Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гуми - размери


baijoro

Recommended Posts

Имам конкретен въпрос: Мога ли на оригиналните джанти на Октавия2 да сложа гуми с размер 205/60 R 15. Оригиналните са 195/65 R 15, но на капачето на резервоара пише, че може и с 205/60 R 15. Питам, защото мой познат гумаджия ми каза, че трябват по-широки джанти, иначе гумата нямало да легне добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега можеш да да ги сложиш. Разликата е един сантиметър и няма да ти трябват по широки джанти. Но принципно твоя познат е прав. Семеиният Опел е 185/60/14 но на същите джанти безпроблемно съм виждал гуми с широчина 195. Тъи че слагаи смело. Това е лично мнение ако има по компететни по въпроса ще се радвам да чуя тяхната дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами що не разпиташ на още няколко места - различни гумаджии? Мен това ми се вижда прилична идея - както си караш, спираш и питаш :) Личното ми мнение е, че няма проблем да се сложат 205

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на една и съща джанта съм слагал гуми с размери: 195/55 R15 после сложих 205/50 R15, после 195/45 R15 и после ги продадох. По ниския профил би трябвало да компенсира по-голямата широчина на гумата. Няма да имаш никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.Моита Октавия1 като я взех беше с същите гуми205-15.Обаче като почнах да я карам из квартала(Княжево)стана страшно.Понеже е много ниска замина пласмасовата кора отдолу.Смених я с метална от Ауди.Колата нямаше зимни гуми и взех 195-15.Като че ли с тях опира малко по малко,или се заблуждавам.Така че помисли и за това.Иначе няма никакъв проблем можеш да сложиш и двата размера гуми.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен,щом на резервоара пише-значи е така.Аз на Фабията го пренебрегнах и си сложих зимни гуми 205/55/16 и естествено не се получи-понеже задните гуми м и опряха там на задния подкалник пласмасата прави едно ъгълче и на негои.Е добре че не я карах-че успоях да ги върна и да си взема джанти и гуми кактои пише 185/55/15.Така че-щом пише на резервоара-дерзаи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен,щом на резервоара пише-значи е така.Аз на Фабията го пренебрегнах и си сложих зимни гуми 205/55/16 и естествено не се получи-понеже задните гуми м и опряха там на задния подкалник пласмасата прави едно ъгълче и на негои.Е добре че не я карах-че успоях да ги върна и да си взема джанти и гуми кактои пише 185/55/15.Така че-щом пише на резервоара-дерзаи!

 

Ама си нагъл...! 8) 16-ки на Фабия, и то 205. Добър си! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.