Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ето ви цените на маслата в Еуратек


Recommended Posts

Ето маслата които Еуратек предлага за момента.

Онзи ден имах път към сервиза им та взех и ценовата листа. Цените са за 5 литра (с ДДС):

 

Castrol:

- GTX High Mileage 15W40 - 69.20

- GTX Magnatec 10W40 - 87.90

- GTD Magnatec SDI/TDI 10W40 - 90.50

- TXT 5W40 - 103.00

- GTD 505.01 TDI/PD 5W40 - 112.50

- Formula SLX LongTec 0W30 - 175.00

 

Shell:

- Helix Super 15W40 - 43.03

- Helix Plus 10W40 - 67.20

- Helix Diesel Plus 10W40 - 70.45

- Helix Ultra 5W40 - 106.92

- Helix Diesel TDI/PD 5W40 - 109.25

 

Това SDI/TDI/PD не съм виждал да го пише на опаковките, явно си е добавка на Еура-та за ориентир на шофьорите, дето под масло знаят само това, дето се маже по филиите (като мен...).

 

Та в тоя дух на мисли, какво предлагате да туря на моята SDI 1.9? Ще ми е първа смяна на масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами все пак е само на 12-13 хиляди колата и няма ли да е по-добре да се налее 5W40? Още повече в книжката на Фабия-та по спецификация препоръчват VW 500.00 / 502.00?

 

Затова го мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Предполагам,че колата е гаранция. Сложи това което ти препоръчат от сервиза, да не стане след това някоя грешка с гаранцията. :mrgreen:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе виж сега, то е ясно, че (понеже е в гаранция) маслото ще е то Еуратек и издънка с гаранцията няма да има... Въпроса е какво да избера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето е Шел Дизел TDI/PD - 5W40, на Октавия 1,9 тди,която е на около 130К. Ако не се лъжа е пълна ситетика, но не е при мен тефтера да видя точно.

Карам с него вече 6К без проблем.Според мен което и да избереш няма да имаш проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Днес най-накрая смених маслото...

Сложих точно това - Shell Diesel Plus 5w40.

 

Само силно се надявам типовете от Еуратек да са го сменили с това, за което платих. Имате ли впечатления от тях по този въпрос? Защото аз по никакъв начин не мога да разбера дали маслото е сменено и дали е това, което поисках? Идеи и/или предложения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Издърпаи Щеката и виж цвета ако има6 малко останало го сравни като цвят или ако помниш преди това как е изглеждало преди смяната и сега ако е по светло значи са го сменил;и ама какво са ти сложили тва вече никои неможе да ти го каже без специален химичен анализ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.