Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Защо оригиналният саунд...


Recommended Posts

е в много от случаите по-добър от "купешкия"?

 

Задавам си този въпрос след няколко съприкосновения с този проблем:

 

1. На Ъ4-ката :mrgreen: , която купих на уайфа, бе монтиран Пионер ЦД, много як модел. Нещо не звучеше особено добре на оригиналните колони Ауди, а впоследствие ми попадна оригинален Ауди касетофон, който засвири повече от прекрасно в сравнение с Пионера. (за справка, "омажът" е еднакъв - 4)

 

2. На Хашек сложих Шкода-Симфония :mrgreen: (special thanks to Ssavi) след което чувствително се подобри саундът всравнение с предишния диск Панасоник. Характеристиките на двата апарата са съпоставими, някои са в полза на Панасоника. (Колоните на Хашек са 16-ки Блаупункт ГТ серия)

 

Може ли някой да ми обясни това явление?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми щото пише Шкода на него ;)

 

Ами да - касетофона си е "у дома". Миро, искам да ти кажа, че колата става супер (не че ти не знаеш по-добре от мен). За пореден път потвърждаваш, че Варна е #1. Пиша го тук, че онази тема се оспами :) Нямам търпение да я видя готова тази красавица :) Успех!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, ти знаеш моето мнение, ама аз да си го напиша и тук - всичко опира до параметри ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе доста хора се опарват от такъв проблем.Лично при мен обясненията са 2.Първо доста хора си купуват плеяр за над 600лв без да имат ни най-малка представа от функции,настройки и възможностти.Настройват го

"базово",слушат МП3 с ниско качество и никога не постигат дори нивото на качество на стандартния плейар.Втория чест проблем е свързан пак с недостатъчна компетентност.Трябва да се знае,че не плеяра свири а общото цяло-важно е всички елементи да са на едно ниво .Както навярно се случило при Хашек-сложил е готино Цд на напълно стандартни колони,които са му орязали доста от честотите(пресъздали са примерно 80% от диапазона),а после е сложил стандарта и е дошло подобрение.Иначе определено има модели коли,чието озвучаване е изключително сполучливо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...слушат МП3 с ниско качество и никога не постигат дори нивото на качество на стандартния плейар...

 

Да речем, че тук не става въпрос за качеството на записа. Касетофонът на Аудито го сравнявах в режим "радио", естествено ЦД-то, което свалих ще свири по-добре от касетката на Ауди-музиката, въпреки, че и там може да се поспори, ако направя запис на "метал" касетка от оригинална плоча, завъртяна на професионален грамофон, ЦД-то ще ми яде малкия Хашек :mrgreen

 

Както навярно се случило при Хашек-сложил е готино Цд на напълно стандартни колони,които са му орязали доста от честотите(пресъздали са примерно 80% от диапазона),а после е сложил стандарта и е дошло подобрение.

 

А ти как мислиш едни колони да пресъздадат 100% от диапазона? 20Hz с каква колона се възпроизвеждат?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко в тоя живот е на 99,9,100% няма никъде,но ме разбираш горе долу за какво става въпрос.Иначе относно точка едно по-скоро исках да обясня,че МП3ките от нисък и среден клас са си компромиси-тип мултифункционалните устройства принтер-скенер-копир.Сега тука преди да се ме нападнали ще се изкаже,че е несериозно един аудиофил да слуша музика в такъв формат(а на другите просто не им прави впечатление).Иначе относно грамофона прав си,но в България вече има доста хора с адски добра музика(даже наскоро видях лампов Марк левингстън в кола),сменили Алпина с Накамичи или Еклипс и ДЛС с Утопиа би

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Focal K2 Power 46 KX 4 -струва 1600 лева тва басче

 

Именно! Аз съм си маниак, но не на тема аудио. 1600лв за тунинг-железа мога да дам, но за авто-аудио-компонент - не.

 

Та, темата беше друга. Не съм убеден, че нито предусилвателят, нито нискочестотният усилвател на оригиналното аудио са по-добри от тези на "купешкото", и все пак се чува по-добре първото. (Абстрахираме се от акустическите системи!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Октавиа 2 само най-хубавия плеяр струва 1400лв-за тая сума получаваш 2колони и ЦД,а за да свири хубаво тябва да додадеш 700 лева за още 2 колони.Наистина трябва да свири яко,ама я се качи на една Октавиа Елеганс с Аудиенс и с пакет и послушай.Еми свири за 2 бона музика само в мечтите на Еуратек

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...са си компромиси-тип мултифункционалните устройства принтер-скенер-копир...

Нека не намесваме МФУ-тата, сравнението ти е крайно неподходящо! Ако визираш устройствата от нисък клас - прав си, но ако се качиш до средния и нагоре...Това са част от устройствата, с които си вадя хляба и мога да те засипя с цифри и факти. Но една такава тема би била крайно неподходяша за тук :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol::lol:

 

А не е ли най-добре да зае..ш фабричните плеъри и колони и за 2000 лева такава музичка да си спретнеш в октавийката :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt040

Админа спами [-X :mrgreen:

:?: :idea: :?:

Помолих да не правиш неподходящи сравнения :!: :!: :!:

Помисли преди да напишеш нещо такова :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само ще кажа, че всичко е много относително.Давам и пример: С братовчед ми правихме една бас-каса със доста стабилен 12" говорител и резултата беше ужасен/за него/ Първо го пробвахме в колата /щото беше по-наблизо/ и свиреше невероятно на ЦД-то ми 4х50. После я качихме удома на усилвател 2 х 150 и грам не свиреше. Та за да се получат нещата всичко трябва да се прецени ако не професионално то поне полупрофесионално :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само ще кажа, че всичко е много относително.Давам и пример: С братовчед ми правихме една бас-каса със доста стабилен 12" говорител и резултата беше ужасен/за него/ Първо го пробвахме в колата /щото беше по-наблизо/ и свиреше невероятно на ЦД-то ми 4х50. После я качихме удома на усилвател 2 х 150 и грам не свиреше. Та за да се получат нещата всичко трябва да се прецени ако не професионално то поне полупрофесионално :mrgreen:

 

:-k интересно. Колко невероятно може да свири бас-касата независимо с какъв говорител е като си и пуснал от сидито 20вата... ;)

Иначе си прав - от бокс до бокс разликата е огромна. Лично съм го изпитал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Моята фабия, като я купих беше с оригинален касетофон от пасат. Чуваше се идеално от 8-е колони. Вадеше страшен бас. Сега като сложих СД Ниппон, звука е доста по заглушен, някакси не звучи добре. Как ли те го настройвах ама не! Смятам да сменя СД-то с Панасоник, те белким са по-добре! :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята фабия, като я купих беше с оригинален касетофон от пасат. Чуваше се идеално от 8-е колони. Вадеше страшен бас. Сега като сложих СД Ниппон, звука е доста по заглушен, някакси не звучи добре. Как ли те го настройвах ама не! Смятам да сменя СД-то с Панасоник, те белким са по-добре! :cry:

 

Е не ми казвай че от тази голяма марка Ниппон си очаквал да свирне добре :) и за да ти спестим още едно разочарование - прескочи панасоника и мини направо на някое пайнерче или алпинче ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята фабия, като я купих беше с оригинален касетофон от пасат. Чуваше се идеално от 8-е колони. Вадеше страшен бас. Сега като сложих СД Ниппон, звука е доста по заглушен, някакси не звучи добре. Как ли те го настройвах ама не! Смятам да сменя СД-то с Панасоник, те белким са по-добре! :cry:

 

Е не ми казвай че от тази голяма марка Ниппон си очаквал да свирне добре :) и за да ти спестим още едно разочарование - прескочи панасоника и мини направо на някое пайнерче или алпинче ;)

 

Подкрепям мнението ти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята фабия, като я купих беше с оригинален касетофон от пасат. Чуваше се идеално от 8-е колони. Вадеше страшен бас. Сега като сложих СД Ниппон, звука е доста по заглушен, някакси не звучи добре. Как ли те го настройвах ама не! Смятам да сменя СД-то с Панасоник, те белким са по-добре! :cry:

 

Е не ми казвай че от тази голяма марка Ниппон си очаквал да свирне добре :) и за да ти спестим още едно разочарование - прескочи панасоника и мини направо на някое пайнерче или алпинче ;)

 

Подкрепям мнението ти ;)

 

Аз държа обаче на зеленото осветление. Сегашното ми СД свети в син цвят и е ужасно дразнещо. Всичко друго свети в мека зелена светлина, а тъпото сиди блести със тъпото си синьо. :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята фабия, като я купих беше с оригинален касетофон от пасат. Чуваше се идеално от 8-е колони. Вадеше страшен бас. Сега като сложих СД Ниппон, звука е доста по заглушен, някакси не звучи добре. Как ли те го настройвах ама не! Смятам да сменя СД-то с Панасоник, те белким са по-добре! :cry:

 

Е не ми казвай че от тази голяма марка Ниппон си очаквал да свирне добре :) и за да ти спестим още едно разочарование - прескочи панасоника и мини направо на някое пайнерче или алпинче ;)

 

Подкрепям мнението ти ;)

 

Аз държа обаче на зеленото осветление. Сегашното ми СД свети в син цвят и е ужасно дразнещо. Всичко друго свети в мека зелена светлина, а тъпото сиди блести със тъпото си синьо. :x

 

Почти всички марки имат модели и в зелено. Аз затова си взех светло сив Пайнер с зелено осветление, върже се страшно с таблото на Фелицията 8)

 

Виж това струва 189лв и за тази цена май няма да намериш по-добро. И копчето му свети зелено :mrgreen:

.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж това струва 189лв и за тази цена май няма да намериш по-добро. И копчето му свети зелено :mrgreen:

.jpg

 

Това наистина е много яко. Един приятел има такова същото, но СОНИ! Въпросът е на кого да продам моя Ниппон :roll: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нямам идея, примерно но някой непрентециозен човек който просто иска нещо да се чува от тонколонките? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам да сменя СД-то с Панасоник, те белким са по-добре! :cry:

Същата работа със Сони с2250 или нещо такова с мп3 ки оправи се чак като го смених с наи евтиния паинер с мп3-ки. Панасоника пак маи са зле евтините модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.