Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение за 1.9 SDI


Guest divo

Recommended Posts

Мисля да си купувам Фабия 1.9 SDI и за информация разгледах сайтовете на шкода в Германия и Чехия и не видях да предлагат Фабия с двигател 1.9 SDI

Някой знае ли защо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Ако не си любител на високите скорости си избрал добър вариант за автомобил-икономичен и на добра цена(не случайно е предпочитан от таксиметровите шофьори).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ще споделя какво ми казаха няколко таксиджий с такъв двигател - много бил тежък и оказвал негативно влияние на дисковете на Фабия. Така че ако при теб става въпрос за Фабия помисли си пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те дисковете и на Octavia май се кривят...

Та ако те устройва като пари - взимай. За Fabia двигателчето е достатъчно мощно. Освен ако не си рацер де...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарежи тая работа, новите шкоди след фелиция са големи каруци, не си заслужава да дадеш 15-16хил лв и след 1 месец почне да тече масло да ти изпадат винтове в краката, да тропа стърже да бяга волана и т.н. Вземи си Опел Омега но търси 2.5TDI защото 2.0TDI е малко за тая мега тежка кола. Разхода е 10 градско с каране до ламарината на ниски предавки по думите на един мой приятел. Готиното е че смятаме горивото еднакво с него, защото и мойта с нечовешкия зор дето и давам и тя харчи толкова :) иначе един приятел на баща ми кара комбито 2.5tdi и казва че му харчи 6-6.5 градско. Усещането да вдигнеш огромния капак и да видиш чудовището 2.5 с огромен надпис TURBO DIESEL е неописуемо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

макс.. на какво се дължи негативното ти мнение за фабия???

мен ме кефят на дизайн за двигатели има голям избор, за тези пари какво ще си земеш стар опел със огромен двигател и като му платиш ГО и данъка ще ти се дореве. на човека едва ли му трябва да юрка колата за това не му трябва подобен двигател. ако му трябва за състезания ще си купи голф има със двигатели по 150 коня и ще се юрка по улиците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен си ме кефи дизайна на фабията, но от това което чета във форума оставам с впечатление че дребните проблеми не я подминават дори и като нова, и ако съм работил за да изкарам 15те хиляди лв за да я купя и ми протече двг, трябва да отида и да запаля Еуратек. Защо да си правя черен живота и да се ядосвам за някаква бракма на половин година. Дори и за пенсионерско каране, пак не бих си взел Skoda освен ако не са ми подарили парите.

 

Според мен е по добре, може и да не е Омега ама де да знам нещо BMW3ка, Audi 80. Аз адски много исках Opel Calibra 2.0i и се надявах на нещо ударено до 500лв ама естествено нямаше и викам ся по добре да не си купувам някаква бракма, по - добре да скоча на добрата стара 120ка, защото и преди имах....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

maxrpm,

 

Пич, айде стига! Малко и било 2.0 на Омегата! Ти карал ли си такава? Та аз те качих в Мица дето е 90 кончета 1.9TDI и щеше да полудеш. А аз дори не я настъпвах! Карах 4 години 1.8 бензин Vectra. Спокойно мога да кажа, че дизеларката на Шкода е светлинни години напред. А Омега е от поколението на мойта Vectra!

 

Накратко. Пак почваш да плюеш марката без изобщо да имаш и представа за какво говориш. Че си млад и нямаш опит е ясно (без да се обиждаш!). Но поне не се излагай с необмислени мнения. В тоя форум има хора с 15+ години опит и с x00ooo да не кажа с x000ooo (т.е. милиони!!!) километри стаж! Те много добре знаят за какво става дума!

 

Поздрави

 

PS: Прехвалената Calibra и на мен ми беше мечта. Докато не разбрах, че си е чиста Vectra (при това А!) с други ламарини! Порови из нета и ще се обедиш. Верно на външен вид си е гъзарийка....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омегата 2.5 съм я карал 1-2км, защото ми беше много голяма и ме беше страх да не я ударя/ужуля, пък и нещо спирачката не ми беше много удобна за натискане. Нямаше да я плащам, ама все пак е кофти. Останах с впечатлението че тая кола с по-малък двигател няма да върви, въпреки че повечето омеги в сф са 2.0 мисля че 2.5 е двигателя, ако найстина искам омегата да отлепи от пътя. За дизел набира много бързо, незнам на коя скорост бях но вдигнах 70 преди да се усетя и то по Нишава дето е само бъбуни и дупки. За Calibrata знам че е двг на вектра, но това не ме притеснява особенно, не ми и пречи ;) А за навъртяните километри и прочие, аз не гледам коя кола каква е, а колко дълбоко ще ми бърка в джоба, и четейки темите в тоя раздел все повече се убеждавам в казаното горе ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не си прав. Познат си взе ЧИСТО НОВ ОПЕЛ Corsa. При първия дъжд се оказа че няма чистачки...

С други думи - всички коли дават дефекти! Едни повече, други по-малко! Гледай средно статистически как стоят нещата! А и важно е да се знае кой и как кара. Виждал съм служебна кола на 20ооо (двайсет хиляди!) километра дето изглеждаше като на 500ооо! И съм виждал автомобил на 500ооо дето изглежда като туку що излязъл от завода! Ама това е друга тема...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омегата 2.5 съм я карал 1-2км, защото ми беше много голяма и ме беше страх да не я ударя/ужуля, пък и нещо спирачката не ми беше много удобна за натискане. Нямаше да я плащам, ама все пак е кофти. Останах с впечатлението че тая кола с по-малък двигател няма да върви, въпреки че повечето омеги в сф са 2.0 мисля че 2.5 е двигателя, ако найстина искам омегата да отлепи от пътя. За дизел набира много бързо, незнам на коя скорост бях но вдигнах 70 преди да се усетя и то по Нишава дето е само бъбуни и дупки. За Calibrata знам че е двг на вектра, но това не ме притеснява особенно, не ми и пречи ;) А за навъртяните километри и прочие, аз не гледам коя кола каква е, а колко дълбоко ще ми бърка в джоба, и четейки темите в тоя раздел все повече се убеждавам в казаното горе ;)

 

Имаме Омега 1.8 бензинче.

На мен тоя двигател ми е напълно достатачен.Доста е пъргава а и за годините си се представя доста добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах предвид новата омега, ей тва http://www.hasznaltauto-piac.hu/joiaxmp.jpg ,а иначе незнам може и 1.8 да стига ама 2.5 ми харесва повече, а има и турбо което е важно ;) Кофтито е че трябва да я караш мин веднъж седмично, защото падне ли акумулатора няма зареждане всичко прекъсва, борд компа се побърква всичко мига там ... абе фън :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизел без турбо си е мудничък. Но пък и турбото не е най-голямата хубавиня! Ако изпуснеш двигателя да излезе от обороти и хоп - 2 секунди няма никой! А това при изпреварване е безумно много...

Но както и да е. Омега не е сполучлива заради тежкото купе и високия разход. Vectra е значително по-сполучлив вариант. Не случайно и далеч по-масов автомобил.

Но всеки си знае.

 

Що се отнася до акумулатора - нещо не и е наред на таз кола! Шкодата съм я оставял за 23-24 дни (бях извън Бг) и след това запали без грижи. Нормално трябва да изкара 2-3 месеца без палене!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

maxrpm, говориш пълни глупости!

 

Всички автомобили имат проблеми - Порше, БМВ, Мерцедес и т.н., да не говориме за Опел.

 

Твоя възлюбен Опел - Калибра е едина от малкото коли спрени от производство заради неоткриваем дефект в единия от двигателите, ве че не помня точно кой. Наистина дълги години беше с най-нисък коефициент на обтекаемост, но това не я прави страхотния автомобил, който ще си купя вместо чисто нова Шкода!

 

А и ако не се лъжа човека се интересуваше от двигатела 1,9SDI, а не търсеше съвети за това какъв Опел или не дай си боже Ауди 80 да си вземе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

izov,

 

Проблем с двигателите при Опел Calibra няма. Просто я наследи Astra. Те двигателите на Опел са еднакви на Vectra, Calibra, Corsa, Astra и т.н.

 

Поздрави

 

PS: Таковахме темата на човека...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще в този иначе така "интересен" под-форум :mrgreen: изобилстват теми на гости с молби за насочване към модели, двигатели и екстри, като знаещите и можещите членове на същия този така приятен за четене форум дават ценни и !изключително! компетентни съвети и препоръки, като в старанието си да убедят горкия човечец в своята правота, въвличат !себе си! и другите в забавни спорове и циркове.

 

Продължавайте все така - ОБИЧАМЕ ВИ!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.