Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабиа 1.9 TDI разход


mobilemobilis

Recommended Posts

Здравеите и а вече сам собственик на Октавия 1.9 тди ПД Взех я преди 1 седмица и разхода в града/София/ ми е около също доста голям около 8-9 но извън града ми дава 5.2-5.4 при скорост 120-140 .Предполагам че е така защото още не съм и свикнал А що се отнася до разработването когато взимах колата ми казаха да не се притеснявам че абсолютно всички двигатели са разработени предварително на стенд единствено първите 1000 км по спокоино да не превишавам повече от 120-130 .Е аз за 10 дена успях да и навъртя към 1500 км и съм мн доволен :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Чудя се дали вече мога да я карам с 3000-3500 оборота :roll: Дали се е разработила достатъчно (на 3000 км. е) Досега съм вдигал максимум 2800 оборота

 

Тея 3К дето си я галил...ще ти е благодарна количката. Ма не и взимай съвсем душата сега, когато вече е разработена ;)

 

@ ice_man :smt005 и честито! Безаварийни километри и весели случки ти пожелавам! А за разработването... Двигателите наистина нямат проблем да ги настъпиш излизайки от магазина, но все пак, дай шанс на колата да те обикне в началото, а не да те намрази ;) Че ще иска много често да се връща в...сервиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои хора бъркат термините(може би и аз защото съм немски възпитаник),но всяко ТДИ с ВТГ има момент когато геометрията на лопатките е такава,че дигателя не получава достатъчно въздух и сместа богатее.При Пасат 1,9тди 110кс 5 скорости,това нещо се получаваше при достигане на около 135км/ч.на 5та.Усещаше се обективно по звуковия фон,мотора почва да работи по-шумно(аз имам големи уши).В смисъл явлението се получава точно в момента,когато става трасформацията между тиха и по-шумна работа.Играл съм си 2-3пъти да подържам двигателя точно там и даваше все над 10 разход-малее с колко глупости съм се занивал в тоя живот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Чудя се дали вече мога да я карам с 3000-3500 оборота :roll: Дали се е разработила достатъчно (на 3000 км. е) Досега съм вдигал максимум 2800 оборота

 

Тея 3К дето си я галил...ще ти е благодарна количката. Ма не и взимай съвсем душата сега, когато вече е разработена ;)

 

Изобщо не мисля да я юркам, само се чудя дали сега като е на 3000 км. ще е голямо натоварване ако я карам с 3000 до 3500 оборота по магистралата :) :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои хора бъркат термините(може би и аз защото съм немски възпитаник),но всяко ТДИ с ВТГ има момент когато геометрията на лопатките е такава,че дигателя не получава достатъчно въздух и сместа богатее.

 

Колега,

 

При 135km/h мойта кола е с 3000 оборота. Разхода и в този момент е 5.0-5.5. По-добре провери какво не и е наред на твойта за да го прави тоя номер. Вчера ми се наложи да понастъпя по магистралата и при 150 разхода ми беше под 7! А ти говориш за 10 при 140!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

При кротко "каране" 90-100км/ч Октавия комби харчи между 4,2-4,6!!При 150-160км/ч 6,5-7/100!!!Но все пак освен стила на каране е важно да се отбележи 4е и терена на шосето е важен,така 4е е много относително колко "гори"-колкото си иска;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко харчи при 90km/h го пише и в брошурите като извънградско. За градското установих че е до човек. Днес на прибиране от работа (рекорден разход - 7.5!, но пък и задръстванията си ги биваше) ми направи впечатление колко много кара на газ-спирачка. А това вдига разхода до небето.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.