Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Много.....много неприятно


kukumitcin

Recommended Posts

Здравеите колеги.

Да ви споделя проблема си...та днес след училище се качвам в колата и какво да видя....в краката ми пълно с вода.До сега(3 месеца от когато аз я карам) не е имало такъв теч!Погледнах да не от някое оплатнение на врата....ама Не след това се огледох и забелязах как кепе вода от панела под волана :( След като го по-бутнах малко текна доста обилно.(Да оточня че не е спирало да вали днес)

Отворих капака на багажника да видя дали от някъде водата не си е направила път,но не видях от каде може да е този теч :(

Ако някои е претарпял или знае от къде може да е проблема моля да му каже. Благодаря предварително!

 

 

P.S:На скоро свалях парното на колата може ли от там да идва проблема макар до сега да не е имало такива течове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S:На скоро свалях парното на колата може ли от там да идва проблема макар до сега да не е имало такива течове.

 

а погледна ли дали не ти е спаднало нивото на охладителната течност в казанчето, при мен от там си тече ама в студа не ми се занимава да разкачам мъркучите на парното и да го оправя, но ми капе леко а не да тече както ти си го написал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих не е от това и съм доста озадачен от къде може да е ? :?

Преди време след като свалих парното Баща ми ми даде една смес която се слага когато колата е стигнала 70-75 градуса и запушва малки течове по траби....радиатор.

От когато я карам нямах проблем с течове изобщо.

А на ван не спира да вали :(:(:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене също! Капе не ми направо си вали ама от дясната страна... под жапката :evil: Имаше някакъв отвор и отгоре кит... не се загледах защото наистина си валеше яко... ама утре други ден се карам с нея :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз за това се огледах да няма някъде отвор ама не се вижда...погледах една друга 105-ца да видя парното дали е както трябва(дали сам го сложил добре)да наред е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега каквото и да си говорим ако тенекетата и уплътненията на вратите са ти наред трябва да търсиш теч в парното. Доколкото съм запознат това не е рядко явление(течове от Парното)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като е зима, вероятно караш с антифриз - лесно е да разбереш, локвата на земята дали е от такъв - ако е така, вероятно е от маркуча за обезвъздушавенто на системата, защото само той е отляво - ако теча е големите тръби, към и от радиатора на парното, локвата ще е в дясно. Ако пък става дума за чиста вода, то освен нещата които те посъветваха погледни да не тече от уплътнението на предното стъкло - малко е странно да се появи такъв теч изведнъж, но пък не пречи да погледнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих не е от това и съм доста озадачен от къде може да е ? :?

Преди време след като свалих парното Баща ми ми даде една смес която се слага когато колата е стигнала 70-75 градуса и запушва малки течове по траби....радиатор.

От когато я карам нямах проблем с течове изобщо.

А на ван не спира да вали :(:(:(

Тая смес се нарича червен пипер :D

 

А относно течовете... отвори багажника на някоя автомивка и ги накарай с пароструиката да ти изчистят от пред кадето ти е моторчето за чистачките цялото това + във крайщата има едни дупки (маркучи), които са за отводняване на това пространство, но обикновенно са запушени от кал и листа от есента, зимата замръзват... след като ги направиш тея неща затвори отдушниците на капака с няккав балатум

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене също! Капе не ми направо си вали ама от дясната страна... под жапката :evil: Имаше някакъв отвор и отгоре кит... не се загледах защото наистина си валеше яко... ама утре други ден се карам с нея :evil:

И при мен имаше такъв теч. Оказа се че оплътнението на предния джам се е надигнали и напълнили с мизария и минава отрам. Решението е с отверка да се изчести хубаво и после силикон.

 

Позрадви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest Хашек - от зала

Възможни течове отпред:

1. Уплътнение между корпуса на парното и ламарината

2. Извеждащият маркуч от предната преграда към подкалниците. Обикновено той се запушва от листа и други боклуци и започва да се събира вода.

3. Уплътнение предно стъкло.

 

Щом скоро си правил парно, предполагам, че ти прави мизерии от уплътнението между корпуса на парното и предната преграда.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигорност теча не е от антифриз....вода е.Днес ще отворя и ще изчиста маркучите за отводняването и ще огледам добре около уплътнението между корпуса на парното и ламарината...смятам да сложа силикон за да съм по-сигорен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес след обяд се позанимавах и изчистих маркучите за отводняване(от там какво ли не излезна) сложих силикон на уплатнението между парното и предната преграда.....но не съм проверил уплатнението на предният прозорец(забравих :| )

Сега вече ми остава да чакам ако завали какви ще се последиците и дали има ефект направеното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е са - че се излагаме...да чакаме да вали. Метни 2-3 кофи вода от балкона и готово :) Дано всичко да е наред. И аз докато се мотах на автомивката (там където се оказа, че живее Кранкенщайн) много коли имаха точно тоя проблем - вода в купето...от задръстено отводняване... Аре - метай кофите, т.е. само водата от тех, че иначе може джам да купуваш...и казвай, какво е станало :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с поливането няма да има много ефект или тъка се получи при мен.Като вали ми пуска някаде уплътнението на задния прозорец и ми се мокри кората.Викнах 1 приятел да полива с вода ама не можах да видя от къде тече, а той доста вода изля.

Скоро пак ще вали, след една нощ напоителен дъжд ще ни кажеш какъв е резултата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми тече ма съм го отебал. Неприятно беше като се наду мокетчето до педала на газта и не се връщаше. Спирам аз на светофара - баааааааам 4к оборота. И после си пъхам крака под педала и го връщам.

Накрая накапах малко масълце върху подутото мокетче и всичко е ОК :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз съм на мнение да не наливам с кофи а да изчакам да завали и да видя резултата от направеното до тук, и да видя дали ще трябват още мерки ако теча продалжи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди на една автоматична авомифка (ако си от София на разклона за летището примерно). Вкарваш колата и зяпаш кво става :) Аз така откриш теч на Вектрата - скъсано оплътнения на задния прозорец...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та сега да кажа какъв е резултата от направеното.

Преди 1-2 часа заваля слезнах до колата да видя.....И пак имаше вода от същото място тече!! :( :( :(

От това си правя извод че не е от парнато.

Сега се замислям да не е от уплатнението на предното стакло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се замисля,сигурно е от оплътнението...но толкова много теч!!!!трябва да си го видял до сега това нещо! Еи като се замисля за моята Skoda съм й оправил всичко, мисля че и аз имах малко събиране на вода но в самото оплътнение...Ми освен повдигай от външната страна и виж да няма дупчици..УСПЕХ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От уплътнението може да тече мноого. Мен ми е правило солидни локви по един-два пръста, когато вали силно и дълго. Съветвам те, да оправиш проблема максимално бързо, защото, тази вода, особено при наличието на сол от лугата, която неминуемо си вкарал в колата с краката си, действа ужасно на ламарината. Много скоро може да се отзовеш в ролята на Фред Флинтстоун. Да не говорим, че педала на газта, ще почне да задържа в остта и т.н. проблеми. Съвета ми е да си купиш ново уплътнение и да го смениш. Ако купето на колата ти е удряно (нямам предвид козметични чуквания на калници и маски), особено, покрива или ако системно си ползвал горен багажник и си товарил тежки предмети, може, дори новото уплътнение да не успее да се спрви добре и тогава решението е ползването на силикон. Удачно е в такъв случай, да ползваш много бавно стягащ, защото новопоставеното стъкло уляга първоначално от вибрациите докато караш и деформирайки уплътнението се донамества. Все пак, преди да прибегнеш до таквиа мерки, увери се, че това е проблема. А и последен съвет от препатил - когато махаш стъкото, не се поддавай на изкушението, да натикаш лост между него и уплътнението и да натискаш - счупването е почти гарантирано. Действай внимателно, за да не си търсиш ново стъкло после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата не е деформирана....иначе го огледахме обстоино уплатненито на прозореца но е наред.

Днес за моя голяма изненада нямаше теч,а не е спирало да вали от сутринта.Като слезнах да проверя нямаше и капка направо се шашнах.

ОБАЧЕ мразяго това 'обаче', преди няколко часа ми трябваше колата покарах и след като спрях реших да огледам.... и какво да вида като пипнах панела отново вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.