Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ПРОБЛЕМЧЕ С КЛИМАТИКА НА ОКТАВИЯ I


TDI_fen

Recommended Posts

Някой сблъсквал ли се е с такова чудо :?: :?: :?:

Колата е ОКТАВИЯ I 2002г. с обикновен климатик(не е климатроник)

 

Карам си лятото в града цял ден с включен климатик,работи си перфектно.

 

Излизам на магистралата,и като вдигна скорост над 120 км/ч, и климатика спира да работи(спира да духа студено),бутона АС продължава да си свети.След това рестартирам двигателя, и климатика отново си работи ,но до следващото превишаване на 120 км/ч. :?: :?: :?: Този номер го прави вече повече от година.

Сега всеки ще каже че е :

1.Някакъв датчик за налягането на фреона в системата.

2.Някакъв клапан в компресора на климатика,който при високите обороти би трябвало да отвори ,и да понамали налягането на фреона в системата.

Да ама не :mrgreen:

Качвам се отново на магистралата решен да покарам по-здраво 150-160 км/ч,този път С ИЗКЛЮЧЕН КЛИМАТИК.Карам 10 мин. така и отново влизам в града. На първия светофар включвам климатика (бутона АС си светва),но не пожелава да духа студено.Рестартирам двигателя и вече всичко е ОК. :lol:

 

Е как гадния климатик разбра че съм карал бързо и не пожела да тръгне без рестарт:?: :roll: :?:

Направо шах и мат :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ai_ac.jpg

 

А защо все пак не ги провериш тези 2 неща, които си описал? Понеже, гледайки схемата, не намирам кой знае какви елементи, зависещи от скороста на автомобила... А прочете ли грешките в компютъра? Щом след рестартиране на двигателя се оправя, значи явно дава някаква грешка, която би трябвало да е записана в комп-а. Сещаш се, какво става при прблемите с турбото, заради изпускателния клапан, нали? Там поради повишеното налягане (заради НЕотварянето на уест-гейт-а), колата се вкарва в сервизен/авариен режим и трябва да се рестартира двигателя. Може би се получава и тук нещо подобно - демек...провери системата.

Успех! И пиши, като решиш проблема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В компютъра няма грешки,а климатика ми не можел да се диагностицира през онази букса под волана.От там бих получил някъква информация само ако съм с климатроник.

 

Най-странното е защо след каране с висока скорост ( обороти на 2600)

,климатика си е изключен(компресора не се върти), та както казах и по-горе,спирам си на светофара ,пускам климатика...............и нищо :roll: ,докато не рестартирам :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ба мама му и жУвотно! Ами след като не подава данни в комп-а, значи ще си требе некой сервиз да се занимае с проблемчето. На дали може да си провериш клапаните и компресора сам (за съжаление). Така че явно, ще трябва да се обърнеш за професионална помощ относно диагностицирането на проблема. Ама не знам сервизите за климатици във Варна... За това обаче, има кой да ти помогне! По-сериозни, от хората от Морската ни столица едва ли има!

А да те питам - като я изръчкаш на 2-ра, 3-а предавка, над 2600-3000 об/мин. пак ли спира климатика? Или само като ги минеш тези обороти на 5-а? Просто ми стана интересно, не че имам някаква идея...питам само.

Дано по-скоро разрешиш проблема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

най-напред провери дали компресора се върти и ако се върти провери количеството на фреона и ако е колкото трябва остава да провериш ТРВ-то на схемата /expansion valve/

успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.