Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Някой знае ли ....?


Spido Rapido

Recommended Posts

Преди години когато се движех с автобусите , минавайки покрай купчина дини за продан видях нещо много старо и рядко. Двуврата версия (Рапид) на 1000МВ. Какво се води това? Въобще някои знае ли нещо повече за този модел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Води се 1000МВХ,но доколкото знам в България такава е имал само Андрей Луканов.Тоест е имало една,защото са безумно редки. Мога ако искаш да ти пратя снимки по мейл. :)

 

Може и аз нещо до бъркам де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spido Rapido, да не би да си видял това:

http://img371.imageshack.us/img371/5889/18kh.jpg

 

Skoda 1000MBX/1100MBX :lol: , много са редки, дори в Чехия! Ако си видял този автомобил напрао си изкарал див късмет ;) .

 

gogata, аз лично имам около 100 снимки на MBX, дори имам снимки на MBX срещи в Чехия, ако искаш мога да ти кача няколко в нета ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И я има в България?!

 

Доколкото знам вече я няма в България :cry: .Чувал съм,че след смъртта на А.Луканов е продадена в чужбина,но не знам доколко е достоверна тази информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, пуснал съм една тема в раздела 110, Гарде, Рапид - нали имаше мерак за 110 - мога да ти покажа една чешка обява.

Мерси!Видях я,само че аз мерак имам,ама кинти нямам :cry: .Рапида ми е само в сферата на мечтите,за жалост... :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години когато се движех с автобусите , минавайки покрай купчина дини за продан видях нещо много старо и рядко. Двуврата версия (Рапид) на 1000МВ. Какво се води това? Въобще някои знае ли нещо повече за този модел?

 

какъв цвят беше? Тази на Луканов май е сива - виждал съм я за последно малко след 10-ти ноември '89-та, нали бяхме с него съкварталци в Изток ;) , аматогава я караше някакъв много изпаднал и опърпан тип с лепени рамки на очилата и беше с ударен заден калник, доколкото помня.

Жоро от Мадара твърди, че знаел къде има такава, но по думите му била много гнила и така и не ме свърза със обственика. Знам, че и в Русе имало още една такава в реставрация...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има две модификации 1000 МВХ и 1100 МВХ (и двете двуврати седани) - общо са произведени към 2500 броя - около 1400 от 1000-кубиковата и към 1100 от 1100-кубиковата.

мой приятел има такава в русе, но от доста време не е правил нищо по нея - има нужда от две нови врати и задно стъкло (счупиха го, когато я вадеха от един гараж, а то за жалост е различно от това на МВ), така че ако има нещо като купчина желязо някъде ще сте му от полза. дано да я върне към живот неговата, което аз искрено се надявам да направи. поканил съм го на събора, но е доста зает, ще видим дали ще успея да го убедя.

имам и снимки, но трябва да го питам първо.

а луканов явно е бил фен на марката, последната му кола е favorit (ако има нещо вярно тая история с МВХ-а, де...).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не , не ме разбрахте! :D Значи собсвеност беше на тези дето продаваха дините. Колата изглеждаше на 110R но с предница и стопове на 1000МВ. Просто 1000МВ двуврато и скосяване на тавана , задния прозорец и капака на мотора. Колата беше доста позагниличка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има в момента един такъв хибрид, черен на цвят - в процес на реставрация е (преди беше светло синя). Момчето е член на Шкода класик клуба, монтирал е предница от 1000МБ, защото такава имал под ръка, а оригиналната за нищо вече не ставала... както и да е, според мен има хляб в тази идея, доста такива изпълнения съм виждал по чешки сайтове, но у нас ще е уникат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.