Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпросче - Maxi-Dot дисплей


nik

Recommended Posts

Разглеждайки брошурата на Еуратек за новата Октавия сред опциите към оборудването срещнах наименованието Maxi-Dot дисплей.Някой може ли да каже какво представлява този дисплей?Също така на някои снимки видях,че Октавията има дисплей на централната конзола каква информация изписва той?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11.jpg

 

Maxi-Dot Display, обединява в себе си борд-компютъра и иначе стандартните контролни лампи. С други думи, там ти излиза всичко - контролна иформация за ниско ниво на масло, вода и т.н, плюс информацията от борд компютъра - температура, разход, ср.скорост, изминати километри и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да доуточня. Не само обединява, но и дублира. Всички лампи си ги има, но ти изписва и с думичики (английски, чешки, немски и не си спомням още какви езици. Бг. няма...) проблема...

Ако има някой във форума с такъв нека сподели наблюдения. На мен ми се струва малко лиготийка, ма знам ли.... Може да не съм прав...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е яка екстричка,но съм виждал на А6 как изчезват пиксели и нищо не се разбира,надявам се да не се случва на Шкодите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maxidot дислея има смисъл за следните неща:

В комбинация с навигационна система (задължително)

В комбинация с GSM комплект (показва GSM информация)

В комбинация с независимо отопление (за да се програмира)

На автоматиците показва предавка/режим.

С темпомат.

Също така показва коя точно врата не е затворена .

:) Свети синьо - демек по-шаренко

Иначе големия централен графичен дисплей е на радиото - Stream или Audience - то се интегрира с GSM, парктроник, климатроник, външен термометър, CD changer.

Това се сещам за момента за дисплейте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е че срещнах и снимки в които липсват дисплеите за часовника и изминатите километри,а има по-средата само един общ голям,явно той замества и тях!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е трябва да може бе как!Н сестрата на Пасата(а тои е идентичен с на Октавията) се сменят.Не би трябвало да има проблем според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че се превключват :) Имаш избор между външна температура, моментен разход, среден разход, изминати километри, средна скорост (последните четири за едно каране или от последното нулиране), прогнозиран пробег с оставащото гориво и час. Май това е. На новата Octavia може да са добавили вътрешна температура и още нещо. На старата тия неща ги няма...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Някой ще ми каже ли това ли е MAXI-DOT дисплейя,защото като гледам на тази снимка е голям и цветен! А и в сайта на ЕураТек,Елеганс го дават че е с него и ако не е MAXI-DOT,то какъв е и каква му е цената!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е MAXI-DOT. Това е навигацията. MAXI-DOT е в таблото с контролните уреди.

 

A ето това е MAXI-DOT

 

fabia%20maxi%20dot%20.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

макси дота на новата октавия последно се доплащаше 205 лв. и според мен си заслужава.някой от нещата се доблират но има някой екстрички които

се активират само от макси дота,и определено таблото е по красиво с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навигацията е около и над 1000лв. Има различни видове. Порови се в нета и ще намериш доста инфо.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз преблизително такава цена видях,скъпо ми се вижда,при положение,че не чете DVD и GPS-а няма обхват на територията на България,ама пък и обикновенните безцветни дисплеи от радиото,не стоят много добре,дано от ЕураТек измислят някоя по-добра оферта за тази навигация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз преблизително такава цена видях,скъпо ми се вижда,при положение,че не чете DVD и GPS-а няма обхват на територията на България,ама пък и обикновенните безцветни дисплеи от радиото,не стоят много добре,дано от ЕураТек измислят някоя по-добра оферта за тази навигация.

 

GPS-а работи на територията на България, но няма карти, може да го ползваш като компас, в което няма много смисъл! Скоро се очакват подробни карти на източна Европа, които ще включват и България! Цената както каза esto е 3600лв. сключително с DVD.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Maxi-DOT и определено го препоръчвам на всеки, който купува нова кола. За 200 и няколко лева цялото табло ти придобива друг вид. Maxi-DOT-а е двойно по-голям от стандартния, цветен е и показва повече информация от нормалния (доколкото знам). Има моментен разход, среден разход за посл. 100км, Speed Warning, изминати км, време на работа на двигателя и прогнозен остатъчен пробег на базата на средния раход. Показва сехема на колата с информация за отворени врати, багажник, преден капак, външна температура и часовник. Има два режима на работа - основен и дневен, който се занулява при изключване на двигателя за няколко часа (2 или нещо такова). Може и друго да имаше, но за сега това се сещам. Пак казвам - препоръчвам го като задължителна екстра. Наистина си заслужава!

 

ама пък и обикновенните безцветни дисплеи от радиото,не стоят много добре,дано от ЕураТек измислят някоя по-добра оферта за тази навигация.

 

Според мен пък си стоят много добре. Свети си в зелено като цялото табло и изглежда добре, особено вечер. Информацията от парктроника излиза на дисплея на аудиото.

 

 

P.S.: ros4o, този аватар е от двулитровата бензинка, ти да не си с такава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Maxi-DOT и определено го препоръчвам на всеки, който купува нова кола. За 200 и няколко лева цялото табло ти придобива друг вид. Maxi-DOT-а е двойно по-голям от стандартния, цветен е и показва повече информация от нормалния (доколкото знам). Има моментен разход, среден разход за посл. 100км, Speed Warning, изминати км, време на работа на двигателя и прогнозен остатъчен пробег на базата на средния раход. Показва сехема на колата с информация за отворени врати, багажник, преден капак, външна температура и часовник. Има два режима на работа - основен и дневен, който се занулява при изключване на двигателя за няколко часа (2 или нещо такова). Може и друго да имаше, но за сега това се сещам. Пак казвам - препоръчвам го като задължителна екстра. Наистина си заслужава!

 

 

 

Това го има и обикновения дисплей.

 

Speed Warning го няма в обикновения дисплей май, но не съм сигурен. Поне не можах да разбера как се наглася. Май заедно със Макси Дота върви и едно копче на лостчето за мигачите от където да нагласяш Speed Warning. Поне така си спомням от четенето на книжката.

 

Кажи от къде се наглася тоя Speed Warning?

 

 

Абе честно казано за тоя Макси Дот така и не разбрах и така не ми остана време да пробвам какво мога да правя с обикновения. Уж, четах книжката и според нея имаше някакви различия. Ама то толкова неясно е написано, че трябва да имаш 2-3 висши да го разбереш.

 

 

Иначе и аз го препоръчвам (въпреки, че не съм с такова). 200 лв не са кой знае колко пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Speed Warning-а се настройваше от менюто на самия борд компютър. Като задържиш надолу на лостчето от дясно нали влиза в менюто. И от там някъде май се правеше, но не си спомням точно от къде. Аз не го ползвам, за какво ми е да ми реве постоянно. То си има километраж за тая работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.