.

 

Благодаря ви предварително и се надявам да се видим на след време на някоя от срещите ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да изразя компетентно техническо мнение мога да кажа че резрвоара е под задните седалки (под дясната ако не се лъжа). ;)

 

А за мотора имаше тема май трябва да се слага някакъв фланец да връзва маховика с новия мотор. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. 130 mm

2. по добро е от на москвичите и ладите(предполагам без самара) но за стоиност не знам

3. 4. чети тука пише важни неща на тази тема http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=115

5. и под 2те седалки е.разервоарите са 2 сварзани с макуч.

6. има теми изписани по темата.потърси назад.Може и ладов да се сложи, останал съм с мнението, че шкодов е по-лесно да се сложи, а като имаш пари + желание+ майстор може и от ферари да сложиш!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам че на повечето въпроси ти е отговорено затова ще допъллна само че можеш да сложиш мотор от лада пасва с скоростната кутия само трея да помислиш за 2 уши с които да укрепиш двигателя за задната носеща греда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дончо, не съм особен разбирко на двигателите, ама двигател от лада не пасва на скоростната кутия - трябва фланец.

 

... НО личното ми мнение е, че да замениш "еротичното" моторче на Шкода с един ладов кютук, не е най-умното нещо на света ...

 

... от друга страна всеки с вкуса си ...

 

Успехи!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен (а и вече не само) по-разумно ми се вижда, на Estelle/Rapid като се сменя мотора да се слага двг от Favorit. Вече излизат доста често такива двигатели, шкодови са, не ти трябват фланци мланци и такива простотии за кутията ;) .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да питам когато се сложи фланец тои е към 3- 4 см... средно и Двигателя отива назад с тази дължина но при това условия коляновия вал също трябва да бяга на първичния вал... или задвижвания вал... (извинявам се ако допускам технически неправилни изрази) та как се лъже или как се преправят там тия работи за да паснат както си му е реда? А и понеже ми изпаднаха 2 полуоски незнам от каква Шкода са ама са с карета... дали биха станали на 4 степената кутия на 120ката... едва ли бих ги турил ама информативно по вероятно е да ги продам за някои друг лев да си я вкарам у движение като за първо време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калояне...или аз не разбрах нещо или...ти си мислиш, че коляновия вал е извън двигателя?!?!?!?!?! Hадявам се аз да не съм разбрал въпроса...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахахах стига бе... не просто с фланеца разстоянието м-у ДВГ и Предавателната кутия се увеличава... следователно има и бягане на първичния вал с коляновия вал... та въпроса е как се прави че да си паснат в шлиците двата вала... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отклонявам се от темата простете

2 полуоски незнам от каква Шкода са ама са с карета... дали биха станали на 4 степената кутия на 120ката

 

полуоските влизат в диференциала, а ск. кутия няма много общо в случая.Ако бъркам поправете ме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.