Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лизинг - за, против, проблеми, решения.


Ради

Recommended Posts

Привет на всички :smt005

 

Нека всеки който си е взел свойта любима Шкодичка, на лизинг на остави своето мнение тук.

А тези които имат проблеми :-k да търсят съвети.

 

Благодаря на всички които се озоват.

 

:smt044

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я взех на лизинг с 50% първоначална вноска и изплащане за 2 години (безлихвен лизинг). Много съм доволен, защото нямам оскъпяване, а в същото време има инфлация и парите малко или много се обезценяват, в същото време не се наложи да дам много пари наведнъж. Освен това е истинско удобство ЕТ да ти правят всички видове застраховки, да се оправят с разни бумащини и т.н. - спестяват се много време и нерви.

 

Като препоръка към тях мога да предложа да въведат система за автоматизирано плащане на вноските като ePay например. Сега има такава по банков път, но нещо пак е много бумащината...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята още не е дошла , но взех лизинг от интерлийз...

24% първоначална вноска + разни такси и комисионни....

лихва 7,25%

Те също се занимават с всичките бумащини и застраховки...

Малко е кофти , че се чака 5 дена за одобрение :?

 

ми немам търпение вече да дойде колицата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо взе от Интерлийз? Условията им по-изгодни ли са от тези на ЕТ? В ЕТ одобрение няма - отиваш с лична карта и си готов... :D

Е как да няма одобрение? Ти какво мислиш, че правят с личната карта ;) Гледат ти осигуровките :mrgreen: Иначе няма как да ти дадат кола на базата само на адресна регистрация ;) Ако осигуровките са ти ОК, чак тогава си готов. Вярно, процедурата е далеч по-бърза, ама все пак одобрение си има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо взе от Интерлийз? Условията им по-изгодни ли са от тези на ЕТ? В ЕТ одобрение няма - отиваш с лична карта и си готов... :D

Е как да няма одобрение? Ти какво мислиш, че правят с личната карта ;) Гледат ти осигуровките :mrgreen: Иначе няма как да ти дадат кола на базата само на адресна регистрация ;) Ако осигуровките са ти ОК, чак тогава си готов. Вярно, процедурата е далеч по-бърза, ама все пак одобрение си има.

Не е вярно.Проверяват личните данни,адресна регистрация за осигуровките забрави.Тях не ги интересува от каде имаш стотинки.Личната карта им трябва да впишат данните в договора.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е ок докато не се стигне до някакво търкане.Подписваш с АУТОБОХЕМИЯ за лизинг,а за сервиза с ЕТ. Когато се получи инфекция почва едно прехвърлане на топката,юриста е един и се сещаш,че никога няма да ти защити интересите. Лизинга през АУТОБОХЕМИЯ е изгоден /само срещу л.к./Най тарикатско е лизинг за 5г. само 7% за целия срок/или преди беше така/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я взех на лизинг с 50% първоначална вноска и изплащане за 2 години (безлихвен лизинг).

...

Като препоръка към тях мога да предложа да въведат система за автоматизирано плащане на вноските като ePay например. Сега има такава по банков път, но нещо пак е много бумащината...

няма бумащина като ползваш електронно банкиране - доста банки в бг го предлагат с нулева такса вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя лизинг не е през Аутобохемия а директно през ЕураТек - безлихвените са така. Сега за Аутобохемия нищо не мога да кажа...

 

Колкото за електронното банкиране - абсолютно си прав,ама все отлагам и аз да си пусна такова нещо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да прозвучи като реклама , в интерлийз излиза доста по - изгодно от ЕТ ,ако лизинга е за 3-4 год примерно.Просто комисионните им са по- малки 200лв. срещу 700 в ЕТ ...освен това таксите,регистрациите ,КАТ мат излизат почти двойно в ЕТ

Не съм се обръщал към други лизингови компании , в интерлийз годишното оскъпяване на главницата ти излиза около 3.25%.

:)

Според мен ако човек има повечко парички в брой и може да си позволи месечни вноски отт по 1000 и нагоре то по- добре безлихвен лизинг от ЕТ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е лизинг от Аутобохемия. Първоначална 30% и 5 години. Понеже надвнесох за една година ми промениха (по мое желание) да е за 4 години лизинг и ми смъкнаха месечната вноска. Не знам дали друг го предлага това, но да можеш да си надвнасяш и да ти намалява срока за плащане за мен е супер. Много гъвкаво. А от разговорите с лизинговия отдел разбрах че принципно е възможно и одължаване, т.е. да се вземе с три годишен лизинг и по-късно да го разсрочиш за 4 или 5 години....

Относно сервиза - ясно си е написано в сервизната книжка че Еуратек поддържат колата.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Споко, не им пука. Важното е да си внасяш. Мен нито ме питаха, нито ги интересуваше.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека някой който е запознат дали гледат доход защото имам парите за 50% първоначална и много бих искам да си взема но получавам доходите си "под масата".Най- добре на място да се попита но ще пробвам първо тук .А и да споделя нямам никакъв опит с лизинзи и кредити smile159 Мерси

 

Зависи на каква сума се равняват тези 50%, ако е над 30 000 лв. по Закона за мерките срещу изпирането на пари, търговеца на автомобили ако не се лъжа е длъжен да индентифицира клиента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ще взема моята фабийка утре-другиден :)

 

Лизингът ми е към Пиреос Лизинг. Държа да отбележа, че съм служител на ING Bank и като такъв ни дават отстъпка в Пиреос.

 

Условията са следните:

 

10% начална

60 вноски по 175 евро с ддс

Към 2ра 3та вноска ми идва и каското

Изкупуване за 450 евро накрая.

 

Общо при 21500 за Шкода Фабия SDI Summerline, оскъпяването е около 2400 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.