Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

амортисьори Октавия


Recommended Posts

Преди 4-5 дни забелязах, че левия заден амортисьор на Октавията ми е омаслен и гуменият прахоуловител е прекъснат. Ходих при мой приятел, който има автосервиз да го погледне и той ми каза, че амортисьорът е за смяна.

Доколкото знам е добре да се сменят двата амортисьора, защото при смяната само на износения, след 2-3 месеца ще се наложи да сменям и другия.

Питах в Еуратек - цената на 1 бр. заден амортисьор+гумена пружина +маншон е 156 лв. без труд. Струва ми се, че е неизгодно.

Мои познати ми препоръчаха MONROE. Проверих каква е цената - 201 лв. http://за 2 бр.амортисьриот най новия модел +20 лв. труд за 2 бр. при техен сервиз + 3 години гаранция.

Какво ще кажете за амортисьорите MONROE. Правилен ли е изборът ми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има толкова по - добри марки за аморисьори - Билщайн , Боге , Сакс ... пред Монро бих избрал оригинални маслени или ги напълни ако не изкарат повече , поне ще минеш тънко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е да вземеш тези два Монрое,явно цената им е доста добра,предполагам и качеството е на добро ниво!

На мен ми се беше скъсал прахоуловителя и адски кофти тракаше от там,но го побългарих и сега всичко е ок.Не знам обаче точно кога се разбира кога един амортисьор е за смяна,имам някакви идеи,но ще се радвам ако някои сподели!

ПОздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4-5 дни забелязах, че левия заден амортисьор на Октавията ми е омаслен и гуменият прахоуловител е прекъснат. Ходих при мой приятел, който има автосервиз да го погледне и той ми каза, че амортисьорът е за смяна.

Доколкото знам е добре да се сменят двата амортисьора, защото при смяната само на износения, след 2-3 месеца ще се наложи да сменям и другия.

Питах в Еуратек - цената на 1 бр. заден амортисьор+гумена пружина +маншон е 156 лв. без труд. Струва ми се, че е неизгодно.

Мои познати ми препоръчаха MONROE. Проверих каква е цената - 201 лв. http://за 2 бр.амортисьриот най новия модел +20 лв. труд за 2 бр. при техен сервиз + 3 години гаранция.

Какво ще кажете за амортисьорите MONROE. Правилен ли е изборът ми?

 

Монро лично на мен не ми допада като марка! Билщайн например е по-добър избор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има толкова по - добри марки за аморисьори - Билщайн , Боге , Сакс ... пред Монро бих избрал оригинални маслени или ги напълни ако не изкарат повече , поне ще минеш тънко ;)

 

Много си прав! Заставам зад твоето мнеие. Монро според мен се нарежда след изброение ;) Познавам трима + аз (старата ми кола), които не са доволни от Монро! Последни случай: на приятел не му признали гаранцията, защото скочил в...дупка?!?!?! Мойте препръки са към Билщайн.

Пиши, като ги смениш, какво-що-колко...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам обаче точно кога се разбира кога един амортисьор е за смяна,имам някакви идеи,но ще се радвам ако някои сподели!

Ако е протекъл(както в случая) задължително е за смяна. Иначе износването се установява по разни "майсторски" методи(натискаш колата в зоната на даден амортисьор и гледаш как ще реагира) или доста по модерните и точни шок-тестери които дават запис на преместванията като функция на времето, за всяко едно от колелата при някакво стандартно натоварване/разтоварване. Ако ефикасността е под 50% трябва амортисьора да се смени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Билщайн със сигурност ще е рециклаж от Румъния когато е на ниска цена,просто си изместиха фабриката там-така,че не препоръчвам.Монрото е голяма евтина марка-пак не препоръчвам.Сакс,Боге-много ментета-купувай винаги сравнително по-скъпите варианти.Кони не знам как са като асортимент,така,че Еуратек е добър избор-поне знаеш,че купуваш хубава част

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.Отиди на тестер за амортисори,на мен ми взеха 10лв.На разпечатката излиза кои не е редовен.Октавията излиза от завода с газови амортисьори.Аз бих ти препоръчал Закс Каяба или Алко.Цената в ЕТ е много добра ако е газов. Каяба и Алко са по 110лв газови Закса е около 150лв това са цени само за амортисьор.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През седмицата чух всякакви мнения за различните марки амортисьори.

Сложих си MONROE REFLEX-газово маслени. Днес изминах с тях 50-60 км. - за проба. Доволен съм от возията и стабилността на автомобила. Със сигурност е по-добре от старите износени амортисьори, каквато и да им е била марката.

Купих ги от официален вносител на Monroe - Техно Тех.

Цена 2 бр. задни амортисьори+гумени пружини+маншони+труд - 230 лв. Гаранция 3 години. В сервиза ми казаха, че през 2006 г. са имали само няколко рекламации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Искам да споделя впечатленията си от MONROE REFLEX след като карам с тях вече 1 г. и 8 м.: ДО МОМЕНТА НЯМАМ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ-возията и стабилността на автомобила са супер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.