Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

амортесьори


SHOMATA

Recommended Posts

:( Днес ми отказаха амортесьорите на задния капак на Октавията /0ктавия - I -1998г./. Могат ли да се ремонтират старите или да вземам нови и може ли да се взаимстват от друга марка коли /втора употреба/?

Ако някой има инфо по въпроса / цени, ремонт.магазин и др./, ще бъда много благодарен ако ме светне по въпроса! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да говориш за двете малки амортисьорчета на задния капак?Ако става дума за същото,аз ги сменях наскоро,може би има 2-3 седмици,ходих в ЕТ,50 лв ако не се лъжа беше едното,и още малко за труда :)Да ти кажа,слушал съм че някои си ги ремонтират сами,но от къде ги покуват и по какъв начин не знам.Най-добре иди в ЕТ,това е моето мнение,макар че не е евтино много както виждаш!:)А и по моргите да ти кажа трудно се намират части на Октавия,да не говорим за толкова специфични части!:)

Поздрави и пиши как си решил проблема! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:( Днес ми отказаха амортесьорите на задния капак на Октавията /0ктавия - I -1998г./. Могат ли да се ремонтират старите или да вземам нови и може ли да се взаимстват от друга марка коли /втора употреба/?

Ако някой има инфо по въпроса / цени, ремонт.магазин и др./, ще бъда много благодарен ако ме светне по въпроса! :lol:

 

Привет! Не се ремонтират - това е лошата новина ;) Иначе са прилично скъпички, както вече си разбрал. Свалянето и слагането е елементарно, но с един амортесьор капака тежи ужасно, а не искам да ти казвам, след като извадих и втория, как щях да си отрежа главата :roll: Макар, че не държат, сегашните ти амортесьори, бъди подготвен за усилие, ако махнеш и двата ;) Иначе - проверяваш моргите, както и Италианеца. Всимаш си едното амортисьорче и търсиш по него - от Пасат или Ауди може и да станат, но провери. И задължително ги смени пред магазина, за да не стане така, че като си идеш у вас и ги смениш...а не държат! Аз лично моите ги смених от една морга - 20 лева двете ;)

Успех! И пак ти казвам - внимавай с капака, че е тежък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,можеш ли да ме светнеш какъв е този Италянеца и от къде като цяло могат да се намерят дребни хубави части за Октавийката :)

Предварително се извинявам,ако това мое питане би трябвало да го задам в друг раздел,но просто смятам,че питането е на място!А това ако е вярно - 20 лв и за двете е страхотна оферта при мойте 100 лв в ЕТ!Споделете също така дали сте намирали вече части на Октавия по моргите,защото аз съм търсил,но не съм намирал....! :)

Успех на всички и благодаря предварително! 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,можеш ли да ме светнеш какъв е този Италянеца и от къде като цяло могат да се намерят дребни хубави части за Октавийката :)

Предварително се извинявам,ако това мое питане би трябвало да го задам в друг раздел,но просто смятам,че питането е на място!А това ако е вярно - 20 лв и за двете е страхотна оферта при мойте 100 лв в ЕТ!Споделете също така дали сте намирали вече части на Октавия по моргите,защото аз съм търсил,но не съм намирал....! :)

Успех на всички и благодаря предварително! 8)

 

"Италианеца" е в най-голямото село. Ако имаш път на там - намира се хей тук >>> http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=ddf22 ... 8_25.y=164

Иначе, моргите са единственния източник на горе-долу евтини части (според мен), както и www.e-bay.com но европейските варианти, че тук няма Шкода :( Ма по моргите може да се пазариш :mrgreen: което не е за пренебрегване. Но трябва да се оглеждаш за Октавия по моргите... Пък, ако дочуеш нещо - свиркай, че си търся копчето за подгряване/настройка на огледалата, че на една автомивка ми го откъртиха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специални амортисьорчета за Шкода ли намери или ги пригоди от друга марка? :)Сам ли си ги монтира?Питам за да знам другия път да не ходя веднага в ЕТ,а да се поразвъртя и да потърся и аз!

Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Извинявай, че отговарям толкова късно. Вземаш повредения амортесьор и по него ти търсят друг. Не съм гледал от каква кола е, а е важно главите и дължината да е една и съща. Аз го пробах на място и тогава го платих.

Свалянето/монтажа/ е лесно. На долната глава :oops: /в която влиза ябълката/ има пластинчата пружина, която след като се разши по двата изреза / става лесно с отверка/ се изважда горната част на амортесьора от ябълката.

Горната част се сваля по същия начин, но може и да се развие / на ръка/ амортесьора от ябълката. Носиш го в моргата и сравняваш. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.