Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Някой свалял ли е спирачната помпа на 1000МБ


Satan

Recommended Posts

Имам следния проблем: откачил съм помпата от купето, от педалите, както и от тръбичките на спирачната система, но не мога да я измъкна защото опира в кормилния вал. Трябва ли да го саваля и него или има някаква тънкост която изпускам?

Освен това дали има гумички или цели буталца за ремонт. Казаха ми че имало майстори които правели всякакви гумички по поръчка. Някой има ли координати на такъв ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, има един дето прави гумички и шлайфа помпи - Настев се казва, бачка в някаква пряка на ул. Кирил и Методий - първата успоредна на Христо Ботев, има си там реклама пред гаража... ако не го намериш ще те водя аз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами Тоше нямам нито карта, нито телефон - по памет ти го казвам:

от Сливница като вървиш по Хр. Ботев в посока центъра, свиваш по първата пряка вдясно Кирил и Мтодий - и после на първата (или втората - да не те излъжа) успоредна на Ботев, свиваш вляво и веднага ще я видиш табелата над един гараж от дясната страна на улицата. Знам, че звучи малко объркано, ама ако искаш ще идем някой ден заедно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре щото съм разглобил колата и или трябва да ремонтирам тази помпа или да намеря читава. Ама нито гумички успях да намеря, нито буталца, нито друга помпа. А искам да я запазя оригинална. Ще ида да го потърся този човек и ако не успея да го намеря тогава ще те занимавам. Благодаря.

Имам и още един въпрос. Предните спирачни маркучи дали са същите като задните респективно като на 105/120. Въобще задните маркучи еднакви ли са на 1000MB,100 и 105/120/130/Rapid ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, но мисля че маркучите са еднакви. Успех с ремонта! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата е свалена и разглобена вече ;) Мисля че карантиите и са съвместими с тези от 100 или 105/120 с буталца с диаметър 19мм. Ако някой има ненужна помпа от 100 ще се радвам да ми я даде за да я разглобя и сравня нещата. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да проверя - май ми се търкаляше някъде разглобена такава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

здравейте колеги аз също имам проблем с спирачната помпа обаче при мен е счупена малката пружинка в кутията. Някой знае ли от къде мога да намеря такава пружинка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз се мъчех гумички от 100с ама нещо неуспях непомня защо беше много одавна и си сложих цяла помпа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.