Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лизинг на Octavia 1,9 TDI


gnubass

Recommended Posts

Здравейте

 

На път съм да си купя нова Octavia и доста четох из форума ви.

 

Питането ми е следното: В лизинговата оферта на Еуратек най-отдолу пише: "След изтичане срока на лизинг, ако клиента желае може да си закупи използвания автомобил на стойност равна на 2,5% от цената му за директно плащане."

При цена на автомобила от 35 330 лв. това прави почти 900 лв. Предполагам, че има и допълнителни разходи за сметка на клиента по прехвърлянето на колата...

 

Моля тези от вас, които са си купували кола на лизинг да дадат малко пояснения :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За прехвърлянето след изтичане на лизинга трябва да отидеш при вещо лице да ти направи даначна оценка на автомобила и тогава върху тази цена ти плащаш тези 2% като държавна такса,а за да платиш по малко трябва да проверисш кое вещо лице ще ти направи по ниска оценка.За твоя информация днес мой приятел си прехвърли октавията на цена 37000 нова и плати 340лв.държавна такса.незнам дали си избрал лизинга на ЕТ но има много по изгодни лизинги

от техния.Например аз си уредих лизинг през ХИПОГРУП и спестих при-

близително 7000 лв. за октавия с цена около 41000 лв.и затова аз мисля,че който е решил да си купи нов автомобил трябва да провери и

какви алтернативи има.

Дано да съм те ориентирал до някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За прехвърлянето след изтичане на лизинга трябва да отидеш при вещо лице да ти направи даначна оценка на автомобила и тогава върху тази цена ти плащаш тези 2% като държавна такса,а за да платиш по малко трябва да проверисш кое вещо лице ще ти направи по ниска оценка.За твоя информация днес мой приятел си прехвърли октавията на цена 37000 нова и плати 340лв.държавна такса.незнам дали си избрал лизинга на ЕТ но има много по изгодни лизинги

от техния.Например аз си уредих лизинг през ХИПОГРУП и спестих при-

близително 7000 лв. за октавия с цена около 41000 лв.и затова аз мисля,че който е решил да си купи нов автомобил трябва да провери и

какви алтернативи има.

Дано да съм те ориентирал до някъде.

 

Какво е ХИПОГРУП? В Google не намирам нищо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХИПОГРУП е много известна австрийска банка,която приблизително

от година и половина е и в българия.

 

Чак много известна... Но добре постъпват хората. Трябва да примамят клиенти с по-ниски лихви и тук-там леко притваряне на очите при обезпечения по кредитите, които раздават. Това е добре за клиентите, така че - възползвайте се от опита на колегата esto (добре дошъл!). Но не пропускайте мъничките букви в договорите!

@ gnubass По конкретния въпрос мога да дам малко инфо, но от 2002г., когато колата ми е била изплатена. Имам всичките документи и в тях, последната вноска е всъщност цената на която клиента купува автомобила. Т.е. въз основа на последната вноска се изготвя договор за покупко-продажба на автомобила. Не знам, колко % от общата стойност е била, но сега, може да е изчислена така вноската, че да отговаря на 2.5% от общата сума. Но пак казвам, това е било 09.2002г. Сега може би друго имат впредвид, но аз лично виждам резон в това, което е било.

Провери въпросната банка, която колегата спомена. Може да те очароват. А може и да провериш всяка една банка или финасова къща. На дали някой ще откаже да вземе паричките ти!

А ето и телефон + адрес:

 

Hypo Alpe-Adria-Leasing EOOD

Hypo Alpe-Adria-Autoleasing EOOD

Blvd. Vassil Levski 15-17

BG-1142 Sofia

Tel. +359 (0) 2 810 99-99

http://www.hypo-alpe-adria.com/

 

Колеги, не бъркайте държавните такси и тези на нотариуса! Те са си фиксиран % ;) Погледнете внимателно, какво точно е цитирано в написаното по-горе от gnubass.

 

Пожелавам УСПЕХ в покупката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Например аз си уредих лизинг през ХИПОГРУП и спестих приблизително 7000 лв. за октавия с цена около 41000 лв....

 

Колега,

 

може ли малко по-подробно да обясниш точно как спести тези 7000лв? Мойта е доста по евтина, но цялата загуба от лизинга ми е под 5000лв а ти говориш за спестени 7000! Нещо не ми се връзва...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

веднъж се спестява от лихви- 2,9 % на година при Хипо груп, при ЕТ са по-високи, отделно от чип алфамарк, който не се изисква от Хипо груп, по -ниски застраховки- гражданска и каско имаше и друго, но понеже бързам сега не мога да се сетя. Повече- в понеделник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещах да напиша по подробно за разликите в краините цени на ЕТ и

ХИПОГРУП

 

1. Ускапяването в моя случай е в ЕТ е 8699лв. а в Хипо е 5040 лв.

2.Разликата в ГО е 100 лв. за год. което е още 500 лв.

3.За плащане в брой ми направиха 4% отстъпка което е 1630 лв.

4.Доп плащания по регистрац. разликата е 460 лв.

5.Чип алфа ,който беше задължителен при ЕТ и е 240 лв. на год.

като при хипо го няма и което прави разлика от 1200лв. но в момента

не съм сигурен но май и в ЕТ от скоро не е задължителен.

6.Такса лизинг е по малка с 360 лв.

 

Друг плюс е пътуването в чужбина в Хипо е по евтино и става почти само с един телефон.

При закъснение с някоя вноска дори само с няколко дни по независещи от теб причини в ЕТ има големи наказателни лихви.

 

Е това е в общи линий дано да съм ти помогнал с нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това се казва отговор! Благодаря esto! Дори и без отстъпката за плащане в брой, разликата е огромна! Дано хората прочетат тук информацията и да се възползват! Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега. Така отговора звучи много по-добре. Явно твоя вариант е по-добрия. Имам само един въпрос - как стои въпроса с предварителното плащане? Има ли наказателни лихви? Защото мойта я взех на 5 годишен лизинг и вече го намалих на 4 годишен без наказателни лихви.

А относно пътуването в чужбина - няма проблем и с ЕТ. Достатъчно е да си внесъл последните си 6 месечни вноски без закъснение и ти вадят документите за 2 дни безплатно!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.Разликата в ГО е 100 лв. за год. което е още 500 лв.

 

Искаш да кажеш пълно каско или само ГО? Щото застраховката против кражба, катастрофа, повреда и пр. е доста по-скъпа отколкото гражданската отговорност.

 

Това зависи от застрахователя с които работят. 5.3% е при ЕТ - те май работят с Алианц. Та този процент може да се изменя с годините. Отделно от ЕТ правят някакви шмекерии да ти застраховат колата по базова цена без екстрите (лично мен не ме кефи, но това намаля все пак от цената). Поне на мен така ми казаха.

 

3.За плащане в брой ми направиха 4% отстъпка което е 1630 лв.

 

Мошенгии, на мен не ми го казаха. Искам и ааззззззз. :o

 

4.Доп плащания по регистрац. разликата е 460 лв.

 

Те от там дерат много. Баси 600 лв. такса регистрация на ЕТ си е безбожно много да ти закарат колата до КАТ.

 

Ти сигурен ли си, че ХИПО нямат скрити такси от сорта на таксата + пожарогасител + аптечка + триъгълник + не знам си какво + още нещо и накрая става същата сума. Райфайзен лизинг го правят този номер и накрая ти предоставят един кочан фактури за плащане. :mrgreen:

 

5.Чип алфа ,който беше задължителен при ЕТ и е 240 лв. на год.

като при хипо го няма и което прави разлика от 1200лв. но в момента

не съм сигурен но май и в ЕТ от скоро не е задължителен.

 

Това отпадна. Обаче има маркировка против кражба май. Ама те всички го искат (не съм 100% сигурен). В смисъл застрахователя го иска като правиш каско против кражба.

 

 

Отделно пишеш за 2.9% лизинг. Сигурен ли си за процента. ОЛП на Европейската централна банка е 3.5% http://www.ecb.de/home/html/index.en.html. Та този процент е много съмнителен, да не е ОЛП + 2.9%. Някой банки дават твърд процент. Други дават ОЛП + процент отгоре за тях си. Обаче в момента някой да дава кредит за 2.9% си е много съмнително. Сигурно има една камара такси, откъдето ще си избие разликите в ЛП.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

веднъж се спестява от лихви- 2,9 % на година при Хипо груп, при ЕТ са по-високи, отделно от чип алфамарк, който не се изисква от Хипо груп, по -ниски застраховки- гражданска и каско имаше и друго, но понеже бързам сега не мога да се сетя. Повече- в понеделник.

 

Май е моя грешка. Казваш, че лихвата на ХипоГруп е с 2.9% по-ниска от на ЕТ. :-)

 

Не вярвам да е 2.9% както писах в предния си пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При пътуване в чужбина от ЕТ ако е при тях лизинга, трябва да ти дадат пълномощно, сертификата Зелена карта и ти трябва да сключиш допълнително КАСКО за чужбина (за 15 дни е 6% от премията ти за каско ).

Тази допълнителна застраховка има ли я в Хипо.... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешиш :mrgreen:

 

Миналата години пътувах с Мица. Това за 6% го казват ама като поискаш да караш се оказва че няма нужда.

 

Поздрави

 

PS: Всъщност на мен лизинга ми не е към Еуратек ами е към Ауто Бохемиа АД :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моя е към Ауто Бохемия но от ЕТ ми казаха че трябва да се плати.

Още не съм излизал с колата но ми предстои и за това ги питах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе по телефона е едно, на живо е друго.

 

Но щом ще караш зад граница задължително искай от ЕТ:

1) Копие от големия талон

2) Актуално състояние на фирмата (АутоБохемия щом ти е там лизинга)

3) Пълномощно

Миналата години ми се заяждаха за първите две неща на границата. Третото си го имах.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моя случай допълнителните такси в ХИПО са

 

1.данък ПС 7.50 лв.

2.регистрация еднократно 70 лв.

3.автопринадлежности,маркиране и др. 164.лв.

4.вписване в ЦРОЗ 40 лв.

5.ГО КАСКО според застрахователя

 

Годишното ми оскъпяване е 3.03% който се запазва един и същ през

целия период ,а наказателна лихва от 2% се плаща само ако прекратиш лизинга преди края на втората година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз с мойте въпроси:

1) Това на месец ли е?

3) В ЕТ не си спомням да съм плащал допълнително за това. Но може и да греша

4) Какво е ЦРОЗ?

Допълнително:

5) Колко ти е каското? Като процент. В ЕТ е доста ниско!

6) Тия 3.03% * 5 години = 15.15%. При ЕТ е грубо 20%. Т.е. на 30k разликата е 1500лв общо! На 40к е 2000лв. Не е малко но не е 3600 както си писал!

7) Наказателна лихва в ЕТ няма.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

4) Какво е ЦРОЗ?

 

Поздрави

 

 

ЦРОЗ - Централен Регистър на Особените Залози ;)

 

бул. “Кн. Дондуков” 2А, тел. 02/ 9237-526, 9237-528

 

ТАРИФА

 

за държавните такси, събирани от Централния регистър на особените залози по Закона за особените залози

 

Приложение към чл. 1 на ПМС № 128 от 28.03.1997 г., обн., ДВ, бр. 28 от 4.04.1997 г., в сила от 1.04.1997 г., изм., бр. 37 от 1.04.1998 г., бр. 66 от 25.07.2003 г. кн. 5/97 г., стр. 148; кн. 5/98 г., стр. 544 т. 6, р. 1, № 38a

 

Чл. 1. (Изм. - ДВ, бр. 37 от 1998 г., бр. 66 от 2003 г.) За вписване на договори за залог, за продажба със запазване на собствеността до изплащане на цената и за лизинг се събира такса 40 лв. за първия лист от заявлението и по 10 лв. за всяка следваща страница на заявлението и документа за съгласие, ако е приложен отделно.

 

Чл. 2. (Изм. - ДВ, бр. 37 от 1998 г., бр. 66 от 2003 г.) За вписване на допълнителни обстоятелства по договори за залог, за продажба със запазване на собствеността до изплащане на цената и за лизинг се събира такса 25 лв. за първия лист от заявлението и по 10 лв. за всяка следваща страница на заявлението и документа за съгласие, ако е приложен отделно.

 

БАНКОВА СМЕТКА НА ЦРОЗ

 

БУЛБАНК КЛОН КАЛОЯН, ул. КАЛОЯН N 3

 

СМЕТКА N 3000041005

 

БАНКОВ КОД 62176307

 

БИН 7302010001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес видях,че ЕТ са си променили лизинга и някой такси вече ги няма

и така нещата са малко по различни моята информация е от договора

ми от 27.11.2006г. и с което малко съм ви подвел за което се извинявам на всички.Но все пак проверявайте алтернативите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eдин мой приятел наскоро си взе Октавия 2 на лизинг от ЕТ.След като сравни лизинговите условия с тези на Алианц се оказа че на Алианц са много по-изгодни,не си спомням точно разликата в сумата,но определено не беше малка,така че един прост съвет от мен-много добре сравнявайте условията на различните лизингови компанин и тогава склщчвайте договори :)!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб, но всичко това важи само, когато лизинга е за повечко годинки и има лихва. Аз примерно съм на безлихвен лизинг и нямам скрити такси, лихви и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.