Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вълка обикаля София с Bugatti Veyron


corropt

Recommended Posts

Недейте напада така BlackPearl. Разбирам го много добре какво иска да каже, но явно не е избрал подходящите думи и затова е криворазбран. Накратко бих обобщил мненията му така - за да имаш, за да постигнеш нещо (много) в този живот, освен късмет (който също е нужен) ти трябва желание, борбеност и акъл. И като свърши работното време (ако си на такова) да не си поглеждаш през минута часовника.

Някои оприличават Вълка с мутра, как бил крал от софиянци с боклука и т.н. Какво е крал? Много бързо софиянци забравиха, че още от създаването на Волф и впоследствие на ДИТЦ, в районите, за които отговарят кофите за боклук почти винаги са празни (имам богат опит с Чистота на времето), а зимата - току що навалял сняг - идвам от Сухата река, където газя из сняг и кишавица по булеварда, качвам се на Цариградско и влизам в Младост - все едно дъжд е валял - всичко изчистено и оправено.

За Стара Загора (от горното мнение) - да, сигурно са по-ниски таксите за смет, но я да се замислим колко боклук изхвърлят софиянци и колко старозагорци? Колко хипермаркета има в единия и в другия град? Че то на село са най-ниски таксите смет по простата причина, че там се изхвърля по-малко от където следва, че има по-малко разходи относно събирането на боклука. И какво сега - да идем да живеем на село (не че има нещо лошо), че са по-ниски таксите ли?

За взаимоотношенията между Б.Борисов и Вълка - харесвам Борисов като човек и личност, но защо зад всичко това да не стои идеята да набута свои хора в този доходоносен бизнес?

И друго - защо парите за Бугатото да са непременно от боклука. Къде го пише и къде е доказано, че да се изказват такива категорични мнения. Обществена тайна е, че Вълка в момента строи и продава, строи и продава. Всъщност от където и да са му парите - аз лично не се чувствам ощетен от него. Напротив - доволен съм - боклука ми се събира, зимата ми е чисто, пък и ми е кеф да се разхождам из Сити центъра примерно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BlackPearl, всички тези хора са или от властта или някой им е дал възможността да правят тези неща. Никой не казва че е лесно да правиш това което правят, но определено не е правилно и определено не им се възхищавам.

 

Радвам се на факта че не съм крадец и измамник и все пак се оправям добре, защото съм си постигнал всичко сам и по честен начин.

Прав си-но я си помисли за да ти дадат такава възможност-ти трябва да си я залужил по някакъв начин.Не може теб или мен да те хванат на улицата и да ти кажат-абе знаеш ли аз теб ще те направя поставено лице щото си ми симпатичен! :roll:

А човек на властта не се става с лейане по цял вкъщи и гледане на сериали и да чакаш някой да ти звънне вкъщи и да те повика да станеш от властта!

Mishelle-благодаря за подкрепата!Много добре си го написал-евала! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата стана остро социална по моя вина, за което се извинявам! Но хайде да не заставаме на позицията: "Да го духат бедните!" Аз самият също не спадам към категорията на социално слабите, но някак ми е доста обидно за това, че първоначалното натрупване на капитали в страната се случи по този начин - то май няма и как иначе, де!

Много хора ми казват: "Що не си вземеш няква по-готина кола, ами го караш тоя таралясник?" Ами ще си сменя колата, когато аз реша, защото да караш скъпа и/или луксозна кола в тази държава се превърна в символ на арогантност и парвенющина. И въпреки, че нещата ми напоследък вървят много добре (чукам на дърво!) - ще си я карам Фелицията и няма и да си помисля за друга кола. И ще имам кинти да купя и да продам половината от комплексарите, които с 5 заема си купуват БМВ-та и след това карат на банички и боза цял ден.

 

Айде стига съм се пенявил - но Бугатито като кола за мен е една поза - още през 1991 г. се опитаха да го възродят, но скъса ли се веднъж традицията - вече няма връщане... И Бугатито си е всъщност един анаболен Фолксваген!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и според мен примера с Вълка не е най подходящия за преуспял мошеник - погледнете и от другата страна медала, все пак човека се занимава с легален бизнес и е създал доста работни места точно за социално слабите... виж, има едни други, дето и купуват скъпите коли с дрога, оръжие и други такива гадости, дори често не ги и купуват, а са крадени - за тия малко им е даже да ги убиеш, ама това е друга тема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една гледна точка, не знам до колко е правилна, но поне заглавието :"Бедни и "Бугати" ми харесва как звучи. :)

 

http://www.darik.bg/view.php?p=article&tid=10&id=91766

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата стоят така - всеки решава каква позиция да заеме - това първо. Да махнеш с ръка и да кажеш - нека да си кара със здраве колата човека, нищо лошо, все пак не си е изкарал с престъпления - да речем, че е вярно донякъде. Признавам правото на всеки да си има мнение. Мойто обаче не съвпада с горното. Защото има достатъчно доказателства, че въпросния "бизнесмен" е част от схемата, чрез която беше преразпределено националното богатство - всички икономически и социални проблеми в момента се дължат на това, че българската икономика беше декапитализирана и деиндустриализирана по известната схема - като 90% от капиталите бяха дадени на определени хора да ги въртят, препират и да се отчитат на който трябва. Който "забрави" да се отчита навреме - знаете колко "честни" бизнесмени оставиха жените си вдовици.

Та така - това че някой в престъпната схема не е извършвал пряко престъпления не го прави по-малко престъпник, според мен.

А що се отнася до колата откровено казано ми е все тая. Това определено не е кола за всеки ден, а за гъзария, говореща за комплекс за малоценност и кво ли още не. Всъщност мутрите освен да ги видят, искат още нещо, което е най-важно за тях - а това е общественото признание, обществената легитимация - да не ги мислят повече за парвенюта, а за заслужили хора. Е, с тая кола въпросният според мен постига точно обратното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.