Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

малък и голям кръг на охлаждане на ДВГ


todor_velikov

Recommended Posts

искам да питам ако някой знае или има снимков материал за малкия и голямия кръг на фаворит 92 год.защото не мога да разбера дали ми отваря термостата и откъде минава антифриза.блкагодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малък кръг - водна помпа , цилиндров блок , всмукателен колектор , парно / независимо отворено или не / и водна помпа.

Глемия кръг е същия като малкия + радиатора - като отвори термостата водата тръгва към радиатора , а помпата засмуква отдолу студената вода и тва му е философията ;)

 

http://store1.data.bg/guestxx/Skoda%20b ... -Up/82.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря това исках да знам понеже на мене постоянно ми е топъл маркуча който излиза от термостата и влиза в радиатора дори и като колата е още студена и сам я покарал малко 4-5 км.и смятам че термостата е постоянно отворен,защото много трудно ми загрява колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смених термостата и наистина се оказа че не загрява от него .сега за 1-2 км и загрява нормално и парното е на шест.:)))оказа се че стария термостат е немски "валтер"и започва да отваря на 30 градуса.сега сложих френски"Вернет" пък ще го видим докаде ще изкара.благодаря на всички отзовали се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.