Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моля за помощ


gelkov

Recommended Posts

Здравейте от скоро съм горд собственик на SKODA 120LS, и ето че доиде и първият ми проблем и понеже от доста отдавна следя форума ми се струва че е най - удачно да попитам тук преди всичко останало.Става дуа за следното строши ми се ключа за мигачите - този от ляво на волана - в един хубав момент прещтрака и ми изгоря бушона на мигачите след отварянето му се разхварчах пружинки и контактори - с две думи за нищо вече не става. Искам да ме посъветвате от къде мога да си купя въпросния превключвател или ако на някого от вас му се намира нека пише на ЛС. Нека не забравя да спомена че съм от София.Благодаря предварително на всички и отнова Ви моля за помощ! :oops: :oops: :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нов само левия сегмент, който ти си счупил струва около 20лв.Иначе втора употреба можеш да намериш целия блок за същиоте пари, че и по-евтино!

Само внимавай, ако взимаш втора ръка дали задържа лостчето на дълги светлини, понеже има една пластмасова пластинка, която се чупи лесно!

За втора ръка - при Сашо на Брегалница, или магазина на Монтевидео и синият гараж на баня Мадара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ЛС за 2ра употреба управление. Ако не си изгубил чарколяците обикновено се справям със сглобяването на това блокче, даже на Ники Колев сме го разглобявали и сглобявали, само за да сменим пластмаската за дълги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не пускам нова тема ще питам тук че и без това проблемите са свързани...дайте съвет как да си махна волана :oops: развил съм централния болт, ама волана просто не иска да се вади. Ако някой се е справял с подобен проблем нека даде некво инфо . Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не пускам нова тема ще питам тук че и без това проблемите са свързани...дайте съвет как да си махна волана :oops: развил съм централния болт, ама волана просто не иска да се вади. Ако някой се е справял с подобен проблем нека даде некво инфо . Благодаря предварително!

 

Ами да беше казал вчера, щях да ти обясня. Сглобката волан към кормилен вал е на конус и при стягането на гайката на вала се получава здраво съединение. Понеже твоя волан засега не е свалян и трябва повече усилие да се приложи. По принцип се използва скоба за волан, която като тип е същата като голяма скоба за лагери. В домашни условия без скоба става по следния начин: развиваш гайката на вала; опираш някаква тръбичка с подходящо фи /все едно дорник/ във вала и докато ти дърпаш силно волана към теб някой приятел удря силно по тръбичката и по този начин отведнъж се разцепва това съединение. Удара трябва да е силен и рязък. Внимавай при избора на тръбичката /може примерно къс удължител за тресчотка/, за да не повредите резбата на вала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.