Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Защо?!


Spartan

Recommended Posts

Имам Шкода 120 с 5 скорости на около 90000 км.Всичко и е регулирано по книгата за обслужване,включително и е почистен и регулиран карбуратора,запалване и филтъра за гориво.И въпреки всичко в студено време пали трудно даже на смукач до крайно положение - 10 секунди въртене на стартера.След като запали,понякога угасва и се принуждавам пак да стартирам.След това като позагрее вече пали лесно както е описано в книгата-с малко газ.Иначе върви много добре, дори много динамично за такъв автомобил.Дали защото при регулиране на карбуратора съм помолил за малко по-ниски обороти на свободен ход.Да но при палене съм на смукач,а след като загрее пали лесно и поддържа добри обороти-лампичката не свети.Ако имате някакви наблюдения,моля споделете!Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако всичко е наред 120-ката пали и без смукач при минус 15 градуса от втория или максимум от третия път. Ако досега е била в ред, значи най-вероятно лошо гориво или вода се е събрала на дъното на резервоара. Оправя се като сипеш малко спирт за горене или чист метилов алкохол в резервоара.

Друго, което може да бъде е нарушена херметичност на бензинопроводите или карбуратора - виж дали не смуче и въздух отнякъде.

Замърсен карбуратор също е възможна причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...След това като позагрее вече пали лесно както е описано в книгата-с малко газ...

Не разичтай напълно на която и да е книга. Когато колата е загряла и всичко ти е изправно и регулирано, тя трябва да пали само от ключа, без допълнителна газ. Освен това PV е прав - дори и при студено време паленето е възможно и без смукач. Вярно, той улеснява, но не е задължителен. Всичко това го споменавам, за да го знаеш по принцип. Иначе конкретно за проблема ти - щом казваш, че всичко е изправно, остава да е от горивото. Всъщност горивото има огромно значение. Аз заради некачествено такова съм закъсвал на околовръстното и едвам съм се прибрал на собствен ход - газ от Шел... :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.