Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фактура при сключване на гражданска отговорност


todor_velikov

Recommended Posts

от тази година катаджийте ще проверяват дали имаш фактура или касова бележка при сключването на гражданската.мен вече ме глобиха 20 лв.защото нямам.Така че който не е сключил още и мисли да го направи да има едно на ум.На катаджията му казвам -добре де на всяко проверяване на документите ли ще ме глобявате, атой вика-сори пич,ти губиш.Доста нагло ,а?

](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледна ли дали пише нещо такова в закона? `Щото трябва само полица, онова картонче към нея и стикер на стъклото да имаш, доколкото знам. Фактурата не ги бърка шапкарите изобщо. Мисля, че в случая не си бил наясно с правата си, ама може и да бъркам де. Не знам :oops: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям мнението на Гогата! Шапкарите фактура, касова бележка и т.н. не могат да искат! Може финансова полиция :mrgreen:

Мисля че просто са казали - дай да го минем тоя балък...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямат право да ти искат такава фактура. За данък може би макар че тои се изисква когато се прави гражданската. Тъи че мили ми колега просто са те прецакали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tе пътния данък нямат право да ми искат, какво остава тогава за фактура/касова бележка за сключване на застраховката. Просто човек трябва да си знае поне частично правата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами като ме глобиха ми казаха че вече щели да се изискват фактури или касови бележки,защото можело полицата да е фалшива(казаха че миналата година хванали доста такива мошеници ,на които полиците били фалшиви). :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами като ме глобиха ми казаха че вече щели да се изискват фактури или касови бележки,защото можело полицата да е фалшива(казаха че миналата година хванали доста такива мошеници ,на които полиците били фалшиви). :D

 

Те могат да кажат да им дадеш и 1000лв! Ще им дадеш ли?

Пътна полиция не може да иска фактури, касови бележки и/или каквито и да било финансови документи. Не може да иска и обиск на колата ти! Така че следващия път и покажи среден пръст и ги помоли да извикат финансова полиция :mrgreen:

 

Поздрави

 

PS: Не си длъжен да носиш всички фактури/касови бележки с теб! Ти представяш ли си с какъв куфар трябва да се мъкнем! Те ще поискат и бележките за гориво и масла!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно фалшивата полица, ми то и някой плодзеленчукар може да ти изкара касова бележка, като вместо "Плодове и зеленчуци" си смени надписа на фишчето с "Алианц България" примерно :lol: . Така че, касовата бележка не може да докаже истинността на полицата. Просто са те прецакали, ама занапред ще си знаеш да не се връзваш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица като ме удариха,искаха само талончето и полицата.И аз съм на мнение,че нямат право да изискват касова бележка или фактура.Освен да има нещо ново,за сключилите ГО след 01.01.2007 г.,но не ми се вярва.По-вероятно е да са те "метнали" нещо.

Те винаги намират за какво да се хванат :evil: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.