Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на New Oktawia Classic 1.6 MPI, 102 к.с.


mag76

Recommended Posts

Здравейте

Аз съм нов във форума и затова искам да попитам за вашето мнение за горе цитираната шкода.Имам желание за нещо ново и съм се спрял на този модел защото той отговаря на моите нужди.Та въпроса ми е какви са ви впечатленията,какви проблеми има по автомобила или няма :D ,как се държи на газ и всичко относно техническите подробности.Вземам колата за дълги пътувания и ми трябва да е сигурна.Питам вас а не продавачите защото вие ще дадете обективно мнение по въпроса :!: .Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обективно мнение в нашия клуб :?: Човече тука обожаваме шкодите си повече от жените :lol:

Не, сега сериозно, единственото което трябва да гледаш като си търсиш колата е както каза ти, да отговаря на твоите изисквания и да ти харесва. Останалото е просто подръжка и съответно малко повече посещения на сервизите благодарение на газ-та на която ще я караш. Не е болка за умиране. Пожелавам ти скоро да ти честитим новата Октавия :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако я вземеш нова може да ти отпадне гаранцията при слагане на газ. Не съм много запознат.

Задължително ще трябва да е газов инжекцион. Аз лично бих предпочел дизелова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти,

ами и аз да си споделя мнението: имам Октавия 1.6. Тя е ниво Амбиенте.

Относно мотора: не е лош, достатъчен е за нормално продвижване, върви и набира добре. Само че е малко лакомичък на градско ( гори около 10/100. На извън градско 5-6, което е екстра.

Аз въобще не съжалявам, че съм си взел бензинов.

Относно модификацията: вземи си амбиенте или елеганс, класикът е много постен от страна на екстрите. Хубавото е, че климатикът е сериен.

Зависи за какво ще ти трябва колата

Поздрави :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Хубаво е, че си се спрял на Шкода! Имам известен опит с Октавия 1.9TDi и доста по-голям с бензинови мотори на други коли... Твърдо ЗА дизел, вярно е, че при покупката даваш повече пари, но после караш без пари (Градско 7.0-7.5 по бордови и по резервоар :mrgreen:) или за същите пари караш повече от колкото с бензинка.

 

Дано само да не те объркаме.Успех в избора...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и честита ти бъдеща покупка!:)

Според мен не дей си взимай 1.6 ако ще слагаш газова уредба,не си заслужава!А и наистина смятам че отпада гаранцията,както каза по-горе колегата!Иначе аз карам старата Шкода с този двигател,доволен съм много от колата да ти кажа,предполагам и ти ще си много доволен!

Поздрави и Весели празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята фабийка е 1,4 мпи, и сега да си признае съжалявам, че не си взех дизелов агрегат. И от този съм доволен, но мисля, че 6,5 среден разход не е много нисък. Щом колата ще ти трябва за дълги пътища търси агрегат над 1,8, по простата причина високите скорости по магистралите. Моята вдига 130 на 4 лиляди оборота, а това не е много комфортно за водача. Това боботене просто дразни. Мисля, че ако имаше още една 6-а скорост, всичко щеше да е ОК, динамиката му е много добра, набира добре и т.н. :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Вземам колата за дълги пътувания и ми трябва да е сигурна...

 

Мараба и от мен ;)

Харесал си кола, но пък от цитата, който съм взел излиза, че май си избрал грешната. Зависи и какво разбираш под дълги пътувания де. Принципно с много каране бързо се избива разликата в цените, но ти знаеш, колко е това каране (не си описал, колко точно ще караш).

Класик 1.6 MPI 102 к.с. е 26 556

Класик 1.9 TDI-PD 105 k.s. e 29 172

Разликата е 2616 кинта, които можеш сам да сметнеш, колко бързо ще избиеш с каране. Аз не се наемам да направя сметката, защото нямам идея, какви точно са цените дизел/бензин в момента. Като цяло, мисля, че след около 50 хил. ще си избил цената. За това според мен, ако караш по толкова, или повече на година - не е зле да преосмислиш решението си, освен ако не е окончателно, разбира се. Направи си сметките отново и размисли над това ;)

И все пак мисля, че Шкода няма да те изненадат неприятно, дори напротив.

Успех с покупката, каквато и да е тя!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен за дизелите защото карам също дизел(Фолксваген,мерцедес,пежо)но проблема е в цената на горивото.

Не живея в България и там където съм дизела е около 2,80 лева а газта 1,17 лева.Кофти са но избирам по евтиния вариант при положение че минавам над 50000 км. на година и разликата между горивата вече става голяма а държавата е студена.На дизела му трябва 30 мин да загрее а вече съм стигнал за където съм тръгнал.

За дългото каране Голфа бута 6 до 7 литра нафта на магистралите с

140/160км/ч.Така че икономията не е голяма.Избрал съм кола около 100 коня заради мен,ако е по мощна ще я гоня много а това не е много здравословно.Бе някакъв вид самоограничение си налагам.Най важното за мен да има климатик,ABS,теглич и въздушни възглавници.

За газовия инжекцион е просто задължително,не че не мога да си монтирам обикновенна уредба,варианти с предпазни клапи много,но не е толкова прецизна като инжекциона.Не мога да разбера обаче от сайта на ЕТ Класика има ли или не климатик че ако няма да се насоча на по горния модел.Другия ми по интересен въпрос е дали моторите са им пригодени да работят с биоетанол Е85. :roll:

Забравих да кажа защо избрах Шкода.При мен колите са скъпи и хората се ориентират да си купуват здрави и издържливи коли,които не им сздават проблеми.След едно мое проучване Шкодите се оказаха много здрави и надежни.А и един мой колега има Шкода която е бензинова с 2 литров мотор мисля и я кара 3 години без да е влизала в сервиз за някакъв ремонт с изключение на консумативите.

При условие че пътува всеки ден по 150км.Мисля че като цена/качество най ми допадат.Да се надявам че наистина е толкова надеждна и да не ме разочароват Шкодите. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласих се ;) Такава разлика в цените, определено не толерира покупката на дизел. Направил си изводите, които всеки един трябва да има впредвид, относно цени на гориво, условия, пробег, нужди...

Още вднъж - успех!

п.с. Как искам и при мен да мога да имам Шкода...веднага рипам в една Фабиа/Октавия РС...ама нема!...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Класик и Амбиенте климатикът е сериен, а Елеганс се предлага с климатроник ( който мисля, може да се поръча и за Амбиенте).

За си държа на мнението, че Амбиенте е по-добрия избор от Класик, освен това при продажба на старо Амбиентето ще държи по-добра цена.

Успех с избора и покупката! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.