Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

пак забих


vloo

Recommended Posts

здравейте..аз пак сам в беда или поне така си мисля.като изключим карбуратора дето неслуша.след като си смених гумите и и фаровете реших ч е време на двг-то.понеже карба не ми работи като ората и само на високи баца я изфорсирах няколко пъти да не съхне.и сега това го направих без да има ихлаждаща течност.за кратко не повече от 30-40 сек.обаче после видях че е леко пресечено маслото.та питам се аз (И ВАС ПИТАМ)от какво би се пресекло като няма грам вода в колата...

 

ако некои помогне ще съм крайно багодарен.даже ако има минаващи около гевгелииски само да ис каже мнението.

 

благодаря предварително!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странно, аз мисля, че нямаш вода, понеже се е смесила с маслото (изпуснал е някой от пръстените на ризите, които мисля че бяха медни(пръстените имам предвид)). Виж качило ли ти се е нивото на маслото. И ако се е качило съм се оказал прав :? . Ако не се е качило, провери дали нямаш теч от охладителната система,поправи го, и си смени маслото.А ако си си източил водата и така си запалил колата...ще си спестя коментара, нищо чудно да си прецакал ДВГ-то :? . Всъщност, независимо какъв ти е проблема, маслото пак ще трябва да го смениш. Поздрави и успех! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

двг-то е ок макар да е малко ухапан.иначер знам че ебезумно да го паля с източена вода но точно така стана.ама за не повече от 3-40сец.нямаше време да загрее.а маслото не е много скапано то че ще го сменя ще го направя ама без вода се пресекло.ставало ми е на боза друг пат ама сега не е чак така и нивото е сащото.просто сега не е черно а леко сиво.иначе нямаше да забележа.и че е черно знам че е лошо ама е ново.просто си плаче за ремонт двг.то

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, това, че почернява маслото е добре - означава, че си върши работата. Друг е въпроса на колко километра почернява. Ако двигателят ти е наред и маслото добро, то трябва някъде около 3-4000 км да започне видимо да си променя цвета. Т.е. при тези километри маслото не е черно, но не е и така бистро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е то беше сменено след авария и скасване на гарнитура в смолян.ама от тогава повече от 1000 км не сам минал че иска много неще да се правят изпарителя даде багажа а карба (така я купих)не работи на бензин.сега съм решил да я стегна че зазимя ли я незнам как ще се оправям на пролет..пък и гуми взех стари ама хубави...

 

възмойно ли е някъв конденз да е станал защото наистина е много малко примеса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето ме пак..търся добър човек който има път към квартала ми следващата седмица..за помощ един бърз поглед над състоянието на карба...в момента съм на червено ама ако трябва ще се издължавам по някакъв начин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.