Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

"Значението на буквите в модела Favorit"


Redline__

Recommended Posts

Хаха :lol: Е, уби ме брато. Трябва да си направим една темичка където всеки да си пише гениалните глупости които му хрумват и иска да ги сподели :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а надписа на 5-тата врата ако е лепинка,а не табелка какво означава? ако не се лъжа това са от първите(89-90 или нещо такова)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама надписа ти "Фаворит" отзад с табелка ли е или лепинка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако табелките "Skoda","Favorit","13* ***" на 5тата врата на Favorit са метални, обикновено колата е '87,'88,'89. Ако са пластмасови '89- .

 

SkodaRacingTeam-NIKOV наборе, ква лепенка бе :roll: . Или са метални или пластмасови :roll: ...

 

niko, L е най-логично да е Lux, според мен, от където идва на по новите модели пък LX (LuX), някой ми беше казал, че "e"-то в Le и LSe означавало "електронно запалване", ама тъй като не ги разбирам не смея да вярвам. Аз лично не знам също така какво значи и "S"-а при старите модели. Например 115S :roll: ...

 

За новия модел, мисля, че LX e Lux, GLX нещо от сорта на Grand Lux, а "i" си е за "injection"...

 

Ако някой има друго виждане по проблема или най-добре ако има истинските тълкования от няква брошура или от някой сайт, ще ми бъде интересно да ги видя ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля, че LX e Lux, GLX нещо от сорта на Grand Lux, а "i" си е за "injection"

и аз си мисля, че за нещо такова става дума, тъй като това "luxe" (или "de luxe" по - скоро) е доста използвана наставка от 30-те до 60-те. точно обаче какво са имали в предвид авторите на L, LX, GL, GLX... само те си знаят. може би са има и някаква стратегическа маркетингова уловка... (щот на Skoda модела GLXi е по - добре оборудван от някой си тъп GL на VW примерно...) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SkodaRacingTeam-NIKOV наборе, ква лепенка бе :roll: . Или са метални или пластмасови :roll: ....

 

хммммм предполагам че са лепенки защото не ми преличат на метални,но определено не са пластмаса :oops:

 

niko, L е най-логично да е Lux, според мен, от където идва на по новите модели пък LX (LuX), някой ми беше казал, че "e"-то в Le и LSe означавало "електронно запалване", .

 

а до колкото знам "е"-то е ECONOMICAL.

Иначе за по-старите братя/сестри :roll: на Фаворит/форман,означенията са ми ясни ;):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че тези букви означават нивото на оборудване на модела, мисля, че спор няма :roll: .

 

Че табелките на първите Favorit-и са метални - също ;) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно нещо е сигурно - по това време чехите са се улели с буквите... :mrgreen: Хиляда разновидности с невероятно многото 1-2 разлики между всеки модел :|

 

И най якия модел Фаворит е този: :D

.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не тогава е било модерно, просто за пример:

 

Opel по това време: GL, GLS, CD, CDX, GT, GSi ...

 

VW: CL, GL, GLX, GT, GTi, D, TD, JTD, TDi ...

 

Peugeot: XN XS XR XT SRi GLi GRi GRD GLD

 

(поне за тия се сещам сега...)

и т.н. Модерно си е било да има колкото се може повече знайни и незнайни символи и букви. Чехите ли са се оляли ;) .... :mrgreen:

 

P.S.: Краси, тоя Fav е със букви MTX :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пежо даже имат и повтарящи....по "5" пъти пишат една буква

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не. Написах го в смисал такъв, че аз съм се надценил, при изброяването на буквите при Fav.... как ще забравя MTX-a :x ;) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Redline__, за Opel не си прав! Буквичките имат огромно значение! Мойта е GL, което ще рече без екстри (ама никакви!), GLS е със серво на волана, CD е изпълнение висок клас (т.е. серво, ел. огледала, климатик), CDX по-висок клас от CD + кожи и т.н. GT - има промяна в окачването (независимо отзад), GSi - спортно - 150 кончета двигател и т.н.

Нека не ги изброявам всичките (и без това не ги знам наизуст). Та идеята ми беше, че при Opel са от голямо значение. При Шкода 120 също даваха доста информация. Друг е въпроса какво означават при Favorit/Forman..

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е друг въпроса, какво значат при Fav/For. Точно същия е въпроса.PRR не си ме разбрал... ама мерси, че ми разясни кво значат при Opel :mrgreen: :mrgreen:

 

Имах предвид, че преди известно време е било практика да се слагат хилядите буквички след модела... А сега какво е: Classic, Comfort, Ambiente... Кратко и ясно! Ако попиташ собствениците на Opel сигурно 80% няма да могат да ти отговорят, за какво са тия букви, какво обозначават и т.н. И не само на Opel де... (Да не се обиди някой заради алергията ми към Opel :mrgreen: .)

 

PRR принципно при всички коли буквичките значат нещо, няма да са сложени от ей така... На VW/SEAT пък градацията в оборудването е следната: CL, GL, GLX, GT, GTi и кво от тва...

 

А и GSi не винаги значи 150 кончета ;)

 

Поздрави 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при фолксвагените е доста объркващо,например може да се види голф C с повече екстри от CL или GL.Както и ГТ и ГТИ,които дори нямат ел.стъкла :| .Моят е голф е модел Carat,нито GL ,нито GLS/GLX.

A стандартно е натъпкан с екстрички за 1984-та производство,като пълен ел.пакет(4 стъкла и огледала),подгр. огледала,MFA(multi functional assistant или борд. компютър),централно,хидравлика на волана,кожен волан,плюшен салон и още някоя друга глезотийка имаше.

сори за офтопика :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.