Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Електромагнитен клапан


vloo

Recommended Posts

имам въпрос за това колко струва електромагнитния пускател(или както му се вика)на карбуратора???и ако някои има работещ и го продава пак важи.

 

Заглавието е променено! В раздел КУПУВАМ... мисля че ще ти бъде помогнато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ел.магнитния клапан отваря и затваря бензина на празния ход в карбуратора. Ако го срежеш както те съветват или откачиш кабелчето то в първия сучай когато гасиш колата тя ще огасне, но с детонаций, а във втория случай няма да работи на празен ход. Така, че взени и го смени като имаш напредвид какъв модел е твоя карбуратор .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това означава ли, че по-старите шкоди, които няма електро-магнитен клапан на карбуратора всеки път се гасят с детонации? И въобще колите без ел-магнитен клапан на карбуратора?

 

По-здрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aз тоя клапан отдавна съм го заменил с тапа, а съвсем скоро и вакуумния повдигач на 2-ра степен ще го разкарам :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системата за празен ход на карбуратори без ел.магнитен клапан е друга и двигателя се гаси основно от липста на искра. Това е пък всеки да преценява и работи както си знае. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ооо не ми говоти за 8 ми че ми става лошо там отиват по един ремонт пари на вечер...ама ще си взема клапан.щом инжинерите са го измизлили сигурно има няква цел...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мене този клапан може спокойно даси го спестиш и да го замениш с един болт. Двигателя ще се гаси с детонации само ако си налял твърде нискооктанов бензин /а сега под 92 няма така че няма откъде да налееш такъв/, а и като се има предвид "особено голямата" компресия на тези двигатели достигаща при нови екземпляри до 11бара няма как да стане това. Освен това и аз и Наско /corropt/ сме карали без ел. магнитен калапан и не ни се е гасял детонациооно двигателя. Иначе на други автомобили си има смисъл от клапана...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де тогава защо не работи на ниски като съм завил болт.аре некои да изреди всичко възможно.защото вече доиде сезона на големите пътувания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.