Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна жилото на газта на Фаворит/Форман карбуратор


FAV135

Recommended Posts

Тази операция е доста лесна с едно изключение - закачането към педала за газта. Жилото се продава комплект с бронята/всъщност една пластмасова тръбичка и някакъв шлаух върху нея./ и струва около 7.50лв.

Ред на операциите

1. Махат се остатъците от скъсаното жило и броня.

2. после се закрепва бронята /в двата края при карбуратора и при купето има гумени втулки за целта/ Намазват се евентуално втулките с нещо хлъзгаво - аз имах някаква бела грес или нещо подобно за да "щракнат" по-лесно. Позволих си да сложа от тази грес и малко на самото жило в двата му края.Все пак тук/за разлика от старите модели жилото е в по-широка тръбичка..и едва ли е нужно такова "смазване", но все пак./

3. закача се откъм карбуратора за дроселовата клапа.. мойто жило беше с Т-образен накрайник там /има два вида жила различаващи се по накрайника откъм дроселовата клапа.. така че проверете вашето старото какво е за да не купите грешно/.

4. Закачане откъм педала за газта - тук е най.голямата мъка, защото ако не иска човек да сваля конзолата с педалите пространството за работа е много ама много малко.. направо човек дебели и къси пръсчета няма шанс бих казал.. Отделно, че трябва да се въоръжите с фенерче и да си заврете главата при педалите.

Цялата работа е един Т-образен накрайник да влезе в една вилка на педала.

5. Немаловажния край на операцията - от старото жило/броня се сваля една "зегерка", която играе роля за регулиране /обтягане на жилото/. Зегерката се намира върху бронята при карбуратора.

Последна стъпка - пали, гаси и тръгвай/излитай/ :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре си направил иначе със закъсано жило и оборотите не са постояни ,ако тръгнеш на дълъг път и се скъса ето ти главоболие.интересува ме дали зегерката е в комплект с жилото или се продава и отделно.може да ми пишеш лично съобщение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shotik , не е част от новото жило. Добре, че само бях подготвил старото за изхвърляне, та не ми се наложи да ровя в контейнера. :)) Зегерката изглежда стандартна, а и в магазини като на Сточна гара има шанс да се намери само зегерката /мисля де/.... както и в който и да е магазин за крепежни елементи и то на тънка цена...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за отговора! през2004г като купих формана зегерката я нямаше и бронята на жилото имаше голям луфт,затова с медна тел увих стегнато там където е зегерката,като оставих луфт /според книгите/ и така го карам и ако намеря зегерка ще го направя както трябва да е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.