Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

105/120/130/136 series ламарините


Guest

Recommended Posts

Здравейте, както всички знаем ламарините на нашите 105/120 са чувствително нещо. Както може би сте забелязали пода на купето е застелен с една вата която задържа влага, върху нея има мокет върху които си слагаме калните обувки и тои задържа влага и така. Януари месец реших да махна целия мокет и ватата за да не държат влага. После обаче се оказа че като влезна в колата с кубинките целите в сняг тоя сняг после седи там цяла седмица, а и колата ми изглежда някак си грозна (изглежда квадратна отвътре а аз най - много от всичко мразя квадратни колички) та си мислех да взема балатум да го обърна с гумената част към ламарината като между тях нахакам яко силикон а отдолу да наплескам от оня течен кит на Боди. Както и да е това ще реши проблема ми но все пак ми се струва грозно. Някак си ми се ще да си сложа няккав готин мокет със изтривалки с мечо пух, но ми е жал за ламарината Не се и съмнявам че не съм единствения с тез проблеми, така че споделете кой какво е измъдрил как се е получило и така

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега моита Пена в момента е на гола ламарина в купето. В момента в неделя ще ми докарат запазен мокет от шкода. Ватата мисля да не е заменям с нищо. Мисля отгоре да сложа един обикновен мокет и гумени стелки. Праговете от рифелова ламарина засега остават за бъдеще :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мани ти не ги слагай тея мокети и това в багажника балатумчето не го слагай, аз я взех от 1ви собственик с оригиналния мокет и въпреки това целия беше само вода, дори и отзад кадето хора не сядат, държи влага яко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата ти е здрава вода отвън не влиза :) само тази от обувките. Аз зимата съм с едни гумени легени и нямам проблем. Тя водата си замръзва и я трошиш и я махаш после :) Друг е въпроса ако са ти заминали праговете или имаш дупки на пода, тогава спасение няма.

Но влиза ли вода с каквото и да мажеш ламатините не помага :!:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми влиза си откадето и на всяка друга шкодара от дупката за щангата за кормилото, то има тампон там ама с моя стил на каране изпада, от улеите на багажника се стича понеже маркучите естествено са пълни с листа от есента и лед от зимата и праговете отвътре са малко гнили, обаче отвън са с оригиналните лаисни и държат. Оня ден в дъжда като я изръчках по едни "езера" и усещах отнякаде че ме къпе ама беше тъмно и не виждах откаде =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, три съвета:

1. На пролет затвори всички дупки, от където влиза вода (ако нямаш възможност да изкърпиш колата - прагове и т.н.), защото ако оставиш нещата така, скоро освен праговете ще къпиш и пода.

2. Това за обърнатия на обратно балатум не е добра идея, защото балатума за разлика от мокета и ватата под него не е в състояние да пропуска водата и тя да се изпарява (изсъхва), следователно под балатума винаги ще имаш вода. А това води към точка 1 :) Пода трябва да може да "диша".

3. Купи си стелки тип леген. Задържат цялата вода от обувките.

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми явно на това ще се спра ако ми изпаднат кинти ще изкърпя или ще си взема някакви такива поне няма да е като без нищо... ако си намеря оксиженче е най - лесно то е ясно. За 2-3 часа само цък цък, а отвътре да дъни Vendetta - Till I Die :D

 

ЕDIT: @rsk човек, нали имаш Спартак 440, как се оправи с ръждата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

есента ходих да ми кърпят пода,преди това бях с балатуми, но с гладката част нагоре+имах доста дупки по пода.Като го махнах(не беше правено последните 15 години)се хванах за главата всичко беше отдолу мухлясало и яко изгнило>>>>Това че не се проветрява е истина.сега съм с оригиналните мокети + гумени стелки за 12 лв от метро и изглежда по-добре и мисля, че ще е по полезно за тенекийте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.