Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с мигача - цъка бавно или хич не цъка.


Odin

Recommended Posts

Става въпрос само за десния мигач. Левия си е ОК. Значи при десния честотата на мигане се влияе от оборотите на двигателя и от потреблението. Т.е. на празен ход на фарове музика парно и натиснати стопове хич не мига. Левия си работи. И ся кво ша праим?!?

 

П.С. Колата е 105Л ако някой не знае :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами к'во пра'им - първо почистваме контактите (клемите де), ако няма файда си намираме другарче като мен, което да ти заеме едно реленце за проба. И ако се окаже проблема в него пра'им следното - припалваме си количката и въртим кръгче до магазин за части и си купуваме:

а) същото реленце (механично);

б) електронно реленце, невлияещо се от обороти и т.н.

 

Жокер: точка б) била доста по-удачна, в случай на нужда от замяна на реленцето. Поне така се говори в Шкода средите ;)

 

Имаш ми номерчето, ако искаш звънкай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем. Оказа се, че "фасонката" или както там се казва, на предния мигач и едната клема са супер изгнили. Сигурно е така и при тебе. А от релето не може левите мигачи да работят, а десните - не, или обратното. Поне така си мисля.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш възможност почисти всички контакти и почисти(смени) фасунгите(учили са ме с Г да го пиша :roll: ) на тия нашите коли ръждата ги е подгонила яко. Същия проблем имах лятото с левия преден мигач. Релето Цъкаше когато си иска, след зачистване на фасунгата пак нищо не стана, но с нова се оправи и си заработи както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с фасунГите и аз ще го направя - нямам десен и аварийни мигачи... и беше много странно, щото релето си беше ок... благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да добавя на скоро нямах десен мигач(преден и заден..само този на страничният калник работеше)..оказа се че задният мигач не е работел(след зачистване) и слагане обратно мигачи проработеха.Нормално ли е да се получава така(като не работи задният да не работи и предният)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверил ли си дали ти работят всички мигачи- преден, страничен, заден...?

 

Проверил съм. Като цъкне всичките светкат. И крушки сменях. Фасунгите не съм сменял. В събота чистя клемите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има значение и мощността на крушките каква е.Ако от лявата страна са повече ватовете или обратното, естествено ще има разлика в честотата на мигането.Все пак според мен някаде ти се губи частично масата в следствие на корозията . :x Деиствай смело !!! Успех!! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверил ли си дали ти работят всички мигачи- преден, страничен, заден...?

Ако някой от мигачите не работи (изгоряла крушка и т.н.) релето би трябвало да започне да цъка като лудо, а не да изпадне в транс като в неговия случай ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симптомите са типични за нарушена маса или фасунка - аз мойте ги смених преди известно време и даже си нося и една резервна. Към прекъсване на връзката с масата са особено чувствителни задните крушки, защото са свързани и вземат маса от едно и също място за всички. Сменяй фасунките - не са скъпи. Ако не ти се сменят, поне позачисти сегашните със шкурка отвътре и ги стегни малко с клещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.