Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Най - великият се отказва


rsk

Recommended Posts

 

Само за сравнение. Всичките му съотборници винаги са били с 1/2 от точките му! Странно защо!

 

Никак не е странно! Искаш ли да ти напомня за някои маневри във Ферари, при които пилотът, който води, рязко намаля газта, за да пропусне Шумахер пред него, за да спечели състезанието?! Случвало се е и с Баричело и с Ървайн много пъти. Освен на пистата се е случвало и чрез бокса. Едва ли някои освен Шумахер би приел такава победа.

Да синтезирам: Един пилот трябва да притежава много качества като сплотяване на отбора, разбиране на механиката, желание за работа, добра преценка за риска, желание за борба до край (което го прави безкомпромисен!)

-

- ако тези нещата, които правеше Шумахер, се бяха случвали на него, едва ли щеше да включиш "безконпромисен" в мнението си за качествата, които трябва да има най-добрият пилот. Едно е да си отстояваш позицията - можеш да го правиш и без катастрофи. Друго е да предизвикваш умишлени такива, защото не можеш да губиш и не можеш да признаеш, че през съответната година е имало по-добър отбор и пилот от теб, който повече заслужава да стане световен шампион.

За да си най-добрия, трябва да можеш и да губиш и да си признаваш грешките! Жалко че няма един свестен журналист, за да го пита в момента какво мисли той за инцидентите през годините и дали се извинява на някой. Аз лично се съмнявам, че ще се извини - напротив ще отрече че има умисъл, в който и да е от всички инциденти. Хвала на такива шампиони!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко си се объЛкал :)

 

За инцидента с Вилньов си призна. И въпреки това го наказаха. Или може би точно за това!

 

Що се отнася до това дали е най-велик или не - "когато цифрите говорят и боговете мълчат". Пък ти си имай твойто мнение :mrgreen:

 

А сега, когато се отказва ще видим какво е формулата. Аз си имам мойте фаворите, но нито един от тях не е изявен като него. Нещо като в NBA. Michael Jordan се отказа и интереса към NBA спадна. Защо ли?!?!? А сега ще се случи същото и с формулата....

 

Поздрави

 

PS: Мисля че достатъчно мнения изразихме и аз и ти. Ако искаш да продължим спора дай да си чукнем една среща, да смачкаме по бира и така. Не да тормозим целия форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR нямам нищо против за бирата, но нямам път скоро до София, пък и с фенове на Шумахер се спори трудно - изливат се тонове бира, а все едно спориш с радиото :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз се надявам скоро да отскоча до Варна (пак) и да смачкаме няколко бири. Пък нека ни е зле :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже съм върл фен на Ferrari и на Шумахер (още от времето когато си караше Рено-то) - и като стана така, че Михаел отиде във Ferrari - направо се изкефих максимално. Колкото до това, че кинтите са оправили отбора - ми то и преди са си имали кинти - нали? А и това, че пилота работи толкова дълго с един инженер не мисля, че е късмет - било е в началото - после вече е екип! И благодарение на това колата се развива! Ма вие вече го знаето това. Иначе съм съгласен, че той не е най-коректния пилот, но не бих искал да споря, че не е най-успешния (за времето си де - не можем да сравняваме по този показател хора, карали различни коли в различно време). Просто, както някой по-нагоре написа - "когато цифрите говорят..."...

През всичките тези години съм гледал F1 с такъв кеф, че ми е кофти малко сега. Но пак излязох късметлия, защото Кими ми е доста симпатичен, а и мисля, че с по-добра кола от неговия Мercedes, ще е новия N1. Свалям шапка на Михаел и...стискам палци за Кими!

Поздрави!

 

П.С. 5:0 си е...кофти за Левски. Ама то едва ли някой е мислел, че на Барса и Челси може да се опънем... Ай със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.