Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ангренажен ремък


vasilisa

Recommended Posts

Възможно ли е ангренажен ремък на 1.9 тди да се сменя на 90000км. И по точно -през такъв пробег ли е нормално.Поздрави. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

> Ако колата ти е произведена преди 07.1999 (т.е. преди фейслифт-а) първата смяна се прави на 65 хил. км. Каталожния номер на ремъка трябва да е No. 038 109 119. Този ремък се сменя на всеки 65000 км. Ако предпочетеш ремък с номер No. 038 109 119D можеш да го сменяш на 100 хил. км.

> Ако колата е произведена в периода 07.1999 - 04.2001 би трябвало да ползваш само No. 038 109 119D и да сменяш на 100 хил. км.

> На произведените след 05.2001 се сменя на 130 хил. км. Kаталожния номер е No. 038 109 244H

Също така трябва да си му хвърляш по едно око на всеки 15 хил. км. или всяка година и да се мери широчината ми. Стане ли по-малка от 22 мм. трябва да се смени.

Това са каталожните данни.

 

Моя съвет, ако позволиш, е да си сменяш ремъка на около 70 хил. км. (+ ролките и обтегача - задължително) и да ти е спокойно на душата. Да знаеш, че като тръгнеш на път, ще стигнеш, а по време на пътуването ще се наслаждаваш през цялото време.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам,тъй като не съм наясно,това което каза за 1.9 важи ли за 1.6. :)Ако можеш да ми дадесх съвет кога се сменя ангренажния ремък,защото признавам си-не съм наясно!Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти на всички,

В ЕТ след като сменят ремък и ролки дават 90 000 км гаранция. Само внимавай при кого ще го сменяш ремъка,че има особеност при монтажа на самообтягащата се ролка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам,тъй като не съм наясно,това което каза за 1.9 важи ли за 1.6. :)Ако можеш да ми дадесх съвет кога се сменя ангренажния ремък,защото признавам си-не съм наясно!Благодаря!

 

Дай буквите на двигателя ;) и може да успея да помогна. Колкото до съвета за смяна в ЕураТек - странно ми звучи да внимаваш при кой си сменяш ремъка - все едно са наредени в редица и си избираш техник ;) Аз за това си правя колата при мой приятел и си пийваме кафенце, пък дори и помагам, защото ми е интересно! И със сигурност знам, че всичко ми е сменено и перфектно направено!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз това имах пред вид. Ако не избере ЕТ да внимава при кого го сменя. А иначе в ЕТ са точно в линия поредени и те чакат с отворени обятия защото вземат 600 лв за цялата операция :D . Иначе ако колегата е бил собственик на Москвич преди това :P , може и сам да си го смени. Да си собственик на Москвич си е ... школа за автомонтьори. В раздела литература има цялата необходима информация, специални инструменти не са нужни. Добре е да погледнеш и пистовия ремък в какво състояние е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен на ЕураТек предимството им е в това че работят със сервизна документация (естествено ако има кой да я прочете), техника и с "оригинални" резервни части.

Иначче не съм убеден че кадърните майстори не стоят във фирмените сервизи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен на ЕураТек предимството им е в това че работят със сервизна документация (естествено ако има кой да я прочете), техника и с "оригинални" резервни части.

Иначче не съм убеден че кадърните майстори не стоят във фирмените сервизи

 

Подкрепям мнението изразено по-горе, че кадърните специалисти не работят във фирмени сервизи, защото си имат собствени такива или пък работят в сервизи не за твърда заплата, а според качеството и количеството на свършената работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.