Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Рапид


Odin

Recommended Posts

ооооо, наборе! Добре дошъл!!! Аз не видях някой да коментира дали разбираш или не от Шкода. Целта ни тук е да си помагаме, кой с каквото може! Просто Жоро е оставил бележка до теб с намерението АКО продаваш колата да я купи (защото има доста автомобили оставени на произвола - не само Шкоди, които си търсят стопанин). Не можем да съдим за теб преди да сме се видяли и поговорили над някоя и друга бира, нали? Пожелавам ти да въведеш във форма Рапид-а, колкото можеш по-скоро (ако имаш каквито и да са въпроси - има много хора тук, които ще ти помогнат). И на следващата среща - с биричка и мезе, на лафче - да се запознаем! Дай малко инфо и за теб - мисля, че в главния форум има една тема - кой-кой-е-във-форума...Ако искаш де :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 79
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bajmoris

    18

  • Odin

    8

  • Redline__

    7

  • Neznaycko

    6

Най-много писали в темата

Аз като я видях тази кола доста поучукана си помислих че е на някой дядка, който въобще не знае какво има. И за това така. А ти после кат звънна - млад човек и фен. И стана ясно че няма да стане работата.

Желая ти успех с ремонтите и да си я караш със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик: Жоре - тая идея за "визитките"...реализирайте я бре! Виж иначе ко се получава с бележки от типа "сакам да те имам"... Хората ни мислят за идиотчета некви... То, не че не сме, ама сме си готини "идиотчета". Па ако требат кинти за реазлизирането на идеята - сметам знаеш...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,

сигурно хората се подвеждат кат я видят, 4е е на некой дедка :lol: , ама аз съм си найстина ве4е дедка :D:D

наистина колата не изглежда добре, но последните месеци здраво се ба4ка и т.н. и няма време за нея, а сърцето ме боли сутрин кат я видя така!!

(особено с бележки по нея ;) )

 

Сега 6е го открия това кой-кое във форума.

 

:!: Но найстина МНОГО ме интересува, ако знаете добър тенекеджия :?: (знаех едно мом4е от Русе, ама преди години).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ако имах такава кола, тя нямаше да има такъв вид, нямаше да се мърдосвам 4 години, през които да не намеря време да сложа една хубава маска или поне два здрави стопа. също така нямаше да споменавам какъв съм мераклия, както и това, че съм машинен инженер, който обаче ходи по автосервизи.

но това е мое мнение, bajmoris, малко грубо предполагам, че ти звучи, ама не мисля, че имаш нужда от излишни любезности за доре дошъл в клуба.

но се надявам да я стегнеш полека - лека и да й се кефиш.

поздрави,

нищо лично, щото няма как, нали не се познаваме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо аз не съм МОНТЬОР, а машинен инженер, а и между другото съм старши асистент доктор в Техни4еския Университет - София, като се запознаем съм сигурен, 4е мнението ще се промени! Тази решетка ми харесва и не ме интересува дали ТИ я харесва6!!!! А колко пари съм похар4ил за колата не ти влиза в работата и моля, не ми пи6и, а като се видим - утре, ако дойде6 (неделя)- мом4етата се събират в Студенски град от клубът,та мисля и аз да отида, 6е говорим.

Така,4е може само да ми пи6е6 дали 6е дойде6 или не и ти там.

И когато по4не 4овек да се държи грубо, нека бъде6 и готов да се отнасят с тебе грубо, аз не съм конфликтен 4овек, но определено ти си позволява6, според мен, да се държи6 грубо с мен.

Надявам се като се запознаем, да ме разбере6 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RSK, сега видях,4е не си от София,но моля, когато идва6 към София, нека се запознаем. А мисля, 4е за добре до6ъл, трябва да си любезен, а ти не6о си доста груб!!6е се радвам на адекватен отговор от теб, 6ом си строителен инженер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bajmoris, човече, един въпрос. Защо, по дяволите, като пишеш на кирилица не пишеш Ч и Ш а 4 и 6 ?!?!??! Не че не се разбира ама някакси си е грозничко, не мислиш ли? А и нищо не печелиш...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Байморис ако ще ходиш към срещата в студ. град и си без кола мога да те закарам. Имаш ми телефона. Аз тръгвам от кръстовището на Раковска и Графа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, незнам, ама така свикнах :? , надявам се,4е съдържанието е по-важно, а и използвам кирилица! Поздрави!

 

Еми, Один,ако не е проблем 6е ти звънна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съдържанието спор няма :) Просто тука се отвориха разни теми за правопис и ..... :oops: Пък и "6е ти звънна" не е като "Ще ти звънна" :lol:

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми начи на баня мадара при магазините около магазина с металните решетки има един тип май се казва жоро (не съм сигурен) продава части 2ра ръка вземи си един стоп че адски се набива на очи повече от 10тина лв няма да ти вземе. Водната помпа е 59лв във синия гараж на баня мадара на сточна гара е 58лв не е въобще трудно да се смени хващаш едно гедоре 13ка и деистваш трябва ти и термосиликон които взех за 7.50

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо аз не съм МОНТЬОР, а машинен инженер, а и между другото съм старши асистент доктор в Техни4еския Университет - София, като се запознаем съм сигурен, 4е мнението ще се промени! Тази решетка ми харесва и не ме интересува дали ТИ я харесва6!!!! А колко пари съм похар4ил за колата не ти влиза в работата и моля, не ми пи6и, а като се видим - утре, ако дойде6 (неделя)- мом4етата се събират в Студенски град от клубът,та мисля и аз да отида, 6е говорим.

Така,4е може само да ми пи6е6 дали 6е дойде6 или не и ти там.

И когато по4не 4овек да се държи грубо, нека бъде6 и готов да се отнасят с тебе грубо, аз не съм конфликтен 4овек, но определено ти си позволява6, според мен, да се държи6 грубо с мен.

Надявам се като се запознаем, да ме разбере6 ;)

 

Първо добре дошъл във клуба. Второ не му обръщаи внимание на rsk ,он така си говори със времето ше му свикнеш:)

 

И аз да съм на твое место и аз нема да го продавам ,ламарини лесно се управят НО ти казвам че това е единствения изестен ЗАВОДСКИ 136 във България ,демек уникат от всякъде. То и моя скороо ша стане 136 ,ма от завода е излезнал като 130 и нали се сещаш че за коли произвеждани във малки серии това не е добре.

 

Освен това е и единствения рапид които аз въм виждал (освен некои във Чехия) - задницата му да е със почти НУЛЕВО отклонение на Камбера (демек колелата са прави) ,това до някъде доказва теориите на Англичание че след 88-ма година са направили последна корекция по рамената така че да не се гънат.

 

Между другото във Созпол на палатки на плажа ли бехте? Щото рапида от Плажа не мръдна почти 2 седмици:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама как ме емнахте за този стоп, :oops: аз винаги съм бил на принципа не6о ако работи да не се пипа! Само 4акам да се стопли малко, ина4е съм се приготвил финансово!

А и миналото лято (2005) и по-миналото (2004)бях на разкопките (по-точно Созопол), макар и не винаги да спях в палатка, ми бе6е най-удобно там да го държа. но както знае6 с кола се ходи за да обикаля6 ;) , така 4е не е седял постоянно.Просто изкарвам на морето по около месец и понякога се задържам за по-дълго някъде.

 

Благодяря maxrpm, тези чаркове 6е си ги купя, НО ОСНОВНО ме интересува да ми препоръ4ате някой добър тенекеджия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕ!! Один, мн. си бърз, аз току 6о се пребирам!!, а снимките ве4е са свалени! Мерси!

Ако някой се интересува може да види другаде снимки, ка4ени от мен, а там колата е в по-добър вид :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може вече да ме намразите, но дайте да пишем на качествена кирилица!!!

 

Bajmoris, не приляга на човек с еди_колко_си научни титли и прочие, да пише така!

Относно Рапида - да си го караш със здраве дълги години! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може вече да ме намразите, но дайте да пишем на качествена кирилица!!!

 

Bajmoris, не приляга на човек с еди_колко_си научни титли и прочие, да пише така!

Относно Рапида - да си го караш със здраве дълги години! Успех!

 

 

OK,хващам се в ръце :lol: (даже и щ и ч ще пиша правилно, ама може понякога, като бързам някоя запетайка или буква да изпусна, така че не се сърдете, ама и аз съм човек ;) , а и все пак, тук не пишем научни статии, а само отговори :P )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а и все пак, тук не пишем научни статии, а само отговори :P )

 

И точно това е едно от нещата, които ни отличава от другите форуми - всички се стараем и най-обикновението отговори да са написани както трябва и всички сме радетели за общото благо на форума ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по въпроса за течащата водна помпа - не е наложително да купуваш нова. Има един фибър, втулка, уплътненя и гарнитури, които периодично трябва да се сменят, дори ако колата не се кара. Моята така протече след зимата, но с разход под 10 лв за споменатите нови чарколяци и около 2-3 часа труд оправихме проблема (включая източване на течността, разглобяване на още 1 помпа, щото и лагерите на тая се оказаха заминали, а не бях купил нови и накрая обезвъзушаване на системата). За счупения стоп - провери при Сашо на ул. Брегалница (2-ра пресечка на Симеон след Опълченска), той разглобява шкоди и има всякакви части по купето максимум на половин цена от магазинната. Колкото до бояджията, наистина е проблем - и аз още не съм се решил да си оправям моите коли, макар да имат нужда, щото не съм намерил достатъчно качествен майстор с разумни цени...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз направих грешката да си взема само лагери фибър втулка и гарнитури и резултата е водна помпа с която да си подпирам вратата на стаята и 4литра антифриз изтекли по пътищата вечни на софия :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

грешката явно е в майстора или си случил на ментета, щото от моята помпа 200 км. след ремонта не е капнала и капчица

PS. Ако тази помпа, дето си подпираш с нея вратата е от новите японки, дай да направим бартер за тухла 4-ка - ще ти върши същата работа... а аз ще я отремонтирам и ще й сложа турбина от Фаворитова помпа за по-добро охлаждане :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа наистина заводските 136-ци в България не са много ама мога да кажа че със сигурност има поне още една.Даже малко ги пообъркахме с Bajmoris едно лято на Созопол :). Специално за Lorddigital.Samo само това имам в момента на PC-то.D:\Za zapis\skoda.jpg

D:\Za zapis\Skoda3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за тъпотията със снимките ама два дена си имам проблеми с вируси и отидоха не кадето трябва :))) .Ако някой иска да ги види да пише ще ги изпратя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.