Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лизинг на Octavia 1,9 TDI


gnubass

Recommended Posts

Аз също се бях ориентирал към безлихвения лизинг, но ме подразниха някои условия в договора, а също и някои такси, затова взех потребителски кредит от банката в която работя на 7,6 % годишно, без залози и ипотеки и си я платих в брой.

Много интересно стои въпроса с прехвърлянето на собствеността след изплащане на автомобила. На мен ми обясниха, че вече не се прехвърля на остатъчна стойност (стойността на последната вноска), а на фактурна, т.е. на цялата цена, което е яко набутване, щото само местния данък е 2%, отделно от това нотариална такса.

Тука има друг трик, а това е че съгласно ЗМДТ 2 - % се смятат върху застрахователната стойност, а не върху стойността на която се продава МПС, т.е. двете стойности може да са различни. Затова тези на които им предстои да си купават колата може да си вземат удостоверение за застрахователна стойност от някой застраховател и така да спасят малко грешни пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се бях ориентирал към безлихвения лизинг, но ме подразниха някои условия в договора, а също и някои такси, затова взех потребителски кредит от банката в която работя на 7,6 % годишно, без залози и ипотеки и си я платих в брой.

Много интересно стои въпроса с прехвърлянето на собствеността след изплащане на автомобила. На мен ми обясниха, че вече не се прехвърля на остатъчна стойност (стойността на последната вноска), а на фактурна, т.е. на цялата цена, което е яко набутване, щото само местния данък е 2%, отделно от това нотариална такса.

Тука има друг трик, а това е че съгласно ЗМДТ 2 - % се смятат върху застрахователната стойност, а не върху стойността на която се продава МПС, т.е. двете стойности може да са различни. Затова тези на които им предстои да си купават колата може да си вземат удостоверение за застрахователна стойност от някой застраховател и така да спасят малко грешни пари.

 

 

Я кажи коя е банката и на не служители ще даде ли такъв процент? :lol:

 

И аз много се чудих и смятах и пресмятах и накрая взех 2 год. безлихвен лизинг. Оскъпяването беше 600 лв. такса лизинг + 600 регистрация и само това. Договорът е подписан на 22.12.2006 и там няма такива условия за 2% при прехвърляне. Това са го добавили после. Най-вероятно и на мен ще ми го набутат, щото в договора за поръчка такива подробности няма.

 

Както и да е като го смятам това излиза макс. 2000 лв. повече (или 1400 ако не броим тези 2%). Щото на мен ми казаха около 200 лв при прехвърляне на собствеността за нотариус.

 

На 15 000, 2 000 за 2 год. е изгодно като гледам, поне според мен. Пък и не ми се занимаваше с банки и прочие. Излиза около 6.66% оскъпяване (лихва) за година, което е прилично.

 

Ако си спестя една пререгистрация и разправии с нотариуси и разни документи ще е добре. (много мразя документите и да се занимавам с такива неща). Т.е. банката трябва лесно да ми отпусне кредит, само с едно подписче и без скрити условия и такси и пр. простотии за ипотеки и застраховане на колата. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според оя договор последната ми 23-та вноска е изравнителна и с нея купувам автомобила и на базата на платена последна вноска ми дават договор за покупк-продажба. Иначе това с 2-та % е голяма преебавка. Не стига че си я изплатил, ми че после трябва и да я купуваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Банката е Хеброс, лихвата която съм написал е за целева група - държавни фирми, общински фирми, големи корпоративни клиенти, полиция армия и държавни и общенски служители.

За стойността на която се прехвърля след лизинга - аз водих разговори в края на октомври миналата година. Тогава от ЕТ ми казаха това което съм написал, но ми казаха че преди се епрехвърляла на стойност - последната вноска, но после са го променили.

Каквото пише в договорите ви - това ще е.

Прехвърлянето на собствеността е проблем при всеки лизинг от гледна точка на разходите по самото прехвърляне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.