Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Octavia 1.9 TDI (1998г.) - ангр. ремък - откъде?


Благо

Recommended Posts

Здравейте колеги!

 

Искам да ви питам откъде е най-добре да си купя и къде да сменя ангр. ремък + ролки на Skoda Octavia 1.9TDI (1998г., 50000км, искам да го сменя, защото почнаха да издават "странни" шумове ролките, а и все пак 7 години си е доста време). Става въпрос за София.

 

П.П.: Ако може да кажете и ориентировъчна цена, да знам коя банка да ограбвам ;)

 

Благодаря предварително за отговорите! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си - бая са се повъртели, но и бая са преседяли... Ремъка с ролките е от около 250 до към 300 кинта (в зависимост от производителя). Ремъка не е скъп, както и ролките, но цената се вдига от обтягащата ролка. Не е зле да смениш и пистовия ремък, ако и той не е сменян. Аз лично взимам DAYCO. Все пак, надявям се знаеш, че се купува по буквите на двигателя, така че като идеш в магазина да си ги знаеш, че продавачите задават въпроси понякога ;) Смяната е според сервиза. Ако имаш познат/приятел майстор, определено ще ти е по-тънко - предполагам 60-80 лева.

Добре дошъл! А за банката - ако не те гепат - вземи малко и за мен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш практика с купуването на подобен род части/консумативи най-добрият избор остава официалния сервиз - Еуратек. Същото важи и за смяната - ако от тук не те насочи някой към читав майстор, недей да експериментираш точно с такъв вид смяна. Съвета ми е отново да идеш в Еуратек. А относно цените - ако бях на твое място, вместо да чакам отговор тук, което със сигурност е по-бавно като вариант - бих се обадил в сервиза да попитам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година сменях ангренаж и обтяжна ролка на Octavia 1.9 TDI 1998. Купих ги от Еуратек, а ми ги смени мой приятел, който има автосервиз. Ако не ме лъже паметта ремъкът /кат.№038109119D/ струваше около 80 -85 лв., а ролката 90-95 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре тогава - частите веряотно ще са от Еуратек, но ще пообиколя магазините :)

 

Тогава остава въпросът за смяна, защото лично от сервиза на ЕТ не съм доволен - оставих ги да ми прокарат едни кабели за радиото - като взех колата половината разглобена и 110 лв за удоволствието, ама иначе нямало гаранция...Друг случай е със смяна на масла - чаках 5 часа и накрая ми казаха - ами няма места нещо - елате утре пак...

 

Затова ако някой знае добри майстори, които ще се справят, да не се срамува и да пише :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един магазин в Люлин 8 на ул. Търново, от там купувах за Октавията на баща ми,комплект ръмък с ролки беше 198 лева, ремъка беше подсилен с тефлон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Затова ако някой знае добри майстори, които ще се справят, да не се срамува и да пише :)

 

Благо, какво стана, намери ли майстор? Казвай ако търсиш още, да те пращам, ама на лично, да не пълним темата илизшно.

Наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.