Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос към ssavi и всички който могат да ми отогворят


momo

Recommended Posts

:oops: :oops:

Имам фабиа 1,4MPI (АМЕ-68кс) Елеганс Седан

Може ли да ти задам няколко въпроса?

1. Нормално ли е оборотите да играят около 800-830 на празен ход или трябва стрелката да не мърда?

2. Преди няколко дена централното ми изкара акъла - започна само да отключва вратите в движение, после на спрял автомобил един комшия ме извика че свалило и прозорците. Махнах за една нощ бушона на централното заключване(но остана възможността капака на багажника да се отваря отвън) и на сутринта като сложих бушона всичко се оказа наред и така 6 ден. На какво може да се е дължало това, трябва ли да ходя до сервиз, трябва ли нещо да се сменя.

3. Има ли бушон или начин да се забрани отварянето на багажника отвън, да остане отваряне само от ръчката до шофьорската седалка? :oops: :oops: :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно никой не се е сблъсквал с подобен проблем... Не е зле да се обърнеш направо към някой алармаджия по точка 2. Колкото до първия ти въпрос - с оборотите - всичко е ОК. За двигателя ти (АМЕ), данните са 800 об/мин. +/- 100 об/мин.

По трета точка - не разбрах - искаш да се забрани отварянето от вън - т.е. с дистанционното ли? Или... Щот има 2 варианта - да го оставиш заключен (заключваш го с ключа) или да го оставиш отключен. Ако е заключен, при отваряне на колата с дистанционното, си остава заключен. Ако искаш да се отваря и той - трябва да го отключиш и да си стои отключен (няма проблем - заключва се като ползваш дистанционното). Малеее...аз се обърках, пък за теб - не знам ;)

Надявам се да съм бил полезен.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговорите и идеите.

Но за багажника - проблема е че няма ключалка

Общо колата има една ключалка - само на шофьорската врата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм убеден, че е нормално да играят така оборотите. По мои личнни наблюдения стрелката на оборотомера трябва да си седи "закована" на дадени празни обороти. Смятам, според инфото, дадено от zloQQ, че както е нормално да поддържаш постоянни празни 800 оборота, така е нормално и да поддържаш постоянни обороти до 900 (примерно 820, 860 и т.н.). С други думи оборотите трябва да са постоянно число в тази граница, а не да се менят в нея. Единственото възможно колебание според мен е когато си на смукач, но там говорим за други обороти, които ти не визираш в проблема си.

За централното заключване - иди на майстор. Ако имаш нефабрична аларма, управляваща централното - всеки добър алармаджия ще ти свърши работа. Ако обаче всичко ти е фабрично по-добре иди в ЕТ. Там би трябвало да са по-компетентни и да свършат работата далеч по-бързо (като време за работа).

 

Успех ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да бъркам ма багажника не е ли към централното?

Ако искаш да не се отваря като отключиш вратите - ми сигурно има начиш да я разкачиш веригата.

Само незнам как ще се заключва :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная и на мен оборотите на празен ход са ми променливи. Стрелката играе нагоре-надолу постоянно. Не е кой знае колко но понякога доста придрусва.

Моят проблем с централното е, че понякога мога, понякога немога да си свалям прозореца, а прозореца на мястото до мен може само да се сваля. Явно копчетата ми са се :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е ще ти каже, какво става с оборотите, някой, който с това си изкарва хляба. Както за мен и още няколко колеги, така предполагам и за вас НЕ е нормално да играят оборотите. По-горе съм дал само данни, че може да са в еди-какви-си-граници, но това не означава, че трябва да са променливи. Трябва да са стабилни! В другия случай - има някакъв проблем. Най-добре е > в сервиза, но кой точно - всеки си решава сам. (Аз лично не бих чакал толкова време като вас да ми играят оборотите и колата да не ми е ОК). Така че - бегом при някой майстор и като се реши проблема опишете тук от какво се получава и какво е решението. Ще сме благодарни.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Понеже се занимавам с охранителна техника и автоаларми - един съвет: това, дето ти го прави централното - може да е по няколко причини. По-вероятно е да е в алармата причината. Или е кофти връзката и с модула за централното и започва да го прави след определен брой цикъли вкл./изкл. или има несъвместимост с can bus шината на колата. Това, че махаш бушона и се оправя - най-вероятно е, че изчиства грешките в модула, ама не разчитай много-много, защото ще ти го направи, когато най-малко очакваш. Остави бушона без да го вадиш повечко време и ако пак се появи - свиркай - ще го нищим заедно.

 

Това с оборотите - го имаше един приятел с едно сеатче, но там амплитудата се оказа по-голяма. Оказа се дефектна ламбда сонда. Дано при теб да е нещо по-просто. Може да има още причини - дефект в системата (моторчето за регулиране на празен ход) или в дебитомера на вх. въздух. Диагностика му е майката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери стъпковото моторче, почисти го и според мене ще се оправи

 

А кое ще се оправи ако се почисти стъпковото моторче?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gibonass написа:

Провери стъпковото моторче, почисти го и според мене ще се оправи

 

 

А кое ще се оправи ако се почисти стъпковото моторче?

 

Не съм сигурен че това ще помогне?

колата е на 96к едва ли е от него

Това го правят на разни коли на над 200к :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.